دانلود مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author adminwebLeave a comment

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها 15
فرمت فایل doc
حجم فایل 102 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 153

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

بیان مسئله

زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است. در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا تولید پول، ماشین ، فناوری و حتی نیروی انسانی، وابسته به صرف وقت و تأمین زمان است همجنین تنها سرمایه غیرقابل خریداری و غیرقابل تولید و بازیافت، زمان می‌باشد. برای هر فردی در همه عرصه‌های زندگی وقت ارزشی فرا طلایی دارد ، به جهت تغییراتی که در دهه‌های اخیر در عرصه علوم و فنون انجام شده، زمان اهمیت بیشتری یافته و مردم مجبور هستند با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل لزوم مدیریت زمان، بیشتر احساس می‌شود.( در حقیقت مدیریت زمان یکی از راهبردهای مؤثر در جهت کاهش میزان اتلاف وقت است ، هدف آن جلوگیری از اتلاف وقت و نظم دادن کارها است (هاشمی‌زاده، 1385)).

همچنین با توجه به اینکه زمان، یک منبع محدود به شمار می‌آید لزوم مدیریت آن به خصوص در محیط‌های آموزشی برای دانش‌آموزان (نوجوانان و جوانان) از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که به منظور کسب موفقیتهای تحصیلی باید از کارهای غیرمهم صرف نظر کرد و کارها را الویت‌بندی نمود.دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی‌ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می‌شود.طبق تعریف سازمان ملی جوانان، افراد 11تا29 سال نوجوان و جوان محسوب می شوند.

نوجوان از دوره کودکی گذر کرده و وارد مرحله نوینی از زندگی می‌شود، ورود از دوره کودکی به دوره نوجوانی ،فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می‌کند. بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز از پیچیدگی خاصی برخوردار است ، بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند . با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی، روحی، روانی، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می‌شود، لازم است که به نوجوانان درخصوص مدیریت برخود (مدیریت بر زمان) اطلاعات و آگاهی‌هایی داد ، همچنین با توجه به ویژگی‌های شخصیتی نوجوانان و جوانان با تنوع احوال، دگرگونی‌های رفتار، موضع‌گیری در برابر امور و طغیان، مبارزه ،احساسات گرم و آتشین، سن خودنمایی و غرور، اضطراب و بیقراری، حادثه‌جویی و شرایط خاصی که نوجوانان و جوانان دارند بصورت بالقوه آمادگی انواع آسیب‌های اجتماعی را در خود نهفته دارند .

اگر در این سنین ویژگی‌های مذکور و نیازهای نوجوانان و جوانان از طرف مسئولین ذیربط ، خانواده‌ها و مربیان پرورشی و تربیتی مورد توجه واقع نشود نسل نوجوان و جوان با مسائل و مشکلات فراوان مواجه خواهد شد.یکی از مواردی که در مدیریت زمان نوجوانان و جوانان نقش بسزایی دارد، خود تنظیمی می‌باشد. یادگیری خودتنظیمی[1] از مقوله‌هایی است که به نقش فرد در فرآیند یادگیری توجه دارد. این سازه ابتدا در سال 1967 توسط بندورا مطرح شد (کدیور، 1380) . این سازه در نظریه‌های مختلف روانشناسی از جمله نظریه‌های رفتاری، شناختی، شناخت اجتماعی، و ساخت‌گرایی مورد توجه قرار گرفته است. صاحب‌نظران مختلف الگوهای متفاوتی از خود تنظیمی در یادگیری ارائه داده‌اند. از جمله این الگوها، الگوی پینتریچ[2] (1986) است. در این الگو، خود تنظیمی در یادگیری به استفاده از راهبردهای شناختی[3]، فراشناختی[4]، و مدیریت منابع[5] اطلاق می‌شود.

راهبردهای شناختی، به راهبردهایی که دانش‌آموزان برای یادگیری، به خاطرسپاری، یادآوری، و درک مطلب از آنها استفاده می‌کنند ، اشاره دارد، این راهبردها هم برای تکالیف ساده و حفظ کردنی و هم برای تکالیف پیچیده‌تر که به درک و فهم نیازمندند کاربرد دارد(صمدی،1383).

راهبردهای فراشناختی، راهبردهایی هستند که جهت برنامه‌ریزی- بازبینی- اصلاح فعالیت‌های شناختی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (براون و همکاران، به نقل از صمدی، 1373).

