دانلود کامل فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه

Published on Author adminwebLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در 48 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات 48
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی پیشینه متغیر های روانشناسی

توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در 48 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت docتوضیحات ابتدایی فایل:

 

تعداد صفحات: 48 صفحه ( 45 صفحه متن و 3 صفحه منابع)

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش و با فرمت  doc (آماده جهت پرینت)

نوع تایپ متن: کاملا استاندارد همچنین دارای پیشینه تحقیقاتی داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و بعضا متغیرهای مشابه می باشد.

کیفیت منابع: منابع کاملا جدید هستند:: منابع خارجی (شامل 2015) داخلی (شامل 94)

منابع درون متنی و پایانی: دارد


قابل استفاده برای مقاطع: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته های روانشناسی، علوم تربیتی و مدیریت و سایر رشته های مرتبط

 

بخشی از متن:

 

بر اساس برخی مطالعات انجام شده در سال های اخیر، به نظر می رسد بسیاری از کسانی که بعد از حوادث تنش زا زنده مانده اند، تغییرات روان شناختی مثبتی را تجربه می کنند؛ که از آن تحت عنوان رشد پس از سانحه نام می برند که عبارت از تجربه یا درك ذهنی از تغییرات مثبت روان شناختی است که در اثر کشمکش با حادثه تنش زا ایجاد می شود (موریس، شاکسپیر فینچ و اسکات، 2012). که این رشد پس از سانحه می تواند زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات روانشناختی مانند اضطراب، افسردگی و استرس شود (لاو و سابیستن، 2011).

نظریه‌های متعددی در زمینه فرآیند رشد پس از سانحه تدوین شده است. این نظریات مربوط به درک رشد پس از سانحه (PTG) به عنوان مفاهیمی در این مطالعه به شمار می‌آید که به شرح زیر هستند:

1-مدل تجدید نظر شده PTG (تدسچی و کالهون، 2004).

2-نظریه شناختی انطباق (تیلور، 1983).

3-مدل صورت Janus از PTG (زولنر و میکر، 2004).

1-مدل تجدید نظر شده تدسچی و کالهون (2004) از PTG

در این مدل تاثیر حوادث و سوانح به تاثیر زلزله تشبیه شده است. تاثیر روانی  یا پریشانی روانی پس از سانحه، به عنوان یک هسته و مرکز  رشد فرد فرض می‌شود که ‌این پریشانی روانی حاصل چالش با اعتقادات، ایده‌ها و طرحواره‌های موجود در ذهن شخص است و شخص را به سوی نشخوار فکری سازنده و ارادی سوق می‌دهد. در طول این نشخوار ذهنی این عقاید، ایده‌ها و طرحواره‌های شخص مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد و طرحواره‌های جدیدی جایگزین طرحواره‌های قبلی می‌شود. رشد در اثر به وجود آمدن طرحواره‌ها و باورهای جدید و استفاده از روش‌های مقابله‌ای کارآمد به وجود می‌آید (جانوف و بولمن، 2006). در کنار این انحلال درونی یا شکست در چهارچوب شناختی، افراد تجربه‌های جسمی و روحی از دست دادن را نیز تجربه می‌کنند که با آسیب، درد و غم و اندوه ناشی از حادثه همراه است. رشد به عنوان نتیجه مقابله و رویارویی و بقا به عنوان یک محصول جانبی ناشی از مبارزه احساسی و شناختی افراد با تروما معنا می‌یابد. (تدسچی، کالهون، 2004). به نظر می‌رسد که تجربه پریشانی روانی جهت ترویج و تحریک بازسازی شناختی ضروری است و منجر به درک فرد از رشد می‌شود و از این رو عنصری حیاتی و ضروری در وضعیت بحرانی اوست. علاوه بر این، ادراک فرد از PTG  تجربه فرد را از درد و رنج کاهش نمی‌دهد. محققان دریافته‌اند که رشد و آشفتگی روانی به طور جدایی ناپذیری با هم مرتبط هستند. در زمینه آشفتگی روانی اعتقاد بر این است که مجبور کردن فرد به ارزیابی مجدد مشکل و صورت بندی مجدد دنیای خود به منظور سازگاری با تجربیات منفی امری ضروری است.  تغییر در  ساختار و چهارچوب جهان فرضی انگیزه لازم جهت رشد را فرآهم می آورد. بنابراین فرض بر این است که پس از سانحه رشد به وقوع می پیوندد (تدسچی و کالهون، 2004). از دیگر فرآیندهای توسعه و بالیدگی بوسیله درگیری‌های احساسی فرد با حوادث ناگوار متمایز گردیده است حتی افرادی که تجربیات خود را از حوادث ناگوار گزارش نکرده‌اند در زمانی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند رشدی را گزارش کرده‌اند. (تدسچی و کالهون، 2004).. Love & Sabiston

. Posttraumatic Growth Inventory

 . Tedeschi, & Calhoun

 . Taylor

 . Zoellner

 . Maercker

 . Janoff- Bulman


آشفتگی روانی و PTG:

به نظر نمی‌رسد که PTG  دارای یک ارتباط مستقیم خطی با حضور یا عدم حضور آشفتگی روانی باشد. البته افرادی که در معرض یک حادثه آسیب‌زا قرار گرفته‌اند، گزارش‌هایی حاکی از زجر و آشفتگی روانی قابل توجه داده‌اند.  وجود PTG نمی‌تواند مرتبط با عدم آشفتگی روانی باشد. بطور کلی رشد پس از سانحه دارای یک ارتباط غیر مستقیم با حضور با عدم حضور آشفتگی روانی می باشد.

در پژوهشی که در این زمینه توسط سوزان دان هور و همکاران، (2013) در کارولینای جنوبی آمریکا انجام شد. یافته‌های آنها نشان داد که افزایش رشد پس از سانحه در طول زمان ایجاد می‌شود و حداقل برخی از زنان تغییرات مثبتی در طول درمان و بعد از درمان سرطان سینه درک می‌کنند.  در مدل طولی، تحصیلات ، زمان طولانی‌تر بعد از تشخیص، سطح و شروع تداخل بیماری و افزایش بیش‌تر در حمایت اجتماعی، سلامت روانی، آرامش/معنا- معنویت، ایمان/معنویت، استفاده از راهبردهای فعالی- تطبیقی مقابله‌ای و سلامت روان به طور معناداری با نمره بالاتر رشد پس از سانحه همبستگی داشتند. متغیرهای جمعیتی- اجتماعی و متغیرهای مرتبط با سرطان همبستگی کمی با رشد پس از سانحه نشان دادند. این پژوهش اولین مطالعه‌ای بود که نشان داد که افزایش حمایت اجتماعی عمدتا با «حوزه ارتباط با دیگران» در رشد پس از سانحه همبستگی داشت. همچنین بین شروع بیماری و افزایش در معنویت و سلامت روان با رشد پس از سانحه همبستگی داشت. استفاده از راهبردهای فعالی-تطبیقی مقابله‌ای با رشد پس از سانحه همبستگی داشت. این راهبردها ممکن است دیسترس های هیجانی را مقداری تسکین دهند و جستجوی حمایت و خودافشایی را ترغیب کند. همچنین مقابله ممکن است یک راه برای ادغام اطلاعات جدید به یک جهان فرضی بازسازی شده باشد.

 

در مطالعه ای که توسط حیدرزاده و همکاران (1394) برروی ابعاد رشد پس از سانحه ناشی از سرطان در بیماران نجات یافته از آن پرداختند نمونه ای 402 نفری از جامعه پژوهشی بیماران مبتلا به به سرطان در دو بیمارستان اصلی واقع در شهر تهران مورد مطالعه قرار گرفتند. ابزار مورد استفاده این پژوهشگران شامل پرسشنامه ویژگی های جمعیت شناختی و ابزاررشد پس از سانحه بود. نتایج این تحقیق نشان داد میانگین رشد پس از سانحه در نمونه های حاضر 68/68 با انحراف معیار 7/14 بدست امد. همچنین نتایج نشان داد درمیان ابعاد رشد پس از سانحه ابعاد معنویت و ارتباط با دیگران بیشترین نمره را کسب کردند. همچنین از میان متغیرهای مختلف، سن (05/0>p: 193/0r=)، ارتباط معکوس با رشد پس از سانحه داشت و تفاوت معنی داری بین سطح تحصیلات و درآمد با رشد پس از سانحه به دست آمد.

در مطالعه ای دیگر که توسط حیدر زاده و همکاران (2014)، انجام گرفت به بررسی رابطه رشد پس از سانحه و ابعاد کیفیت زندگی پرداختند. پژوهش آنها نشان داد رشد پس از سانحه رابطه مثبت و معنی داری با ابعاد جسمانی(002/0 P=183/0r=) وروانشناختی (002/0P= 245/0r=)کیفیت زندگی دارد.

در مطالعه ای مهرابی و همکاران (1393) به تبیین رشد پس از سانحه بر اساس شیوه های مقابله با استرس، سبک های دلبستگی و کیفیت زندگی در نمونه ای از  جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه پرداختند. این پژوهش در قالب یک مطالعه توصیفی از نوع همبستگی، تعداد 133 جانباز مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه به شیوه تصادفی انتخاب شدند. نتایج حاصل از ضریب همبستگی نشان داد رشد پس از سانحه با تحصیلات (77/1r=)، درصد جانبازی (352/0r=) دلبستگی اجتنابی (-309/0r=) سبک مقابله با استرس مسئله مدار(284/0r=)و کیفیت زندگی روانی(05/0P=218/0r=)  رابطه معناداری دارد علاوه بر این، نتایج تحلیل رگرسیون نشان داد درصد جانبازی، سبک دلبستگی اجتنابی، سن و کیفیت زندگی روانی در مجموع7/30درصد از رشد پس از سانحه را تبیین می کند (05/0 P< )این پژوهشگران نتیجه گرفتند که ارائه مداخلاتی در جهت آموزش شیوه های مقابله ای مسئله مدار، کاهش سبک دلبستگی اجتنابی و همچنین ارتقا کیفیت زندگی روانی، می تواند در جهت بهبود رشد پس از ضربه به تبع آن سازگاری مطلوب تر و سازنده با اختلال رشد پس از ضربه در جانبازان موثر باشد.