راهبردهای مدیریت منابع، راهبردهایی هستند که یادگیرندگان از آن برای کنترل و اداره محیط، مثل مدیریت در تنظیم وقت، نحوه تلاش، انتخاب محیط مطالعه، همچنین از افراد دیگر مثل معلمان، همسالان، و مانند آن استفاده می‌کنند. این راهبردها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با محیط سازگار شده و آن را با توجه به هدف‌ها و نیازهای خود تغییر دهند. (زیمرمن و مارتینز- پونز[6]، 1986)

در دوره نوجوانی باید به نوجوان خود نظم‌دهی رفتار را آموخت ، اینکار بوسیله آموزش و از طریق رسانه‌ها قابل حل می‌باشد.همانطور که بندورا در مورد خود نظم‌دهی رفتار گفته‌اند، رفتار آدمی عمدتاً یک رفتار خود نظم داده شده است و رفتار شخصاً تقویت شده بهتر از رفتارِ از بیرون تقویت شده، نگهداری می‌شود، باید به گونه‌ای رفتار کرد که نوجوان خود پی به مسئله زمان ببرد (سیف، 1385، ص 370). از جمله چیزهایی که نوجوان و جوان از تجربه مستقیم و غیرمستقیم (جانشینی) می‌آموزد، معیارهای عملکرد می‌باشد و زمانی که این معیارها آموخته شده‌اند، پایه‌ای می‌شود بر ارزشیابی شخصی فرد . کارآمدی شخصی تصوری یا خود کارآمدی تصوری، همانند معیارهای عملکرد درونی شده، نقش مهمی در رفتار خود نظم‌دهی ایفا می‌کند.زمانی که به نوجوان و جوان درخصوص خود نظم‌دهی آگاهی داده شود و یادگیری ایجاد کرد ،فرد در تلاش است تا به کارآمدی شخصی تصوری، سطح بالایی برسد، زمانی که به این سطح رسیدند بیشتر می‌کوشد و پشتکار بیشتری از خود نشان می‌دهد و موفق می‌شوند.بندورا می‌گوید که چون افراد دارای کارآمدی شخصی تصوری سطح بالا بر روی امور، کنترل بیشتری دارند، عدم اطمینان کمتری را تجربه می‌کنند و کمتر می‌ترسند (سیف، 1385، ص 370).

نوجوانان و جوانان برای مدیریت کردن زمان در انجام فعالیتها باید از یکسری فنون بهره کافی را ببرند تا بتوانند بر زمان خود مدیریت کنند، از جمله برای کارهای خود هدف را مشخص کنند ،برنامه‌ریزی در کارها داشته باشند، کارهای خود را تجزیه کنند و آنرا از کوچک یا کم به بزرگتر یا زیاد انجام دهد ، کارها را اولویت‌بندی کند، کارهای موظفی را پیگیری کند که آیا آن کار انجام شده یا خیر و همچنین نگذارد که تغییرات در برنامه‌ها آن هارا مضطرب کند و استرس ایجاد کند.تغییرات پردامنه و سریع بلوغ موجب می‌شود نوجوان تقدم و تأخر کارهایش را از دست بدهد. او نمی‌تواند برای روزمرگی‌اش اولویت خاصی را برگزیند و از این رو ممکن است در امور درسی به افت و بی‌انگیزگی دچار شود یا تعادلی منطقی میان ساعات بازی،‌خواب و کارهای روزمره برقرار نکند. ممکن است انرژی زیادی برای یکی از فعالیتهای روزمره صرف کند و ازکارهای دیگر باز بماند، مشاوره و دادن اطلاعات و آگاهی در این باره ضروری می‌باشد.

نوجوانان و جوانان از جمله کسانی هستند که با درک اهمیت زمان و استفاده صحیح از زمان می‌توانند علاوه بر اینکه خود، از زمان، بهره کافی ببرند به اهداف مورد نظر در محیط جامعه و مدرسه دست یابند.رسانه‌ها با تحولاتی که در جنبه‌های مختلف از بعد فن‌آوری تجهیزاتی و حجم و روش داشته‌اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام، می‌توانند در باورها و افکار نوجوانان و جوانان موثر باشند. رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی، امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی پیدا کرده‌اند.تاثیررسانه ها بر نوجوانان و جوانان با استفاده از ابزارهایی است که آن ابزارها امکان این تأثیرگذاری را معین می‌کند.

صداوسیما به عنوان یکی از ابزارها در این راستا مطرح است. چون نفوذ، حضور، نحوه بیان و شکل انتقال پیام در رسانه صدا و سیما به طرز ویژه‌ای است که مخاطب را می‌تواند با انواع و اقسام شگردها و روش‌هایی که در آن وجوددارد به خود جلب کند. این رسانه می‌تواند در نحوه تغییر دگرگونی در نوجوانان و جوانان پرنفوذترین و موثرترین عامل باشد. البته نقش و سهم تلویزیون در تاثیرپذیری بر روی جوانان و نوجوانان حائز اهمیت می‌باشد، ضمن اینکه از تلویزیون در همه ساعات شبانه‌روز و در خانه می‌توان استفاده کرد. نقش آموزش رسانه‌ها مهم‌تر از آموزش رسمی مراکز آموزشی می باشد، زیرا دامنه کار مراکز آموزشی محدود است در صورتی که آموزش از طریق وسایل ارتباط جمعی گسترده و همیشگی است. البته وسایل ارتباط جمعی خصوصاً تلویزیون آموزش را همراه با صحنه‌های زنده ارائه می‌دهد که شوق بیشتری را برای یادگیری ایجاد می‌نماید ، رسانه‌ها بخصوص تلویزیون می‌تواند تآثیر خیلی زیاد بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشد. حال این پرسش مطرح می‌شود که مدیریت زمان در این میان چه نقشی را ایفا می‌کند؟ همه می‌دانند که زمان ،گذراست و در اختیار ما نیست و فرصت از دست رفته جبران ناپذیر است. پس مدیریت این سرمایه با چنین اهمیتی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ بسیاری از صاحبنظران مدیریت، بر این باورند که کاربرد مفهوم مدیریت زمان، صحیح نیست و به جای آن استفاده از برنامه‌ریزی زمان، مطلوب‌تر است. با بررسی‌ها و جستجوهایی که در مراکز پژوهشی و دانشگاهی انجام شد،

تحقیقی با عنوان «بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان» به دست نیامده است، عمده بررسی‌ها حول محور مدیریت زمان بوده است که نشان می‌دهد اتلاف وقت زیاد می‌باشد و مدیریت زمان اندک. در این تحقیق سعی شد با بررسی میزان مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، مورد تحلیل قرار گیرد. بنابراین در این تحقیق در پی پاسخ به این سؤال می باشد که آیا برنامه‌ریزی برای کارهای محوله از مدیریت زمان، تبعیت می‌کند؟ آیا توانایی مدیریت زمان در نوجوانان بیشتر از جوانان است ؟ آیا بین مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان تفاوت وجود دارد؟ آیا نوجوانان و جوانان طبقه پایین با نوجوانان و جوانان طبقه بالای جامعه از نظر مدیریت زمان تفاوت دارند؟آیا نوجوانان و جوانان دختر نسبت به نوجوانان و جوانان پسر از مدیریت زمان بهتر استفاده می کنند؟آیا رابطه ای بین اتلاف وقت و مدیریت زمان وجود دارد؟ایا بین میزان مدیریت زمان و میزان تماشای تلویزیون رابطه ای وجود دارد؟1- Self-Regulation learning