 

کیرایکر و همکاران، (2015) در پژوهشی به بررسی استرس و رشد پس از سانحه در میان 199 بیمار بالای 18 سال مبتلا به سرطان سینه پرداخت. نتایج نشان دهنده ارتباط معنادار بین استرس و رشد پس از سانحه در بین بیماران مبتلا به سرطان سینه است. همچنین نتایج نشان داد بین استرس و رشد پس از سانحه در میان بیماران تحت درمان مبتلا به سرطان سینه لزوما رابطه خطی برقرار نخواهد شد. به این معنی که لزوما استرس به طور مستقیم موجب تسهیل در رشد پس از سانحه نمی شود. پیش بینی می شود در سطوح متوسط استرس، بالاترین رشد پس از سانحه به وقوع می پیوندد. همچنین مشخص شد مداخلات درمانی در راستای کاهش سطح استرس میان مبتلایان به سرطان سینه که سطح بالایی از استرس را تجربه می کنند ممکن است به طور غیر مستقیم رشد را تسهیل کند. . Kyriaki

 


  • ویژگی های متمایز کننده این محصول نسبت به محصولات مشابه!!!

 

  • منابع جدید داخلی و خارجی
  • تمامی منابع ذکر شده در متن در پایان فایل آمده است!!!
  • تایپ استاندارد تمامی صفحات، همچنین نوشتن پاورقی ها
  • منابع درون متنی و منابع پایانی کاملا به شیوه APA نوشته شده اند که مورد تایید تمام دانشگاه های ایران (سراسری و آزاد) می باشد
  • ارسال آپدیت های بعدی این فایل به ایمیل شما
  • مشخص بودن تعداد صفحات متن و تعداد صفحات منابع!!!
  • پشتیبانی تخصصی (در صورت وجود هر گونه سوال، راهنمایی یا مشکل احتمالی در مورد فایل مورد نظر)

 

 

 

پشتیبانی 09191809834  (لطفا فقط پیامک یا تلگرام).

نحوه دانلود: بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

 

 

 

  • توجه ؟

وبسایتی که هم اکنون در آن قرار دارید زیر مجموعه سایت آفمَس به نشانی (ofmas.ir) می باشد و شما را به فروشگاه فایل آفمَس برای خرید انتقال می دهد. فروشگاه آفمَس دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد که در صفحه اصلی این سایت قابل مشاهده است.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه – thfile

۲۱ تیر ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در ۴۸ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. توضیحات ابتدایی فایل: تعداد صفحات: ۴۸ صفحه ( ۴۵ صفحه متن و ۳ صفحه منابع). فرمت فایل: ورد قابل ویرایش و با فرمت doc (آماده جهت پرینت). نوع تایپ متن: کاملا استاندارد همچنین دارای پیشینه تحقیقاتی داخلی و خارجی در …

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه – …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – این فروشگاه مفتخر هست محصول با عنوانمبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه با مشخصات مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در 48 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc در خدمت شما دانشجوی عزیز باشد. این محصول فقط مواردی رو که در سر فصل ها در قسمت توضیحات بیشتر ذکر شده را داراست؛ نه …

دانلود فایل کامل مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از …

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – دانلود فایل کامل مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه on soheiladl | شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشدبا سلام،محصول دانلودی +{{مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مبانی نظری …

مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-رشد-پس-از-سانحه – دانلود …

تحقیق دانشجویی|دانلود تحقیق دانشجویی|گزارش کارآموزی|طرح توجیهی|دانلود مقاله|دانلود پایان نامه.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه | شیما فایل

۷ مرداد ۱۳۹۶ – درود بازدید کننده گرامی به صفحه دانلود فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه خوش آمدید . هدف ما ارائه با کیفیت ترین فایل ها با بالاترین سرعت برای شما عزیزان است. پژوهشگر گرامی ، برای دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه و مشاهده توضیحات بیشتر و فهرست مطالب آن، …

دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری رشد پس از …

۳۰ شهریور ۱۳۹۶ – دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری رشد پس از سانحه. دانلود سریع با لینک مستقیم فایل دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری رشد پس از سانحه از این صفحه امکانپذیر است. فایل دانلودی با عنوان دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری رشد پس از سانحه می تواند شما را در دستیابی به مطلبی بی …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه – دانلود فایل …

۱۳ دی ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه. محقق گرامی سلام. به صفحه دانلود فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه خوش آمدید . امروز با جدیدترین فایل در زمینه مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در خدمت شما هموطن گرامی هستیم . امیدواریم که با مفید بودن این فایل برای شما ، گامی در …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه | بانک …

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ – مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه – لینک – دانلود فایل طلایی link.ofmas.ir/product-484296-The-theoretical-and-background-study-of-posttrauma.aspx Cachedفرمت فایل : doc. حجم فایل : ۳۷۳ کیلوبایت. تعداد صفحات فایل : ۴۸. مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در ۴۸ صفحه ورد قابل …

[PDF]آوري اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺷﻬﺮي اﺻﻔﻬﺎن ﺳﻨﺠﺶ ﻣﯿﺰان ﺗﺎب – پرتال جامع …

توسط دلاکه – ‏2017
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ – ﺷﻬﺮ اﺻﻔﻬﺎن ﻋﻠﯽ. رﻏﻢ داﺷﺘﻦ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﺗﺎرﯾﺨﯽ، ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ از ﺑﺰﻫﮑﺎري اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﺟﺮم و ﺑﯿﮑﺎري رﻧﺞ ﻣﯽ. ﺑﺮد. ﻫﺪف اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ. ﺳﻨﺠﺶ ﻣﯿﺰان ﺗﺎب. آوري اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﭘﺎﻧﺰده. ﮔﺎﻧﻪ ﺷﻬﺮ اﺻﻔﻬﺎن اﺳﺖ. ﭘﺲ از ﻣﺮوري ﺑ. ﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﻧﻈﺮي. 22. ﺷﺎﺧﺺ اﺳﺘﺨﺮاج ﺷﺪه و ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺒﻨﺎي ﺳﻨﺠﺶ ﺗﺎب. آوري اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ. ﺷﻮﻧﺪ. روش ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ. -. ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ اﺳﺖ. داده. ﻫﺎ از ﻃﺮﯾﻖ ﺳﺮﺷﻤﺎري.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه – دانلود – Ogig.ir

عنوان این مقاله : مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه. مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه در 48 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. دانلود مستقیم فایل. به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار …

zaum/fa_50K.txt at master · zacharydenton/zaum · GitHub

او 167205. بخش 165008. اي 163738. اعلام 161212. یا 156211. طرح 156031. برنامه 154717. صورت 152037. دست 152004. انجام 151769. وجود 148921. پس 147266 …… ارتحال 5317. توصيف 5316. لرزه 5313. حافظ 5312. پژوهشی 5309. سفرهاي 5309. خبرگان 5307. فرانسوی 5304. برند 5303. مسلم 5302. تشخيص 5302. نظری 5301.

[PDF]تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از راهبرد مدیریت جهادی (مورد …

تصادفی ساده، پرسشنامه ها در میان آنان توزیع گردید، صورت پذیرفت؛ پس از جمع آوری داده ها با استفاده از نرم افزار. ، به تجزیه و تحلیل داده ها و استخراج …. ادبیات و پیشینه پژوهش. متأسفانه با توجه به حائز اهمیت … واقعیت است که در اقتصاد مقاومتی مبانی نظری و عملی برای مدل سازی گونه ای از اقتصاد دینی. است که فعالانه خود را برای …

[DOC]به نام خداوند بخشاینده مهربان – دانشگاه علوم پزشکی ارتش

توسط یزدانی – ‏2013 – ‏مقالات مرتبط
فصل 2: زمینه و پیشینه تحقیق ….. پس تاب آوری به معنای توان موفق بودن، زندگی کردن و خود را رشد دادن در شرایط دشوار (با وجود عوامل خطر) است . …. زمینه و پیشینه پژوهش. مبانی نظری: روانشناسی شخصیت. در این شاخه از روان شناسی ابعاد مختلف شخصیت، جنبه های ادراكی، هیجانی، ارادی و بدنی افراد و چگونگی سازگاری فرد با محیط مورد …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت زندگی – مارکت فایل

این توجه تحت تأثیر پیامدهای منفی حاصل از فرایند صنعتی شدن، سیاست های متمرکز بر رشد اقتصادی و تحول رویکردهای نظری و سیاستهای عملی توسعه بوده است. …. اورنگ، ملاحت (1386)، سنجش کیفیت محیط در بازسازی های پس از سانحه، مطالعه ی موردی: فضاهای عمومی شهر بم، تهران: دانشگاه تربیت مدرس، پایان نامه کارشناسی ارشد.

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات اقتصادی کاربردی ایران

توسط محقق زاده – ‏2017
تأثیر. بیمه. های. زندگی. و غ. یرزندگی بر. رشد اقتصادی. کشورهای. توسعه. یافته. و. در. حال. توسعه. ) دارای. تنوع. موقعیت جغرافیایی. و دسترس بودن. اطالعات. ،. مجموعاً. 04. کشور(. ،. در دوره زمانی. 2555. تا. 2510. است . در این مقاله پس از مقدمـه. ،. بـه بیـان مبـانی نظری تحقیق و پیشـینه در ارتبـاط بـا تحقیـق. پرداخت. ـه. خواهد شد. روش. شناس.

چيستي نقد تاريخي | پژوهش

۵ بهمن ۱۳۹۰ – پس طرح بنيان هاي نقد، نهادينه كردن آنها و در نهايت به كارگيري آنها افقي از توسعة منظم علمي و تمدني بشر، پيش چشمان ما ترسيم مي كند. …. قبل از هرچيز لازم است نقد تاريخي را در دو معناي مشخص بازشناسيم: نخست نقد تاريخي در مفهوم فلسفة نظري تاريخ كه با سير تحول و تطور تاريخ در طي زمان شناسايي مي شود. دوم نقد …

[PDF]فصلنامه د انش پیشگیری و مد يريت بحران – سازمان …

د كتر عليرضا فالحي )استاد و مد یرگروه پژوهشي بازسازي پس از سانحه د انشكد ه معماري و شهرسازي د انشگاه شهيد بهشتي(، د كتر محمد رضا. قایم مقاميان )استاد …. پیشینه پژوهش یا پروژه )شامل مبانی نظری و تحقیقات انجام شد ه قبلی د ر زمینه پژوهش یا پروژه( که الزم است نقاط قوت یا احیاناً ضعف آنها تحلیل. شود و چگونگی ارتباط آنها با …

معرفی اختلال اضطراب پس از سانحه – آپارات

۱۲ مرداد ۱۳۹۶ – PsychoVids #PTSD #اختلال_اضطراب_پس_از_سانحه معرفی اختلال اضطراب پس از سانحه PTSD , روانشناسی ptsd کابوس , اختلال اضطراب پس از سانحه , PsychoVids.