2- Pintrich

3-Cognitive Strategies

4-Metacognitive Strategies

5-Resource Management Strategies

1- Zimmerman & Matinez- Pons

واژگان کلیدی: مهارت مدیریت زمان، نوجوانان، جوانان
اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعة مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعة فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.
نتابج:
نتایج این بررسی نشان داد که بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان به صورت منظم تلویزیون تماشا می‌کنند و از این تعداد بین ساعات 24-19 تلویزیون تماشا می‌کنند. برای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان، صداوسیما در این ساعات می‌تواند از طریق پخش برنامه‌های آموزشی در خصوص مدیریت زمان، تولید فیلم و سریال در زمینه فرهنگ استفاده بهینه از زمان، ارائه بحث‌های کارشناسی از طریق متخصصین، مشاوران و روانشناسان، نشان دادن الگوهای عینی از طریق مجریانی که خودشان استفاده بهینه از زمان کنند، می‌توانند در زمینه استفاده بهینه از زمان به نوجوانان و جوانان آموزش دهند.
در بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان نشان داد که با افزایش میزان تماشای تلویزیون در نوجوانان و جوانان مدیریت کردن زمان کاهش می‌یابد و نمی‌توانند از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند، برای جلوگیری از این کار، صداوسیما باید برنامه‌هایی پخش کند که زمانی که نوجوانان و جوانان وقت خود را به تلویزیون تماشا کردن صرف می‌کنند باید استفاده بهینه از آن زمان ببرند و آن برنامه‌ها باید متنوع و در عین حال جذاب و آموزنده باشد. از آنجا که بیش از نیمی از نوجوانان به ویژه جوانان مهمترین عامل اتلاف وقت خود را نداشتن شغل مناسب، بازی‌های کامپیوتری، نبود برنامه‌ریزی منظم، نبود تفریح و سرگرمی برای اوقات فراغت دانسته‌اند، بنابراین شایسته است فرهنگ استفاده و بجا از امکانات و وسایل در قالب فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های دیگر به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.
با توجه به نقش محوری و پرمسئولیت نوجوانان و جوانان در آینده و با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در پسرها کمتر از دخترها بوده است، لازم است پسرها متناسب با نقش و وظایف خاصی که برعهده آنها گذاشته می‌شود از حیث اصول برنامه‌ریزی، نظم و مدیریت زمان آموزش داده شوند و دست‌اندرکاران آموزه‌های مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و نظم، مدیریت زمان را در متن برنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها به آنها انتقال دهند.
با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در گروه نوجوانان کمتر از جوانان بوده است و با توجه به نقش سازنده این قشر (دانش‌آموزان) در آینده این مرز و بوم لازم است صداوسیما در برنامه‌هایی از کارشناسان و مشاوران تحصیلی و تربیتی برای حل مشکلات و پاسخ به سؤالات نوجوانان دعوت کنند.
صداوسیما می‌تواند با معرفی افراد نمونه و شایسته‌ای که در طول زندگی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته و موفقیت خود را مرهون برنامه‌ریزی و نظم در زندگی می‌دانسته‌اند، مشوق مخاطبان در این زمینه باشد. به نظر می‌رسد از آنجا که نوجوانان نسبت به برنامه‌ریزی و نظم اقبال نشان داده‌اند، معرفی دانش‌آموزان ممتاز که موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند مؤثر باشد.
به تصویر کشیدن آثار و عواقب نبود برنامه‌ریزی، بی‌نظمی و مدیریت زمان، می‌تواند انگیزه افراد را به سمت اجتناب از بی‌نظمی و بی‌برنامگی و اتخاذ هدف و برنامه‌ریزی در کارها و وظایف زندگی سوق دهد.
به نظر می‌رسد به تصویر کشیدن تأثیرات روانی همچون بالا بودن میزان رضایت خاطر و آرامش در افرادی که دارای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان در زندگی هستند و فرصت‌های زندگی خود را غنیمت شمرده و در جهت رشد و بالندگی خود و جامعه تلاش می‌کنند، در تقویت و رواج فرهنگ مدیریت زمان در زندگی مخاطبان مؤثر باشند.
فهرست مطالب
چکیده 1
فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق 16
مقدمه 17
ماهیت و مفهوم زمان 18
تاریخچه مختصر از زمان 20
مفهوم مدیریت زمان 24
مبانی نظری مدیریت زمان 24
مفهوم نوجوانی 40
نوجوانی و رشد آن در مکتب اسلام 40
نوجوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر 42
نظریه‌های رشد نوجوانی 44
ویژگی‌های نوجوانی 60
جوانی 63
جوانی و رشد آن در اسلام 63
جوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر 64
شرایط زیستی ـ غریزی جوانی 66
شرایط ذهنی جوانی 67
شرایط روانی جوانی 68
شرایط عاطفی و اخلاقی جوانی 69
ویژگی‌های رشد جوانی 72
رشد اجتماعی و اخلاقی 75
ویژگی‌های تفکر دوره جوانی 76
مفهوم روانشناختی مدیریت زمان 80
اصول مدیریت زمان 84
دیدگاه‌های مدیریت زمان 85
تکنیک‌های مدیریت زمان 86
قوانین مرتبط با مدیریت زمان 91
نسل‌های مدیریت زمان 93
عوامل اصلی در عدم استفاده بهینه از زمان 95
عوامل اتلاف وقت 99
مبانی نظری رسانه 105
پیشینه تحقیق 114
تحقیقات انجام شده در داخل کشور پیرامون مدیریت زمان 115
تحقیقات انجام شده در سایر کشورها پیرامون مدیریت زمان 122
جمع بندی ادبیات و پیشینه تحقیق 130
منابع ومآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی

مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ …

۱ روز پیش – مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی دسته: روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۱۰۲ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۱۵۳. هدف از این مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن …

[PDF]ﻛﺸﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ

توسط علی دوست قهفرخی – ‏2014
۲۳ مهر ۱۳۹۰ – داﻧﺸﺠﻮي دﻛﺘﺮي، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ورزﺷﻲ، داﻧﺸﻜﺪة ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ، داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﻲ، ﺗﻬﺮان، اﻳﺮان. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. از. اﻳﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ،. ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ. ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ ﺟﻮدوي ﻛﺸﻮر از دﻳﺪﮔﺎه ﺻﺎﺣﺐ ….. ﺗﺎ. 30. ﺳﺎل. ﺑﺎﻻي. 31. ﺳﺎل. ﺗﻌﺪاد. 14. 4. 14. 8. 1. 5. 23. 7. 4. 13. 13. 9. 5. درﺻﺪ. 35. 10. 35. 20 5/2. 5/12. 5/57. 5/17 10 5/32 5/32. 5/22. 5/12. ﺗﻮزﻳﻊ اﻓﺮاد ﻧﻤﻮﻧﻪ از ﻧﻈﺮ …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ. ﭼﻪ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺍﻱ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﭘﺪﻳﺪﻩ ﻫﺎﻱ ﻗﺮﻥ ﺍﺧﻴﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻓﻨﻲ ﻭ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺍﺯ ﻭﺍژﺓ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺭﻓﺘﮕﻲ ﺷﻐﻠﻲ. (ﻓﺮﺳــﻮﺩﮔﻲ ﺷــﻐﻠﻲ) ﺩﺭ ﺍﺻﻞ ﺑﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، 1380 ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ …

[PDF]بررسی زمینه ها و موانع اشتغال فارغ التحصیالن … – پرتال …

چهارچوب نظری این تحقیق تلفیقی از نظریه های مالتوس، الیت، آل آقا،الباخ، آرتور کان، لرنر بوده است. …. مبانی نظری. مبانی نظری این تحقیق برگرفته از نظریه های مختلفی می باشد که. در ذیل به طور اختصار آورده شده است. )مالتوس( وپس از او بسیاری افراد دیگر، تصور می …… 21 تا 25 ساله ها بیکار هستند در حالی که 53.3 درصد 26 تا 30.

[PDF]ﺎوري ﻨ ﻴﺎﺳﺖ ﻋﻠﻢ و ﻓ ﺳ اﻓﺰار اراﺋﺔ ﻣﺪﻟﻲ ﻛﺎرﺑﺮدي ﺑﺮاي ﺳﻨﺠ

ﻣﻮﺿﻮﻋﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ در آن، ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﻣﻴﺰان ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ و دﺷﻮاري و ﻃﺒﻖ ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﺄﺋﻴﺪ ﺧﺒﺮﮔﺎن، در ﺳﻄﻮح ﺑﻠﻮغ ﺗﻮزﻳﻊ ﺷﺪه. اﻧﺪ . در. ﭘﺎﻳﺎن، ﻣﻌﺘﺒﺮﺗﺮﻳﻦ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻮﻟﻴﺪﻛﻨﻨﺪة ﻧﺮم. اﻓﺰار در اﻳﺮان ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ داﻧﺶ. ﻣﺤﻮ. ر ﻣﻮرد ﺳﻨﺠﺶ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪل ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ، ﺳﻄﺢ ﺑﻠﻮغ آن. ﺑﻪ. ﺻﻮرت دﻗﻴﻖ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه و راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺑﻠﻮغ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ داﻧﺶ اﻳﻦ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﺷﺪه. اﻧﺪ ﺗﺎ راﻫﮕﺸﺎي ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت …

[DOC]سيستم اثربخش ارزشيابي عملكرد؛ مباني، رويكردها و روشها

هدف اصلي از ارزيابي عملكرد اين است كه اطلاعات ضروري در باره نيروهاي شاغل در سازمان جمع آوري گردد و در دسترس مديران قرار گيرد تا آنها بتوانند تصميمات بجا و لازم را در … بر حسب نيازهاي سازماني، ب) پيش بيني بازخورد به كاركنان در جهت اصلاح يا تقويت رفتار آنها و ج) تخصيص پاداش و ارتقاي شغلي افراد، مورد استفاده قرار مي گيرد.
وارد نشده: زمان ‏ساله

فروشگاه ساز فایلینا,fileina.com

… سربار اطلاعات وب,مبانی نظری ارزیابی دیدگاه ها و عقاید متخصصین درباره سربار اطلاعات وب,پروپوزال ارزیابی دیدگاه ها و عقاید متخصصین درباره سربار اطلاعات وب,پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن,ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی …

[PDF]تلفیق مدیریت مشارکتی و سیستم های فازی برای ارزیابی …

ﺳﯿﺴﺘﻢ ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﻣﯽ. ﺷﻮد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ. در ﻃﯽ ﭼﻨﺪ ﺳﺎل اﺧﯿﺮ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت زﯾﺎدي در ﺧﺼﻮص ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد آﻣﻮزﺷﯽ و ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ اﻧﺠﺎم. ﺷﺪه اﺳﺖ. و. در ﻫﺮ ﮐﺪام از اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺿﺮورت و ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ روش ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﺑﺮرﺳﯽ و ﺳﻌﯽ ﺷﺪه. اﺳﺖ. ﺗﺎ. ﻣﯿﺰان اﻋﺘﺒﺎر و اﺛﺮﺑ. ﺨﺸﯽ آن ﺑﻬﺒﻮد ﯾﺎﺑﺪ. ؛. اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ اﯾﻦ واﻗﻌﯿﺖ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺰاﯾﺶ دﻗﺖ و ﮐﺎراﯾﯽ. روﺷﻬﺎي ارزﺷﯿﺎﺑﯽ ﻫﻤﻮاره ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ. اﻋﻀﺎي ﻫﯿﺌﺖ ﻋﻠﻤﯽ،.