[PDF]ﺗﺤﻠﯿﻞ روﯾﮑﺮد ﻧﻈﺮي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﻮاﻧﺢ ﻃﺒﯿﻌﯽ در اﯾﺮان ﺑﺎ اﺳﺘ – نشریات دانشگاه …

توسط نوجوان – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
1. ﺗﺤﻠﯿﻞ روﯾﮑﺮد ﻧﻈﺮي ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺳﻮاﻧﺢ ﻃﺒﯿﻌﯽ در اﯾﺮان ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻔﻬﻮم ﻓﺮاﺗﺤﻠﯿﻞ. ﻣﻬﺪي ﻧﻮﺟﻮان. 1. ، اﺳﻤﺎﻋﯿﻞ ﺻﺎﻟﺤﯽ. 2. ، ﺑﺎﺑﮏ اﻣﯿﺪوار. 2. ، ﺷﻬﺮزاد ﻓﺮﯾﺎدي. 2. ﭼﮑﯿﺪه. زﻣﯿﻨﻪ و ﻫﺪف: رﺷﺪ. ﺟﻤﻌﯿ. ﺖ و. ﺗﻮﺳﻌﻪ ….. ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪه ﺑﻪ ﻋﻨﻮان داده ﻫﺎي ﺧﺎم اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪﻧﺪ. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﭘﺲ از ﻣﻌﺮﻓﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي، روش ﺗﺤﻘﯿﻖ، ﺑﺤﺚ و. ﺑﺮرﺳﯽ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻫﺎ، ﺑﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮔﯿﺮي و اراﯾﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ. ﭘﺮداﺧﺘﻪ اﺳﺖ . -2. ﻣﺒﺎﻧﯽ. و ﭼﺎرﭼﻮب. ﻧﻈﺮي. ﺳﺎﺑﻘﻪ.

[PDF]ﻣﺸﺮوط ي ارزﺷﮕﺬار ي دوﮔﺎﻧﻪ دو ﺑُﻌﺪ ﻞﯿ و ﺗﺤﻠ ﻪﯾ ﮐﺎرﺑﺮد ﺗﺠﺰ

توسط کیانی قلعه سرد – ‏2017
۲ آبان ۱۳۹۶ – در ﺑﺨﺶ دوم ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و در اداﻣﻪ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. را ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﺮده و ﺳﭙﺲ در ﺑﺨﺶ روش ﭘﮋوﻫﺶ، ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ در. ﺗﺼﻤﯿﻢ. ﮔﯿﺮي در ﻣﻮرد اﻧﺮژي و. روش ارزش. ﮔﺬاري ﻣﺸﺮوط ﺑﺮرﺳﯽ ﮔﺮدﯾﺪه و در اداﻣﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺑﻪ. دﺳﺖ. آﻣﺪه ﻣﻄﺮح و در ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﻪ. ﻧﺘﯿﺠﻪ. ﮔﯿﺮي و اراﺋﻪ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد. ﻫﺎ ﭘﺮداﺧﺘﻪ. ﺷﺪه اﺳﺖ. 2 . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. 2-1 . اﻫﻤﯿﺖ اﻧﺮژي. در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﮐﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ. ﮔﯿﺮي در ﻣﻮرد اﻧﺮژي را ﺗﺤﺖ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ.

[PDF]تدوین الگویی برای بالندگی اعضای هیئت علمی با رویکرد …

ﭘﮋوﻫﺶ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ . داده. ﻫﺎ ﺑﻪ روش ﺗﺤﻠﯿﻞ ﻣﺤﺘﻮا ﺑﺮرﺳﯽ. ﺷﺪﻧﺪ . ﻣﻘﻮﻟﻪ ﻣﺤﻮري ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﺣﺎﺿـﺮ ﺑﺎﻟﻨـﺪﮔﯽ. اﻋﻀﺎي ﻫﯿﺌﺖ ﻋﻠﻤﯽ. اﺳﺖ. ﮐﻪ در ﺳﻪ ﺑﻌﺪ ﻓﺮدي، ﺣﺮﻓﻪ. اي و آﻣﻮزﺷﯽ ﺗﺤﻠﯿﻞ و ﺑـﺎ ﺗﻮﺟـﻪ ﺑـﻪ ﺷـﺮاﯾﻂ ﻋﻠّـ. ﯽ، …. ﺗﺪوﯾﻦ اﻟﮕﻮﯾﯽ ﺑﺮاي ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﯽ اﻋﻀﺎي ﻫﯿﺌﺖ. ﻋﻠﻤﯽ ﺑﺎ روﯾﮑﺮد ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻧﻈﺮﯾﻪ داده. ﺑﻨﯿﺎد. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. ﺑﺎﻟﻨﺪﮔﯽ اﻋﻀﺎي. ﻫﯿﺌﺖ. ﻋﻠﻤﯽ و رﺷﺪ ﮐﻤ . ﯽ و ﮐﯿﻔﯽ. آﻧﺎ. ن در ﻧﻈﺎم آﻣﻮزش. ﻋﺎﻟﯽ ﺑـﺎ اﯾـﻦ. ﺗﺄﮐﯿـﺪ. ﮐـﻪ ﺑﺎﻟﻨـﺪﮔﯽ. ﻋﻀﻮ. ﻫﯿﺌﺖ.

افسردگی| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری

2-1 مقدمه 4 2-2 مبانی نظری و ادبیات پژوهش 5 2-2-1 تاریخچه اضطراب 5 2-2-2 تاریخچه افسردگی 7 2-2-3 تعاریف و نظریههای اضطراب 9 2-2-4 تعاریف و نظریههای افسردگی 14 … R13- مقاله ترجمه شده 2010 : کاهش آستانه شنوایی صداهای خالص در افراد افسرده مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه: (روانشناسی ، علوم تربیتی ،علوم اجتماعی) .

ایران پژوهش

سایت روانشناسی برای زندگی مرجع تخصصی ارائه انواع خدمات تحلیل آماری و پرسشنامه های روانشناسی می باشد.

[PDF]دانشگاه الزهرا)س( دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد پایان نامه جهت …

است. و. به. دلیل. میزان. باالی. خوش. بینی. و. باورهای. مثبت. در. آنان،. پس. از. شکست. دلسرد. نمی. شوند. برو. تالش. خود. می. افزایند. کلمات کلیدی. : خوش بینی ، تاب آوری، سرطان پستان. … صل دوم : مبانی نظری و پیشینه پژوهش. -2. 5 …… انواع سرطان از انواع متفاوت سلول ناشی می شود و در میزان رشد،عالئم و پاسخ به درمان فرق می کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس > پژوهش و فناوری > کتابهای …

1395, مبانی نظری معماری و شهرسازی اسلامی, نسیم اشرافی, جهاد دانشگاهی. 1395, مسكن … 1395, فرايند پژوهش در معماري, حديثه كامران كسمايي, سيماي دانش, 978-600-120-302-2, باختر. 1391, مدل … 1392, نمونه هایی از الگوی مسکن روستايی در بازسازی پس از سانحه, سید امیر حسین گرکانی, بنياد مسكن انقلاب اسلامی, 978-964-6672-54-3.

[PDF]سنجش فضایی شاخصهای کیفیت زندگی در محله‌های شهر بم بعد …

پیشینة پژوهش. در مطالعــات خارجــی، مرنــز )2015( در مقالــة »كیفیــت زندگــی شــهری و مطالعــات. پایـداری محیط زیسـت« بـه ارائـة تعریـف عملیاتـی كیفیت زندگـی …. وضعیـت توزیـع شـاخصهای كیفیـت زندگـی و ارائـة تصویـری روشـن از چگونگـی آن. در محله هــای شــهر بــم صــورت گرفتــه اســت. مبانی نظری. امــروزه كیفیــت زندگــی …

Talash300 – اضطراب کودکان

بیش از آرام کردن می‌باید به کودکان یاد دهیم که چگونه «نگرانی» عمل می‌کند آنها چطور می‌توانند با اضطراب چالش پیدا کرده و از پس آن برآیند. (تامار چانسکی … تعاریف نظری و عملیاتی متغیرها. تعریف نظری مشاوره گروهی به شیوه شناختی رفتاری : اضطراب کودکان. فصل دوم : ادبیات پیشینه‌ پژوهش. مقدمه: الف – مبانی نظری. اضطراب کودکی.

چکیده – ترویجی دانش پیشگیری و مدیریت بحران

توسط A Bastaminia – ‏2016 – ‏بیان شده در 1 یافته
Background and objective: Despite passing over three decades of basic research on resilience, but this concept lacks a comprehensive and operational ….. این مدل دارای سه مرحله است: 1-جذب و تحمل تنش و خطر قبل از سانحه؛ 2-برگشت به تعادل پس. از سانحه …. در اين تحقيق بر اساس چارچوب مفهومی و مبانی نظری تاب آوری. در برابر …

پایان‌نامه رایگان b (352) – مرجع دانلود مقاله تحقیق و پروژه – …

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه پژوهش 2-1 – مقدمه …. اخلاق حرفه ای به عنوان یکی از ویژگی های سرمایه ی انسانی و معنوی هر جامعه یا سازمان است اخلاق گرایی می تواند وسیله ای برا ی رشد معنوی افراد باشد. … اخلاق؛ منشور اصول و ارزش هایی است که رفتار یک فرد یا گروه را با توجه به این که چه چیزی درست و چه چیزی غلط است، هدایت می کند.

[PDF]ريشه های پيدايش و رشد جريان های تكفيری در آسيای جنوب غربی

۲۶ مرداد ۱۳۹۴ – متفاوت هستند؛ ریشه های پیدایش جریان تکفیری غالباً درون زا و دالیل گسترش و اوج گیری. آن غالباً برون زا است. مبانی نظری تحقيق. هر پدیده اجتماعی خط سیری … پيشينه تحقيق: موضوع جریان شناسی تکفیر از صدر اسالم تاکنون و به موازات تغییراتی که در ماهیت و کارکرد. این جریان اتفاق افتاده، با ادبیات متنوعی …

مجله پژوهش و برنامه ريزي روستايي، شماره 21 – Magiran

ارائه الگويي براي طراحي مسكن موقتِ پس از سانحه، مبتني بر تامين نيازهاي آسيب ديدگان با رويكرد ارزيابي پس از اجرا (مطالعه موردي: روستاهاي زلزله زده هريس-آذربايجان شرقي) مازيار آصفي، شهين فرخي صص 81-101 چکيده مشاهده متن [PDF 2215KB]. ۱. مقدمه برنامه ريزي و تامين حداقل استانداردها براي سكونتگاه هاي اضطراري و موقت، از حقوق و …

[PDF]فصل نامه توسعه و آينده پژوهي – شماره دوم – سازمان مديريت استان …

صفحــات بعــدی شــامل: مقدمــه، مبانــی نظــری، روش تحقیــق،. بحــث و … مقـاالت رد یـا انصـراف داده شـده پـس از سـه مـاه از مجموعـه آرشـیو. مجلـه خـارج خواهـد …… 2- پيشينه پژوهش. مــروري بــر ادبیــات تحقیــق نشــان می دهــد کــه در. دو دهــه ی گذشــته راهبــرد رشــد هوشــمند در چارچــوب. نظریـه ی توسـعه پایـدار شـهري و حمایـت از الگـوي شـهر. فشـرده بنـا …

مبانی نظری شادکامی – فروشگاه آنلاین وارش تحقیق

۷ آذر ۱۳۹۵ – مبانی نظری شادکامی. نوع فایل: ۲ تا فایل word زیپ شده. تعداد صفحات: ۲۱ و ۴۹ صفحه. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر …

[PDF]تحلیل جامعه‌شناختی سبک زندگی پایدار در بین … – مجله آموزش …

رویکرد، با بررسی دقیق سیستم های تولید صنعتی نتیجه گرفتند که رشد نامحدود اقتصادی، از نظر محیط زیستی ناممکن است. تا پیش از دهه. ۱۹۹۰، پارادایم اجتماعی ضد ….. زمستان و بهار ۱۳۹۵. فرضیات تحقیق. با توجه به مبانی نظری و پیشینه تحقیق، چهار فرضیه در ارتباط با سبک زندگی پایدار در میان دانشجویان مطرح می باشد. این.

[PDF]Statistical Application in Power Industry – آمار صنعت برق

ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﺑﺨﺶ ﺍﻭﻝ. –. ﺗﺎﺭﻳﺨﭽﻪ ﺗ. ﺤﻘﻴﻖ. ۲۴. ﺧﻼﺻﻪ ﺍﻱ ﺍﺯ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺁﻣﺎﺭ. ۲۴. ﺭﻭﻧﺎﻟﺪ ﻓﻴﺸﺮ، ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﻱ ﻛﻪ ﻋﻠﻢ ﺁﻣﺎﺭ ﺭﺍ ﭘﺎﻳﻪ ﮔﺬﺍﺭﻱ ﻛﺮﺩ. ۲۷. ﺁﻏﺎﺯ ﺁﺷﻨﺎﻳﻲ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﺑﺎ ﻋﻠﻢ ﺟﺪﻳﺪ ﺁﻣﺎﺭ. ۳۱. ﺁﻣﺎﺭﺩﺭﺍﻳﺮﺍﻥ. ۳۵. ﻣﺮﻛﺰ ﺁﻣﺎﺭ …. ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺿﻴﺎﺕ ﭘﮋﻭﻫﺶ. ۳۲۷. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. -۱. ۱. ۳۲۸. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. -۱. ۲. ۳۲۹. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯ. ﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. ۲. ۳۳۰. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. -۳. ۱. ۳۳۱. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. -۳. ۲. ۳۳۲. ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻓﺮﺽ. ۴. ۳۳۳.

[PDF]های سایبری در ایران تعیین حق بیمه مناسب جهت پوشش ریسک

سرویس. ها، اخاذی سایبری. و غیره، مشاهده می. شود؛. این پژوهش به دنبا. ل ارائه یک راهکار. مکمل بر فنا. وری موجود در جلوگیری و ایجاد امنیت در مقابل ریسک. های سایبری. در ایران می. باشد … این پژوهش با تکیه بر این رویکرد به تعیین حق بیمه مناسب برای پوشش ریسک. های سایبری شبکه …. فصل دوم: مبانی نظری و بررسی پیشینه تحقیق.

[PDF]شناسایی دیدگاه های حاکم بر آسیب پذیری شهرها در … – نشریه …

توسط امینی ورکی – ‏2015
پژوهش های ارزیابی آسیب پذیری شهرها در ایران و تجزیه و تحلیل فضای گفتمانی موجود، شناخت جامعی از عناصر و عوامل تأثیرگذار در آسیب پذیری شهرها در ….. مبانی نظری تحقیق. پــرداخــتــن بـــه تــمــامــی جــنــبــه هــای دفــــاع شـــهـــری، بـــه علت. پیچیدگی های محیط شهری، امری دشوار است. پیچیدگی های. انسان و در هم تنیدگی روابـط انسانی …

[DOC]مبانی نظری و پیشینه تحقیق – دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرند

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه 11 …. پس در مجموع می توان نتیجه گرفت که خودکشی عملی است آگاهانه و کاملاً ارادی که فرد برای پایان دادن به زندگی خویش انجام می دهد … تاریخچه خودکشی را می توان هم سابقه با تولد انسان دانست بطوری که در برخی جوامع اولیه بشری به عنوان پدیده ای مذموم و شایسته مجازات – برای جسد فرد کشته شده و خانواده …

[PDF]اصل مقاله (394 K) – فصلنامه علمی – پژوهشی، پژوهش‌های رشد و …

توسط ذکائی علمداری – ‏2012
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ – ﮐﻨﮑﺎﺷﯽ ﭘﯿﺮاﻣﻮن راﺑﻄﻪ ي ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدي و ﻣﺮگ و ﻣﯿﺮ ﻧﺎﺷﯽ از ﺗﺼﺎدﻓﺎت. 187 …/. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﻮﺿﻮع. در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﻪ ﻫﺎي ﻧﻈﺮي ﭼﮕـﻮﻧﮕﯽ ﺗـﺎﺛﯿﺮ ﻣﺘﻐﯿـﺮ ﻫـﺎي ﻣـﻮرد ﺗﻮﺟـﻪ در اﯾـﻦ ﻣﻘﺎﻟـﻪ ﺑـﻪ. ﺧﺼﻮص ﻧﺎﺑﺮاﺑﺮي در ﺗﻮز. ﯾﻊ درآﻣﺪ و رﺷﺪ اﻗﺘﺼﺎدي، ﺑﺮ ﺗﻠﻔﺎت ﻧﺎﺷﯽ از ﺗﺼـﺎدﻓﺎت ﺟـﺎده اي. اﺷﺎره ﻣﯽ ﺷﻮد . ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت. و. ﺑﺮرﺳﯽ. ﻫﺎ. ﻧﺸﺎن. ﻣﯽ دﻫﺪ. ﮐﻪ. رﺷﺪ. اﺳﺘﻔﺎده از وﺳﺎﯾﻞ. ﻧﻘﻠﯿـﻪ. ﻣﻮﺗـﻮري. ﻣﻬﻤﺘـﺮﯾﻦ. ﻋﺎﻣﻞ. در. ﺑﺮوز.

دانشکده روابط بین الملل – دکتر محمدرضا دهشیری

مدير امور پژوهشي معاونت سياسي، صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران (1376-1380). موضوعات تدريس مدرس تحصيلات تكميلي در دانشكده روابط بين الملل در موضوعات: اصول روابط بين‌الملل؛ افریقا و سازمانهای بین المللی؛ جامعه و فرهنگ در اروپا؛ ايران و سازمان‌هاي بين‌المللي؛ مديريت فرهنگي؛ سياست تطبيقي، مباني علم سياست؛ تاريخ روابط …

[DOC]دریافت فایل

به این مرحله ” مرور پیشینه پژوهش ” می گویند. گام سوم پژوهش. در مرحله سوم، پژوهشگر به گردآوری اطلاعات و داده هایی می پردازد که می تواند درآینده مبنای تحلیل ها و تفسیرهایی قرار گیرد که در نهایت به یافتن پاسخ پرسشهای اولیه منجر شود. گام چهارم پژوهش; در مرحله چهارم، داده های گردآوری شده به روش هایی مختلف- مثل استفاده از مبانی علم آمار- …

فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش نارسایی هیجانی یا الکسی تیمیا (فصل دوم پایان نامه روانشناسی). درحدود‌ سال‌های‌ 1948 روان‌پزشکی بـه نـام یـورگن روش مشاهده‌ کرد‌ تعدادی از بیماران او که دارای اختلال‌های‌ روان‌ تنی متعارف چون فشار خون اساسی، آسم، زخـم اثـنی‌عشر، زخمهای کولیت معده، ورم‌ مفاصل‌ و امراض پوستی یا مبتلایان‌ به‌ سندرم پس از‌ …

بررسی عوامل موثر بر فروش بیمه های جامع زندگی با تاکید …

فهرست مطالب عنوان صفحه فصل اول: طرح تحقیق 1 1-1 مقدمه 2 1-2 بیان مساله 2 1-3 اهمیت موضوع و ضرورت انجام تحقیق 4 1-4 مبانی نظری تحقیق 5 1-5 مدل عملیاتی تحقیق. … بیمه های اشخاص و از جمله مهم ترین آنها بیمه های عمر و پس انداز و بیمه های جامع زندگی است که رشد آن در هر کشوری نشانگر رشد و پیشرفت آن کشور می باشد و یکی از …

[PDF]اصل مقاله (480 K) – فصل‌نامه مطالعات مالی و بانکداری اسلامی – …

نتایج تحقیق نشان میدهد که تاثیر بی ثباتی و نااطمینانی رشد تولید بر رشد منابع نظام بانکی (تجهيز. منابع)، منفی و معنیدار و بر تخصیص … نظر به اهمیت بانکداری اسلامی و اجرای عملیات بانکی بدون ربا، با فاصله زمانی اندکی پس. از پیروزی انقلاب اسلامی، اجرای عملیات … مبانی نظری و پیشینه تحقیق. تعریف و مفهوم بی ثباتی …