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه 2.1) – …

توسط RTO DhP
استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. 12. و کالمی. 13. کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. در کودکان. از طریق مشاهده. 14. به ارزیابی. انگیزه ی انجام كار … مبانی. نظری زیربنایی این ارزیابی و. ارائه. راه. کار. هایی برای. بکارگیری و استفاده از. پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. در کودکان. می پردازد. به متخصصینی که می خواهند …

[PDF]* بررسی مفاهیم و مبانی نظری بافت فرسوده

ها، مبانی حقوقی، مست. ندات و مراجع. قانونی مداخله در بافت. های فرسوده، ضرورت نوسازی این بافت. ها و سازمان و تشکیالت اجرا. یی یا. ارکان. مداخله در بافت فرسوده بیان شده و … سال دارند. -. بافت. های فرسوده شهری که فرسودگی آنها یا از بابت کالبد است و یا از بابت فعالیت و. بخش. های قابل. توجهی از شهرها با عمری بیش از. 30. سال را شامل می.

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

12, ارائه روشي کارا در جهت افزايش طول عمر شبکه جهت تجميع داده در شبکه هاي حسگر بيسيم با پوشش kتايي, سید محسن عقیل زاده, دانشکده فنی و مهندسی, مهندسي کامپيوتر, 1396-05-11 … 30, ارزیابی پاسخ شمع منفرد مبدل حرارتی تحت بارهای حرارتی و سربار در خاک ماسه ای, سجاد عشقی ازاد, دانشکده فنی و مهندسی, عمران, 1396-11-03.

مامایی – فایلینا

تضمین محصولات. پرفروش ترین محصولات فروشگاه ساز فایلینا. بررسی عوامل مؤثر بر مطالبات معوق بانك تجارت در تهران · مقاله کامل در مورد لیزر و کاربرد آن در صنعت · مقاله مقایسه مرزبان نامه و کلیله و دمنه · ارزیابی اثرات زیست محیطی احداث سد و نیروگاه بر رودخانه كارون در استان چهار محال و بختیاری. پربازدیدترین محصولات.

دانلود کتاب های الکترونیک مقاله جزوه منبع علمی و پژوهشی …

دانلود کتاب های الکترونیک و منابع آموزشی و تحقیقاتی در زمینه ی مدیریت در گرایش های مدیریت دولتی صنعتی بازرگانی اجرایی مالی آموزشی تحول منابع انسانی استراتژیک مقاله … SA62-بررسي رضايت مندي كارشناسان شركت توانير از مسير پيشرفت شغلي و ارائه راهكارهايي جهت بهبود آن … با میزان رضایت شغلی معلمان در سال 93-92.

[PDF]حفــظ و ارتقــای روحیــه و کار جهــادی یکــی از توصیه هــای … – …

مرکــز جــاي داشــته و در طــي ســال هــاي گذشــته بیــش از 30 کنفرانــس و ســمینار تخصصــي در حــوزه هــای. مختلـف علـوم و بـر … ترویج مفاهیم و مباني نظري در حوزه های تخصصی. فراهم کردن فرصت هم آموزي … برخیازمخاطبینمرکز: وزارت نیـرو، وزارت نفـت، شـرکت هـای زیـر مجموعـه ی مدیریـت منــابع آب،توانیـر، شـرکت ملـی گاز ایـران، شـرکت.

[PDF]نقشه راه اصلاح نظام اداری – سازمان اداري و استخدامي كشور

12- توجه به اثربخشي و كارآيي در فرآيندها و روشهاي اداري به منظور تسريع و تسهيل در ارائه خدمات كشوري. … برنامه عملیاتی استان ها هر ساله توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور تهیه و تاپایانتبصره:‌ ….. رشد و ارتقای نظام مند تمامی عناصر نظام های مديريتی کشور مبتنی بر مبانی ارزشی، نظری و منطبق با اسناد.

[PDF]بررسي تأثير دوره هاي کوتاه مدت آموزشي بــر کارآئـي …

ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﺳﻄﺢ ﻣﻌﻠﻮﻣﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻭ ﺍﺭﺗﻘﺎﺀ ﺳـﻄﺢ ﻣﻬـﺎﺭﺕ ﺷـﻐﻠﯽ ﮐﺎﺭﮐﻨـﺎﻥ ﺑـﻪ ﻣﻨﻈـﻮﺭ. ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﮐﺎﺭﺁﺋﯽ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ … ﺍﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ. ” ﺩﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺭﺍﻫﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺆﺛﺮ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺪﺍﻭﻡ ﻳﺎ ﺗﺠﺪﻳـﺪ ﻧﻈـﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺷـﻬﺎﯼ. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﻭ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻣﺪﺕ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭘﻴﺸﺎﺭﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ . ﻫـﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﺋـﻪ. ﻣﻘﺎﻟـﻪ ﺣﺎﺿـﺮ … ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻣﺬﮐﻮﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﻧﺨﻮﺍﻫﻨﺪ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺁﻣﻮﺯﺵ.

[PDF]اصل مقاله (679 K) – پژوهش‌های مدیریت منابع انسانی

توسط عباسی – ‏2017
ارزشيابی عملکرد کارکنان مبتنی بر مدل ارزیابی عملکـرد سـازمان کدام. نـد؟ و عملکـرد کارکنـان. اداره کل تعاون بر مبنای الگوی مذکور چگونه است؟ مباني نظري پژوهش. ارزيابي عملکرد سازماني. در بخش دولتی عملکرد و مدیری. ت عملکرد، مفا. هيمی معماگونـه اسـت. )کلـوت و مـارتين. 1. ،. 2000. : 272. (. به. طور. کلی از اوایل ده. ۀ. 30. ميالدی به.

[DOC]بررسی رابطه سبک مدیریت مشارکتی و خلاقیت با … – خانه …

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق. 2-1. مقدمه13. 2-2. مدیریت مشارکتی14. 2-2-1. تاريخچه مديريت14. 2-2-2. مفاهیم 16. 2-2-3. تفاوت های مدیریت و رهبری 20. 2-2-4. … مهارت های مدیران 31. 2-2-8. وظایف مدیران 32. 2-2-9. مبانی و تعاریف مشارکت33. 2-2-10. نگاهی به مشارکت در اسلام و مدیریت 35. 2-2-11. سطوح عمده مشارکت37. 2-2-12.

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد دﻫﯿﺎران در ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﺗﻮﺳﻌﮥ ﭘﺎﯾﺪار روﺳﺘﺎ – دانشگاه فردوسی مشهد

توسط سربرقی مقدم طرقبه – ‏2016
ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. : magh30@um.ac.ir. اواﺧﺮ دﻫﻪ ﭘﻨﺠﺎه. ، در زﻣﺎن. ﺣﺎﺿـﺮ ﺑـﻪ. ﺳـﺎزﻣﺎن اﺟﺮاﯾـﯽ. ﺟﺪﯾـﺪي ﺑـﻪ ﻧـﺎم. « دﻫﯿـﺎري. » ﺑـﻪ ﻣﺴـﺌﻮﻟﯿﺖ. « دﻫﯿـﺎر. » اﻧﺠﺎﻣﯿﺪه. اﺳ. ﺖ. واژة دﻫﯿﺎر ﺑﺮاي اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر در ﺳﻨﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﮥ …. ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ارزﯾﺎﺑﯽ دﻗﯿﻖ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺳﺖ. روﺳﺘﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. واﺣﺪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و دﻫﯿﺎري. ﺑﻪ. ﻋﻨﻮان. ﯾﮏ ﺳـﺎزﻣﺎن. و ﻧﻬـﺎد. ﻋﻤـﻮﻣﯽ ﻏﯿﺮدوﻟﺘـﯽ از اﯾـﻦ اﻣـﺮ. ﻣﺴـﺘﺜﻨﺎ. ﻧﯿﺴـﺖ. ﻃـﯽ. ﺳﺎل. ﻫﺎ. ي اﺧﯿﺮ. درزﻣ. ﮥﻨﯿ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. روﺳﺘﺎﯾﯽ.

هوش هيجاني، پيشينه و رويكردها از نگاه دين و روان‌شناسي | روان …

۲۰ اسفند ۱۳۹۰ – No.3, Fall 2011 رحيم ميردريكوندي* چكيده هدف مقاله حاضر اين است كه با رويكردي علمي – ديني و به روش نظري، هوش هيجاني را از نگاه روان‌شناسي و اسلام، … آلمان توسط دانشمندي به نام ويلهلم وونت1 تأسيس شد و روان‌شناسي كه تا اين زمان با عنوان «علم النفس» بخشي از فلسفه شمرده مي‌شد، به صورت علمي رسمي و مستقل درآمد.