فایل ناب

علوم انسانی · فنی و مهندسی · علوم پزشکی · علوم پایه · عمومی · طرح های توجیهی و کارآفرینی · پژوهش · پژوهش ها · پاورپوینت · گزارش کار آموزی و کارورزی · مبانی و پیشینه نظری. محصولات دانلودی سرو. عضویت …

[PDF]متن کامل (PDF)

:17/02/1388. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش. :12/06/1388. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. : ﻫﺪف از اﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺎﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي زﻧـﺪﮔﻲ ﺑـﺮ ﮔـﺮاﻳﺶ ﻧـﺴﺒﺖ ﺑـﻪ ﻣـﻮاد ﻣﺨـﺪر. ﻣﻌﺘﺎدان ﺑﻮد . روش. : اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﻳﻚ ﭘﮋوﻫﺶ آزﻣﺎﻳﺸﻲ. از ﻧﻮع ﭘﻴﺶ آزﻣﻮن …… اﻧﺘﺸﺎرات رﺷﺪ . دﻻور،. ﻋﻠﻲ. 1378(. ). ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﻋﻤﻠﻲ ﭘﮋوﻫﺶ در ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﻲ و اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ . : ﺗﻬﺮان. اﻧﺘﺸﺎرات رﺷﺪ . دﻫﻘﺎ. ﻧﻲ،. ﻣﺤﺴﻦ. 1372(. ). آﻣﻮزش ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺑﺮاي ﭘﻴﺶ. ﮔﻴﺮي از اﻋﺘﻴﺎد.

[PDF]ارزیابی دانش معماری ایران در زمینة مجموعه های صنعتی؛ به … – …

توسط گودینی – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
توسعه دانش معماری ایران در زمینة مجموعه های صنعتی. عالوه بر چالش های کمّی موجود در بخش های مختلف خود. اعم از دانش نظری، انتقال دانش و …، با چالش رشد موضعی. و گسسته مواجه است. … مبانی نظری تحقیق در دو راستای متفاوت گام برمی دارد. در. گام نخست به …. تعداد مقاالت نسبت به سابقه پژوهشی، نسبت مقاله به تعداد. پژوهشگر، تعداد …

[PDF]Untitled – باشگاه شیراز جوان

گردشگری ورزشی یکی از سریع ترین سطوح در حال رشد از مسافرت جهانی و. صنعت جهانگردی است. کشور ما ایران به دلیل … یافته های این پژوهش نشان می دهد، با وجودی که گرداگرد شهر شیراز کوه وجود. دارد، تنها به ۵ مورد از این کوه ها بدون خروج از شهر می توان … فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه ی تحقيق. ۲-۲- مبانی مفهومی و نظری.. ۱-۲-۲- تعا.

فروشگاه فایل بلبل | مبانی نظری و پیشینه تحقیق با …

کنرلی، هلن، (1382) اختلال های اضطرابی (آموزش کنترل و درمان)، ترجمه سیروس مبینی، تهران، انتشرات رشد. هالجین،ریچارد پی،ویتبورن،سوزان کراس،(1389) آسیب شناسی روانی(دیدگاه بالینی نسبت به اختلال های روانی)،جلد اول، ترجمه یحیی سید محمدی،تهران ،نشر روان. مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال اضطراب اجتماعی.

[PDF]1 با عنايت به نيازهاي گروه، چه اهدافي را براي پژوهش اول …

روان شناسی بالینی براي وارسی، تشخیص و درمانگري نیازمند. به يک مبناي نظري است . رجوع به نظريه. هاي روان. شناختی، درمانگر را به مبانی نظري درمانگري راهنمايی می کند . به ع …. شناخت عمیق روان شناس بالینی کودک نسبت به چگونگی رشد و تحول روانی کودک …… توان به اضافه شدن اختاللی با عنوان اختالل استرس پس از سانحه در.

[PDF]ﻫﺎي ﻣﺴﺘﻨﺪ ﻣﻴﺮاث ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ ﻓﻴﻠﻢ اﺛﺮﮔﺬاري ﺑﺮ ﻫﻮﻳﺖ ﻓﺮﻫﻨﮕ – مطالعات بین‌رشته …

توسط بورقانی فراهانی – ‏2017
۴ تیر ۱۳۹۵ – و ﺷﺎﺧﺼﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮﺧﻮردار. ﺑﺎﺷﻨﺪ؟ در روﻧﺪ اﻧﺠﺎم ﭘﮋوﻫﺶ ﭘﺲ از ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي، ﺑﻪ روش ﺷﻨﺎﺳﻲ و ﺳﻨﺠﺶ رواﻳﻲ … ﻫﺎ. و ﺷﺎﺧﺼﻪ. ﻫﺎي. ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز ﺑﺮاي ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺴﺘﻨﺪ. ﻫﺎي. ﺟﺬاب و. ﺗﺄﺛﻴﺮﮔﺬار در راﺳﺘﺎي ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻫﻮﻳﺖ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ. ﺑﻴﺎن اﻫﻤﻴﺖ ﻧﻘﺶ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزي. ﻓﻴﻠﻢ ﻣﺴﺘﻨﺪ ﺑﻪ واﺳﻄﻪ ﺗﺄﻛﻴﺪ ﺑﺮ ﭘﻴﺎﻣﺪﻫﺎ . 4. ﻣﺮوري ﺑﺮ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. 4 -1 : …… ارﺗﻘﺎء ﺳﻄﺢ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ در ﺟﺎﻣﻌﻪ و زﻣﻴﻨﻪ ﺳﺎزي ﺑﺮاي رﺷﺪ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ. (. ﭘﻴﺎﻣﺪ. ).

[PDF]متن کامل (PDF) – فصلنامه علمی پژوهشی مسائل کاربردی …

همچون پذیرش خود، رشد شخصی، تسلط بر محیط، استقالل، رابطه مثبت با دیگران و … شمارة پیا پی: 3ë. تابستان 1396ë. بهزیستی روان شناختی توسط ریف)1989( و با الهام از روان شناسان انسان گرا مطرح. شد. وی بهزیستی روان شناختی را به معنی تالش براي …. در جمع بندي پایاني مباني نظري و پژوهشــي ارائه شــده درمــورد نقش آموزش.

مبانی جنگ نرم در اندیشه مقام معظم رهبری -بخش اول غلبه بعد …

۶ دی ۱۳۹۵ – بنابراین سوالی که برای این پژوهش در نظر گرفته شده و به آن پاسخ داده خواهد شد، این است که مبانی جنگ نرم از دیدگاه مقام معظم رهبری چیست؟ … منشأ و پیشینه جنگ نرم … از دیدگاه نظریه پردازان جدید غرب، جهان اسلام و رشد اسلام سیاسی در آن، به مثابه گفتمان غالب در خاورمیانه، چالش اصلی فرهنگ لیبرال دمکراسی است.

[PDF]ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ و ﺗﻜﻨﻴﻚ اﺳﻜﺎن ﻣﻮﻗﺖ ﭘﺲ از زﻟﺰﻟﻪ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻳ

۶ تیر ۱۳۹۱ – و ﺗﻜﻨﻴﻚ. AHP. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردي: ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺷﺶ ﺷﻬﺮ. ﺷﻴﺮاز. 103. ﻋﻤﻠﻴﺎﺗﻲ ﻣﺪون داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. اﻧﺠـﺎم اﻳـﻦ ﭘـﮋوﻫﺶ ﺑـﻪ. دﻻ. ﻳﻞ زﻳﺮ ﺿﺮوري ﺑﻪ ﻧﻈﺮ. ﻣﻲ. رﺳﺪ: -. ﺳــﺎﻧﺤﻪ ﺧﻴــﺰي ﺷﻬﺮﺷــﻴﺮاز و رﺧــﺪاد. زﻟﺰﻟﻪ. ﻫﺎ ….. ﻧﺮخ رﺷﺪ ﺟﻤﻌﻴﺖ. 1365. 848300. 19300. 2.6. 7.7. 1375. 1053110. 40800. 3.9. 2.6. 1385. 1227331. 51949. 4.9. ﻣﺄﺧﺬ: ﻣﺮﻛﺰآﻣﺎراﻳﺮان. -2. ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ، دﻳﺪﮔﺎه. ﻫﺎ. و ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي.

پایان نامه اثربخشی آموزش دلگرم سازی شوانکر بر سلامت …

«مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی». انتشارات رشد، چاپ ششم. دیبائیان، شهرزاد (۱۳۸۴). «میزان اثربخشی درمان راه حل مدار بر افزایش رضایت زناشویی». پایان نامه¬ی کارشناسی ارشد. دانشگاه علاّمه طباطبایی. رجبی، محمدرضا (۱۳۷۷). «بررسی علائم اختلالات روانی در همسران جانبازان اعصاب و روان مراجعه کننده و تحت درمان در …

دانلود فایل ( مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه) | …

۱۳ فروردین ۱۳۹۷ – دانلود فایل ( مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه) on rml894 | ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایماینک شما با جستجوی ((مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه- شده اید. توضیحات کامل و اطلاع از ریز …

ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ ﻧﺮخ وﺻﻮل ﺗﺴﻬﯿﻼت ﺑﺎﻧﮏ ﮐﺸﺎورزي اﺳﺘ – اقتصاد …

توسط بافنده ایمان دوست – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ﺑـﺎ ﻓﺼـﻞ ﻓـﺮوش ﻣﺤﺼـﻮل داراي اﺛـﺮ ﻣﺴـﺘﻘﯿﻢ ﻗـﻮي ﺑـﺮ ﻧـﺮخ وﺻـﻮل. ﺗﺴﻬﯿﻼت. ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. واژﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪي: ﻧﺮخ وﺻﻮل، ﺗﺴﻬﯿﻼت ، ﺑﺎﻧﮏ ﮐﺸﺎورزي، ﻣﺪل اﻗﺘﺼﺎدﺳﻨﺠﯽ ﺗﻮﺑﯿﺖ. ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪي. JEL. : C10. ،. C24. ،. G21 . -1. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﯾﮑﯽ. از. ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ. رﺷﺪ. اﻗﺘﺼﺎدي … ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ در ﺑﺨﺶ دوم ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻣﺒـﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮي و ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿـﻖ اراﺋـﻪ ﻣـﯽ ﮔـﺮدد. در. ﺑﺨﺶ ﺳﻮم ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎري، روش. ﮔﺮدآوري داده ﻫﺎ و ﻣﺪل ﻣﻮرد …

پدافند غیرعامل – پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

چکیده این تحقیق با عنوان پدافند غیرعامل در برنامه ریزی منطقه ای ( با تاکید بر پالایشگاه تهران ) در پی شناخت و بررسی مفهوم پدافند غیرعامل و اهمیت آن، بررسی تجارب کشورهای خارجی و نیز تاریخچه این مفهوم در ایران، جایگاه پدافند غیرعامل از نگاه مدیریت و وجه تمایز آن با مدیریت بحران، جایگاه آن در برنامه ریزی و به خصوص برنامه …

تأثیر یک دوره تمرینات منتخب تای چی بر نیمرخ لیپیدی، …

چکیده مقدمه: هدف پژوهش حاضر،تعیین اثر یک دوره تمرینات منتخب تای چی بر نیمرخ لیپیدی،فشارخون و افسردگی زنان سالمند مقیم در خانه سالمندان بود. … فرضیه های پژوهش 7 1-7- محدودیت های پژوهش 7 1-8- تعاریف واژه ها و اصطلاحات 8 فصل دوم:ادبیات و پیشینه پژوهش 2-1-مقدمه 10 2-2- سالمندی 10 2-3- نظریه های مطرح شده پیرامون سالمندی …

دانلود (مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرزندگی و سرزندگی …

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ – هموطنان گرامی سلام.وقت بخیراینک شما با جستجوی ((مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرزندگی و سرزندگی آموزشی (فصل دوم))) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -مبانی نظری و پیشینه پژوهش سرزندگی و سرزندگی آموزشی (فصل دوم)- شده اید. توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب مبانی …

[PDF]file_downloadدانلود فایل PDF – صفه – دانشگاه شهید بهشتی

توسط علیرضا فلاحی
به نظر میرسد یکی از معضلات، عدم. شناخت نیازهای اساسی و واقعی آسیب دیدگان پس از سانحه -| بازسازی اشاره دارد و مقولات اساسی برنامه ها را تجزیه و. تحلیل میکند. … کارهای پژوهشی مستقل از میراث زیستبوم انسانی. دربارهٔ بلایای طبیعی را در ایالات متحده، … تاریخچه و مبانی نظری مطالعات بلایا. میان بلایای طبیعی و محیط زیست (توسعهٔ …

[DOC]مخاطب – دانشگاه صدا و سیما

«تولید و انتشار پیام‌ها در رسانه‌ها بر اساس اهداف معینی انجام می‌شود و در هیچ رسانه‌ای، فرآیند تولید و انتشار پیام، بدون هدف نیست و در پس تولیدات رسانه‌ای انگیزه و اهداف …. مبانی نظری پژوهش. 2-1- بررسی پژوهش‌های پیشین. با توجه به موضوع این پژوهش «میزان انطباق عملکرد شبکه خبر با معیارهای اعتماد سازی از دیدگاه صاحبنظران و …

[PDF]بررسی و مقایسه تطبیقی تأثیر هزینه‌های نظامی بر رشد …

مبانی نظري. اقتصاد دفاع شاخه. ای جدید از مطالعات اقتصادی است که مدیریت مخارج دفاعی را طی. دوره. های جنگ و صلح مطالعه و آثار خارجی این مخارج را بر سایر بخش …. پژوهش حاکی از این است. که هم اثر مستقیم هزینه. های دفاعی بر رشد اقتصادی و هم اثرات غیرمستقیم. آن بر پس. انداز و تراز. تزاری کشورر به. طور قاب توجهی منفی است.

مقاله اختلال تنش‌زای پس از رویداد یا استرس پس از سانحه | …

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ – دانلود مقاله با موضوع اختلال تنش‌زای پس از رویداد یا استرس پس از سانحه، در قالب docx و در 22 صفحه، قابل ویرایش، شامل مقدمه، آمار اختلال استرس پس از سانحه، چه … دانلود (مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از سانحه) با آرزوی بهترینها برای شما عزیزانبه صفحه دانلود فایل(مبانی نظری و پیشینه پژوهش رشد پس از …

تخمین تابع تقاضای بیمه عمر در شهر تهران

در بسیاری از مطالعات وجود رابطه معنی دار میان رشد اقتصاد ملی و گسترش بازار های بیمه ای نشان داده شده است. … در این پژوهش به بررسی مبانی نظری، مطالعات داخلی و خارجی در زمینه تقاضای بیمه های عمر پرداخته شده است و پس از تخمین تابع تقاضا با استفاده از نرم افزار eviews و مدل ols نتایج بدست آمده مورد تحلیل قرار گرفته است و در …

تاریخچه گردشگری – میراث فرهنگی اصفهان

تاریخچه گردشگری در ایران و جهان …. او در چین، پی به یک سیستم جاده ای بسیار عالی،که برای اولین بار در زمان سلطنت خانواده چو ساخته شده بود برد (1122-1221 قبل از میلاد). … اثر اقتصادی، افزایش درآمدها، افزایش اوقات فراغت و توسعة شبکه های حمل و نقل سریع و ارزان، همگی شرایطی را به وجود آوردند که باعث رشد بازاریابی در بخش …

اولین همایش علمی پژوهشی علوم تربیتی و روانشناسی آسیب …

فراخوان ارسال مقاله اولین همایش علمی پژوهشی علوم تربیتی و روانشناسی آسیب های اجتماعی و فرهنگی ایران مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی سروش حکمت مرتضوی … تعلیم و تربیت در شرایط پست مدرنیسم با تأکید بر دیدگاه ساختار شکنی دریدا (تحلیلی انتقادی بر نظریه ساختارشکنی دریدا) …. ارزیابی سطح رشد اخلاقی در نوجوانان.

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مدیریتی – ترجمه فا

مدیریت بحران جهانی – پژوهش های فعلی و جهت دهی آینده (نشریه الزویر) Global Crisis Management …. محیط زیست و فرهنگ سازمانی: بازتاب تاریخچه ساختارها در JAP (نشریه NCBI) Organizational Climate and ….. تحقیقات تجربی در زمینه رشد دارایی و بازده سهام آتی بر مبنای بازار سهام چین (نشریه Cscanada) Empirical Research of …

[PDF]) سازماني ( هاي اعتماد نهادي مفاهيم و مدل ، ملي بر مباني نظري أت

ملي بر مباني نظري. ،. مفاهيم و مدل. هاي اعتماد نهادي. ) سازماني. (. سيد مهدي الواني. *. سيدصمد حسيني. **. چكيده. اعتماد شاخصی از سرمای. ة. اجتماعی است که تبادل اجتماعی را …. های پژوهشی. در حوزه اعتماد سازمانی. مورد بررسی قرار گرفته است . -4. بررسي اعتماد در عرصه نظريه. هاي علمي. ـ1. 4. تعريف اعتماد. مفهوم اعتماد از جمله مفاهیمی است که از …

مرجع دانلود مقاله تحقیق و پروژه – سایت مرجع دانلود منابع علمی …

فصل دوم: مروری بر پیشینه نظری و تجربی تحقیق26 بخش اول :کار آفرینی27 کارآفرینی چیست؟ … 2-2-1- تاریخچه نقوش هندسی قبل از اسلام8 2-2-2- تاریخچه نقوش هندسی بعد از اسلام11فصل سوم: عمارت زینت الملک 15 3-1- جایگاه خانه در معماری سنتی ایران163-2- خانه سازی و معماری مسکونی دوره قاجاریه شیراز183-3- تاریخچهی ادامه مطلب …

دانلود (مبانی نظری و پیشینه پژوهش تجارت الكترونیكی) | …

۱ فروردین ۱۳۹۷ – دانلود (مبانی نظری و پیشینه پژوهش تجارت الكترونیكی) on xjf784 | شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشدعنوان محصول دانلودی:مبانی نظری و پیشینه پژوهش تجارت الكترونیكی یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود((مبانی نظری و پیشینه پژوهش …

[PDF]الگوی عوامل موثر در بروز سوانح هوایی

۱۰ خرداد ۱۳۸۹ – ﺑﺎ وﺟﻮد اﻳﻦ ﺗﺎﻛﻴﺪﻫﺎ، ﺗﻌﺪاد ﺳﻮاﻧﺢ در اﻳﻦ ﺻﻨﻌﺖ ﻛﺎﻫﺶ ﭼﺸﻢ. ﮔﻴﺮي ﻧﺪاﺷﺘﻪ. اﺳﺖ . اﻳﻦ ﻣﻬﻢ اﺣﺘﻤﺎل وﺟﻮد ﻋﻮاﻣﻞ دﻳﮕﺮي را در ﺑﺮوز ﺳﻮاﻧﺢ ﻫﻮاﻳﻲ ﻣﻄﺮح ﻧﻤﻮده اﺳﺖ . ﺑﺮ اﻳﻦ اﺳﺎس، ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮي در ﺣﻮزه ﺳﻮاﻧﺢ ﻫﻮاﻳﻲ ﺑﻪ اراﺋﻪ اﻟﮕﻮي ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ. در ﺑﺮوز ﺳﻮاﻧﺢ ﻫﻮاﻳﻲ ﻣﻲ. ﭘﺮدازد . ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎري ﭘﮋوﻫﺶ ﺧﺒﺮﮔﺎن ﺳﻮاﻧﺢ ﻫﻮاﻳﻲ در ﺻﻨﻌﺖ. ﻫﻮاﻧﻮردي ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از روش ﻧﻤﻮﻧﻪ ﮔﻴﺮي ﻏﻴﺮ.