[PDF]تحلیل چگونگی تاثیر قابلیت های نوآوری فناورانه بر … – …

و در نهایت در بخش پنجم به جمع بندی و ارائه پیشنهاداتی برای پژوهش های آینده پرداخته شده است. 2- مبانی نظری پژوهش. 1-2- توانمندیهای نوآوری فناورانه. مفهوم توانمندی فناورانه در اوایل سال 1980 مطرح شد. این مفهوم، سطح تغییرات فناوری برای دستیابی. به توانمندی فناورانه را مورد بحث قرار می دهد ]7[. رقابت پذیری یک سازمان به توانایی آن …

عوامل مؤثر بر توانمندی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه: زنان …

تحقیق حاضر با هدف شناسایی و ارزیابی عوامل جامعه شناختی مؤثر بر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با در نظر داشتن دو رکن مذکور پیش برده شده است. … با تمرکز بر یک یا چند مورد از مسائل مبتلا به زندگی زنان سرپرست خانوار، سعی در ارائه راهکارهایی در جهت توانمندسازی آنان در راستای فائق آمدن بر مسائل مذکور شده است. مبانی نظری.

چكيده فارسي – موسسه کار و تامین اجتماعی

مديريت كار. 1379. 31. 30-7913- Man. ” بررسي عوامل مؤثر در نظام ارزشيابي عملكرد كاركنان و ارائه الگوي مناسب “. دکتر محمد علی حقیقی. دكتر سيد محمود حسيني. مديريت كار …. 45-8104 – Psy. بررسي ويژگيهاي هويت و مهارتهاي تحصيلي و شغلي نوجوانان و جوانان 14 تا 25 ساله مشهد و آمادگيهاي آنان براي ورود به زندگي شغلي بزرگسالي.

[PDF]ارایه چارچوبی جهت ارزیابی چابکی سازمانی با تاکید بر نقش …

۱۶ آذر ۱۳۹۵ – اراﯾﻪ. ﯾﮏ ﻣﺪل ﺗﺤﻠﯿﻞ ﭘﻮﺷﺸﯽ داده. ﻫﺎي ﺷﺒﮑﻪ. اي ﺟﻬﺖ ارزﯾﺎﺑﯽ ﭼﺎﺑﮑﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﺑ. ﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪي. ﻫـﺎي. ﻓﻨﺎوري اﻃﻼﻋﺎت در ﺗﻘﺎﺑﻞ ﺑﺎ ﻣﺤﺮك. ﻫﺎي ﻣﺤﯿﻄﯽ. اﺳﺖ . 2. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. -2. 1. ﭼﺎﺑﮑﯽ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ….. زﻣﺎن، اﻓﺮاد. ﭼﻨﺪ ﻣﻬﺎرﺗ. ﯽ. و ﻣﻨﻌﻄـﻒ، ﺑﻬﺒـﻮد ﻣﺴـﺘﻤﺮ، ﮐـﺎر ﮔﺮوﻫـﯽ، ﺗﻐﯿـﺮ و ﻣـﺪﯾﺮﯾﺖ رﯾﺴـﮏ، ﻓﻨـﺎوري. اﻃﻼﻋﺎت و ﻗﺪرت اﺳﺖ . ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي ﯾﮏ ادﺑﯿﺎت ﻣﻌﺘﺒﺮ،. ﮔﺎﻧﺎﺳﮑﺎران. 18[. ] ﭼﺎرﭼﻮﺑﯽ ﺑﺮاي ﻃﺮاﺣﯽ ﺳﯿﺴـﺘﻢ.

[PDF]292 K

۲۸ آذر ۱۳۸۹ – اراﺋﻪ ﻛﻨﻴﻢ . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﻃﺒﻖ ﺗﻌﺮﻳﻒ اراﺋﻪ ﺷﺪه. از ﺳﻮي. ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﻴﻦ. اﻟﻤﻠﻠـﻲ. ﻋﻤﻠﻜﺮد. 1. ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ داﻧﺶ، ﻣﻬﺎرت و ﻧﮕﺮش. ﻫـﺎﻳﻲ ﻛـﻪ. ﻛﺎرﻛﻨــﺎن. را ﻗــﺎدر ﻣــﻲ. ﺳــﺎزد ﺑــﻪ ﺻــﻮرﺗﻲ اﺛــﺮﺑﺨﺶ. ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎي ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺷﻐﻞ … ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن داﻧﺴﺖ . ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ. در ﭘﻲ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟـﻪ ﻗـﺮار ﮔـﺮﻓﺘﻦ ﺷﺎﻳﺴـﺘﮕﻲ. ﻫـﺎي. ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻲ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ، ﺷـﻨﺎﺧﺖ ﺷﺎﻳﺴـﺘﮕﻲ. ﻫـﺎي. ﻛﻠﻴﺪي ﺑﺮاي. ﻣﺪﻳﺮان ﺟﻬﺖ اﻧﺘﺨﺎب، ارزﻳﺎﺑﻲ و ﺗﻮﺳﻌﻪ. ﻬﺎآﻧ.

مدیریت