[PDF]ارائه الگوی توسعه اخلاق حرفه‌ای در سازمان‌های ورزشی – فصلنامه …

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ – (ﻣﻘﺎﻟﮥ ﭘﮋوﻫﺸﯽ). اراﺋﻪ اﻟﮕﻮ. ي ﺗﻮﺳﻌﻪ اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ. اي در ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎي ورزﺷﯽ. ﻣﻬﺪي ﺳﻠﯿﻤﯽ.. ﮔﺮوه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ورزﺷﯽ، داﻧﺸﮑﺪه ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺑﺪﻧﯽ و ﻋﻠﻮم ورز. ﺷﯽ، داﻧﺸﮕﺎه اﺻﻔﻬﺎن. (ﺗﺎرﯾﺦ درﯾﺎﻓﺖ: /4. /9. 95 ….. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺑﺮ اﺳﺎس روش اﺳـﻨﺎدي ﭘﺮداﺧﺘـﻪ. ﮐﻪ در اﯾﻦ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﺎ ﺟﻤـﻊ آوري ﻣﻄﺎﻟـﺐ،. 52. ﻣﻌﯿـﺎر ﮔـﺮدآوري و. ﺳﺎزﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﮔﺮدﯾﺪﻧﺪ. در ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺑﻌﺪ ﺑﺎ اﺳـﺘﻔﺎده از ﺗﮑﻨﯿـﮏ دﻟﻔـﯽ. ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫـﺎ.

[PDF]اصل مقاله (968 K) – تحقیقات مالی اسلامی – دانشگاه امام صادق

توسط عسگری – ‏2017
دو فصلنامه علمی – پژوهشی تحقیقات مالی اسلامی، سال ششم، شماره دوم (پیاپی ۱۲)، بهار و تابستان ۱۳۹۰، صص ۱۹۳-۲۲۶. طراحی اوراق … جزء ریسکهای پر خطر محسوب می شوند که قبل از شروع عملیات اکتشافی آغاز و تا پس. از تحویل محصول … ریسکهای بالادستی نفت و گاز، بعد از مرور ادبیات و پیشینه تحقیق و مرور مبانی نظری. تحقیق، با …

بررسی عوامل مؤثر بر تورم با تأکید بر اندازه دولت – مدلسازی …

از آنجا که عدم تعادل های خارجی و نیز وضعیت مالی دولت در نهایت به شکل رشد پول یا نقدینگی تجلی می‌نمایند، تورم حاصل به تورم پولی موسوم می‌گردد. وجود عدم تعادل های ساختاری در بخش … در ادامه و در بخشهای دوم و سوم به ترتیب به بررسی مباحث نظری موضوع، و مروری بر پیشینه پژوهش پرداخته می‌شود. بخش چهارم از این مقاله با ارائه مدلی به …

سیویلیکا، مقالات علمی کنفرانس و ژورنال

مهندسی برق: الکترونیک،کنترل،مخابرات،قدرت،مهندسی پزشکی و روباتیک; مهندسی عمران: سازه،هیدرولیک،خاک و پی،زلزله،راه و ترابری و محیط زیست; مهندسی کامپیوتر: مدیریت IT،مدل سازی و بهینه سازی ،مهندسی نرم افزار،الگوریتم ، هوش مصنوعی ،پردازش تصویر و سنجش از راه دور; مهندسی معماری: مبانی نظری در معماری، معماری منظر، سازه در …

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﻘﺮرات راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ و راﻧﻨﺪﮔﻲ ﺑﺮ ﻛﺎراﻳ

توسط سید سعید کشفی – ‏2017
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ﺳﺎﺧﺘﻪ اﺳﺖ . ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﺔ ﭘﮋوﻫﺶ ﭘﺲ از ﺗﺄﻳﻴﺪ رواﻳﻲ و ﭘﺎﻳﺎﻳﻲ در ﺑﻴﻦ ﺟﺎﻣﻌﺔ آﻣﺎري ﺗﻮزﻳﻊ و ﮔﺮدآوري. ﮔﺮدﻳﺪ . ﻳﺎﻓﺘﻪ. :ﻫﺎ. ﻳﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻃﻴﻒ ﭘﻨﺞ. ﮔﺰﻳﻨﻪ. اي ﻟﻴﻜﺮت و ﺑ. ﺎ اﺳﺘﻔﺎده. از روش. ﻫﺎي آﻣﺎر ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ داده. ﻫـﺎ، ﺗﺤﻠﻴـﻞ. ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ ﺷﺪﻧﺪ . ﺿﻤﻨﺎً. از آزﻣﻮن آﻣﺎري ﻓﺮﻳﺪﻣﻦ ﺑﺮاي آزﻣﻮن ﺳﺆال. ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ . ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﻪ. دﺳﺖ. آﻣﺪه ﺣﺎﻛﻲ از. آن اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺤﺘﻮاي آﻣﻮزش، آﻣﻮزش ﻋﻤﻠﻲ و ﻧﻈﺮي، ﻣﻜﺎن و.

ورزش شنا – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

شناکردن عبارت است از حرکات منظم دست‌ها و پاها و بطور کلی بدن که امکان پیشروی موجودات زنده در آب را ممکن می‌سازد. ورزش شنا یکی از ورزش‌های آبی است که ورزشکاران با شنا کردن در آب به رقابت می‌پردازند. محتویات. [نهفتن]. ۱ تاریخچه شنا در جهان. ۱.۱ ایران; ۱.۲ مصر; ۱.۳ میان‌رودان; ۱.۴ اسپارت‌ها; ۱.۵ روم قدیم. ۲ رشد شنا از قرن نوزدهم; ۳ نخبگان …

تحلیل تطبیقی کیفیت منظر و خدمات محلات شهر بم

توسط قدیری – ‏2016
در این راستا بر اساس مسئلهی چگونگی کیفیت منظر و خدمات بازسازی شده محلات شهر بم و با توجه به مبانی نظری موجود، دو فرضیه ارائه گردید. … در بسیاری از موارد برخورد نامناسب پس از وقوع سانحه و نگرش غیرتخصصی به مقوله بازسازی، موجب پدید آمدن مشکلات تبعی و عدم موفقیت سیاستهای بازسازی، و در نهایت نارضایتی مردم شده است …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی صنعت بیمه|bird – xo1.ir

دانلود فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی صنعت بیمه. … توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت … مع هذا بهتر است برای تکمیل تعریف فوق پس از عبارت وقوع یا بروز حادثه عبارت ( یا رسیدن موعدی ) را اضافه نماییم. )امانی ظفرقندی، 1383(.

[PDF]اصل مقاله (452 K) – پژوهشنامه بازرگانی

امروزه با توجه به افزايش روزافزون نقش اقتصاد دانش بنيان در مسير رشد و توسعه اقتصادي. و همچنين با درنظر گرفتن فضاي پيچيده و … مقاله پس از مقدمه، به بررسي پيشينه تحقيق و مکانسيم هاي اثرگذاري سرمايه انساني بر. نوآوري پرداخته مي شود. پس از آن، به طور … مباني نظري و پيشينه تحقيق. براساس مطالعات تجربي، عوامل مؤثر بر …

پردازش پس از واقعه و باورهای فراشناختی مثبت در اختلال …

۶ بهمن ۱۳۹۵ – صفحه اصلی دسته‌بندی نشده پردازش پس از واقعه در اختلال اضطراب اجتماعی: نقش میانجی باورهای فراشناختی مثبت و ارزیابی عملکرد … پردازش پس از واقعه (PEP) (Post-event processing) به تفکر منفی تکرارشونده پس از وقایع اجتماعی اضطراب آور اشاره دارد. تصور بر این است … Behaviour Research and Therapy.

[PDF]بررسی اثرات نامتقارن نوسانات قیمت نفت بر روی بازار سهام …

بر پس. انداز، تشک. يل. سرما. يه. و رشد اقتصا. يد. دارد. از. يک سوي،. بر. اساس مطالعات صورت. گرفته، در سال. هاي اخير تعدادي از مطالعات تجربي بر روي تغيير رفتار يا … بخش دوم مباني نظري، در بخش سوم پيشينه. پژوهش. ، در بخش چهارم روش. شناسي و. برآورد. مدل و در. بخش پنجم جمع. بندي و خالصه. اي از. يافته. هاي پژوهش. ارائه شده است.

رشد جمعیت عامل مهم تخریب محیط زیست – ایسنا

۱ فروردین ۱۳۹۷ – روابط متقابل جمعیت و محیط زیست از پیشینه بسیار طولانی در ادبیات جمعیت‌شناسی و محیط زیست برخوردار است که در دوران معاصر بر اهمیت آن افزوده شده … به گزارش ایسنا، گسترش و رشد جمعیت، تقاضا برای زمین کشاورزی، منابع انرژی، منابع آب و خشکسالی، آلودگی هوا و . … مبانی نظری رابطه جمعیت و محیط زیست.

خلاصه ای از تعریف مبانی نظری معماری – آکا

پس ازآشنایی با مفهوم مبانی نظری به صورت عام و کلی ،برای بررسی بیشتر مبانی نظری معماریباید به تعاریف مختلف از آن بپردازیم و جنبه های مختلف مبانی نظری در … داشت،در واقع می توان رشد سنت جدید را در معماری از ابتدای تاریخ تاکنون مشاهده کرد، پس نمی توان گفت ظهور معماری جدید که بر اساس همان فرهنگ والگوهای رفتاری انسان در …

[PDF]بررسی رابطه بین سبک دلبستگی به خدا با تاب‌آوری در …

آیـا بـین سـبک دلبسـتگی بـه خـدا. و. مؤلفه. های. آن با. تاب. آوری. همسران شهدای استان چهارمحال و بختیاری رابطه. ای. وجود دارد ؟ مبانی. نظری. و. پژوهشی. بد. ون شک نظریه د. لبستگی ….. طلبی، یادگیری و رشد ایجاد می. کند. راتر ) ….. ه اخـتالل. اضطراب فراگیر و دو گروه از بیماران مبتال به اخـتالل اسـترس پـس از سـانحه مـورد بررسـی قـرار.

[PDF]بازاریابی اجتماعی در سازمان امور مالیاتی – فصلنامه پژوهشنامه …

بند الف و ب ماده 95 بودند، در پی پاسخگویی به این سوال است كه آیا انتقام جویی موجب تمایل به. فرار مالياتی می شود؟ در ادامه نيز سير مطالعاتی متغيرهای پژوهش همچون انتقام، تمایل به فرار مالياتی. و گفته های شفاهی منفی در قالب مبانی نظری و پيشينه پژوهش بيان می شود و با توسعه فرضيه های. پژوهش، الگوی مفهومی پژوهش حاضر تبيين …

لیست انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی معماری – مادسیج

۲۷ آبان ۱۳۹۴ – نتایج مبانی نظری نشان می دهد که علی رغم وجود منابع وسیع پیرامون موضوع هنر، اهمیت و ضرورت شناخت عملی آن و تدقیق معیارهای زیبایی شناسی در معماری مدرن جامعه ی ما با ضعف و کاستی مواجه است. سئوالی که در این پژوهش مطرح می شود این است که هنر در معماری چگونه تجلی یافته است؟ نقش نهضت های هنری در معماری چیست و …

[PDF]مطالعه کارگفت های نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و …

توسط عرب یوسف آبادی – ‏2016
پس از انتشار اين نامه با توجه به نوع مخاطب نامه دو واکنش متفاوت. درباره آن مشهود است: گروه اول، … 2- مبانی نظری و پيشينه پژوهش. 1-2- مبانی نظری … نظريه کارگفت. 1. ساير معادل های فارسی اين اصطالح )acts speech( عبارت اند از: کنش گفتار و افعال گفتار. 2. Representative Acts or Assertive. 3. Directives Act. 4. Expressives Act. 5.

[PDF]اصل مقاله

توسط راسخ – ‏2014
اي. ژﻧﺘﯿﮑﯽ. ﺑﺎﺷﺪ، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. اﺳﺖ. (. ﺳﺘﻮده،. 1385. ). ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت و ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎي. اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺘﻪ در اﯾﻦ ﺣﻮزه. ﮐﻪ ﺗﻌﺪاد. ﻣﺤﺪودي از آن. ﻫﺎ در ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﺪ. و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ، اﮐﻨﻮن. ﻣﯽ. ﺗﻮان ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ را در ﻗﺎﻟﺐ ﻣﺪل ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ زﯾﺮ ﻃﺮاﺣﯽ ﮐﺮد . در. اﯾﻦ ﻣﺪل ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻋﻮاﻣﻠﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺟﻨﺴﯿﺖ، ﭘﺎﯾﮕﺎه. اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. . اﻗﺘﺼﺎدي. واﻟﺪﯾﻦ، ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ. ﺗﺤ. ﺼﯿﻠﯽ، اﺣﺴﺎس. ﻣﺤﺮوﻣﯿﺖ. ﻧﺴﺒﯽ، آﻣﺎدﮔﯽ. ﺑﺮاي. اﻧﺠﺎم.

[PDF]سنجش سطح پایداری محالت شهر اردبیل با تأکید … – فصلنامه …

توسط محمدی – ‏2014
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ – همچنین این مقاله در پی. 1. مقدمه. امروزه مسائل و مشکالت محیطی، اجتماعی و اقتصادی در شهرها. بر ضرورت رسیدن به توسعه پایدار تأکید دارند. به طوری که رشد … پیشینه پژوهش. اندیشه محله پایدار در دل توسعه پایدار و مباحث مربوط به آن. شکل گرفته و با ای ن تفاسیر توجه به محالت شهری و مطالعه. ظرفیت های م وج ود آن و …

[PDF]ارزیابی میزان آسیب پذیری بافت های شهری با استفاده از ANP …

توسط علوی – ‏2017
این پژوهش با هدف ارائه الگویي مناسب جهت ارزیابی وضعیت آسیب پذیری بافت های شهری در برابر …. در بحران می تواند نقش کلیدی در پس از زلزله داشته باشد. …. 2- مبانی نظری. 1-2- آسیب پذیری. آسیب پذیری اصطالحی است که جهت نشان دادن. وسعت و میزان خسارت احتمالی بر اثر وقوع سوانح طبیعی. به جوامع، ساختمان ها و مناطق جغرافیایی …

[PDF]پیچیدگی های فرهنگ و گونه شناسي مطالعات آن در آموزش عالی – …

پوزیتویسم منطقی و روش های کمی صورت گرفته است و منشأ سوم، ناظر بر رشد مفاهیم. 8مهم مدیریتی و … خ ود را در می ان مطالعات و پژوهش های آموزش عالی باز کرده اس ت و البته در این س یر. تدریجی با ابهامات و دشواری …. سپس بر اساس مبانی نظری و نوع نگاه آنها به فرهنگ دانشگاه در قالبی فرانظري، گونه شناسی. می گردند. زمانی که …

[PDF]71 در اﯾﺮان اﻧﺪام ﻧﻪ ﻫﺎي ﻣﯿﺎ ﺗﺤﻠﯿﻞ روﻧﺪ رﺷﺪ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻧﺎﻣﻮ – آمایش محیط – …

۲۵ تیر ۱۳۹۳ – ﮔﺴﺘﺮش ﮐﺎﻟﺒﺪي. -. ﻓﻀﺎﯾﯽ و ﻧﺤﻮه ﭘﺮاﮐﻨﺶ ﺷﻬﺮ ﻣﺮﻧﺪ و ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ آن در دوره. ﻫـﺎي ﻣﺨﺘﻠـﻒ. زﻣﺎﻧﯽ. ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. 2. -. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﮔﺴﺘﺮش اﻓﻘﯽ و ﭘﺮاﮐﻨﺶ ﺷﻬﺮي واژه. اي اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻧﯿﻢ ﻗﺮن اﺧﯿﺮ در ﻗﺎﻟـﺐ. ” اﺳـﭙﺮال. ” در. ادﺑﯿﺎت ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎي ﺷﻬﺮي وارد ﺷﺪه اﺳﺖ و اﻣﺮوزه ﻣﻮﺿﻮع ﻣﺤﻮري اﮐﺜﺮ ﺳـﻤﯿﻨﺎرﻫﺎي ﺷـﻬﺮي در. ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﺗﻮﺳﻌﻪ ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ. ﺳﺎﺑﻘﻪ ﮐﺎرﺑﺮد اﯾﻦ اﺻﻄﻼح ﺑﻪ اواﺳﻂ ﻗﺮن. ﺑﯿﺴﺘﻢ ﺑﺮﻣﯽ.

تحقیق نظریه های مربوط به رضایتمندی زناشویی و مفهوم … – …

نظریه های هوش ۲۲ نظریه هوش اسپیرمن : ۲۲ هوش دو عاملی کتل ۲۳ نظریه هوش چند گانه ۲۳ نظریه سه وجهی هوش ۲۴ مفهوم هیجان ۲۵ هوش عمومی و هوش هیجانی ۲۵ تاریخچه هوش هیجانی ۲۶ … بخشایش و رضایت زناشویی در مردان مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه ناشی از جنگ و همسران آن. … روانشناسی صنعتی و سازمانی (ترجمه حسین شکرکن) تهران: رشد.

پیش طرحی درباب تحقیق در روان شناسی اسلامی

این نوشتار در پی آن نیست که درباره مساله دانش و ارزش یا علم ودین از حیث نظری بحث کند، بلکه فقط می خواهد راهبردی عملی پیشنهادکند تا اولا، گامی هر چند کوتاه در جهت … در این زمینه، منظور این است که روان شناسی دربستر فرهنگ دینی تکوین و رشد یابد; از مبانی هستی شناختی و معرفت شناختی و انسان شناختی دینی (متاثر از داده های …

[PDF]دﯾﻨﺪاري و رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﭘﺮﺧﻄﺮ – توسعه اجتماعی – دانشگاه شهید چمران اهواز

توسط افشانی – ‏2015
۲۶ مرداد ۱۳۹۴ – دﯾﻨﺪاري و رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﭘﺮﺧﻄﺮ. 141. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﺗﺠﺮﺑﯽ ﭘﮋوﻫﺶ. در اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ و ﺑﺮاي ﺑﺮرﺳﯽ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﮐﻪ آﯾﺎ دﯾﻨﺪاري ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮ رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﭘﺮﺧﻄ. ﺮ. ﺆﻣ. ﺛﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﺧﯿﺮ، ﭘﺲ از ﻣﺮوري ﺑﺮ روﯾﮑﺮدﻫﺎي ﻧﻈﺮي و ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺗﺠﺮﺑﯽ در اﯾﺮان و ﺧﺎرج. از ﮐ. ﺸﻮر ﺑﻪ ﯾﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎي ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ و ﺳﭙﺲ ﺗﺤﻠﯿﻞ راﺑﻄﻪ. ي. ﺑﯿﻦ اﯾﻦ دو ﻣﺘﻐﯿﺮ ﺧﻮاﻫﯿﻢ ﭘﺮداﺧﺖ. ﻧﻈﺮﯾﺎت ﻣﺮﺗﺒﻂ. آﮔﻮﺳﺖ ﮐﻨﺖ. 1. دﯾﻦ را ﺳﻨﮓ ﺑﻨﺎي ﺳﺎﻣﺎن اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﯽ.

اصل مقاله – فصلنامه تحقیقات فرهنگی ایران

توسط حسن‌پور – ‏2015 – ‏مقالات مرتبط
فصلنامه‌علمی‌-‌پژوهشی. دوره‌هشتم. شماره‌3. پاییز‌1394. 102. پیشینة تحقیق. مرور تحقیقات پیشین و اشاره به مطالعاتی که در آن به دینداری هایی پرداخته و مطالعه شده …. را با شاخص هایی همچون رشد گرایش های 2ش خصی شدن دینداری است. ….. همین دلیل فاقد هرگونه مبانی نظری پیشینی و به تبع آن فرضیه و متغیر است و به جای استفاده.

دکتر مفیدی – دانشگاه علم و صنعت ایران – دانشکده معماری و …

طراحی کالبد شهر در مناطق گرم و خشک به منظور تقلیل در مصرف انرژی از طریق کاربرد نیروهای ایستا/ دانشگاه علم و صنعت ایران/ معاونت پژوهشی/ بهار1370 … معماری همساز با اقلیم/ نظریه و روشهای طراحی/ نظریه های مکانیابی/ مبانی توسعه اکولوژیک شهری/ مبانی برنامه ریزی کالبدی/ مبانی و روشهای ایستای طراحی پایدار/ تنظیم شرایط …

مرجع دانلود مقاله تحقیق و پروژه – سایت مرجع دانلود منابع علمی …

پایان‌نامه ارشد منابع و ماخذ پایان‌نامه b (186). 668-3-2) اثر متقابل دوره تصدی بر محافظه کاری و مدیریت سود684-2) بخش چهارم: پیشینه پژوهش701-4-2) پژوهش های داخلی702-4-2) پژوهش های داخلی73فصل سوم: روش شناسی تحقیق1-3) مقدمه762-3) اهداف تحقیق761-2-3) هدف کاربردی763-3) سؤالات تحقیق774-3) فرضیه های تحقیق775-3) ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *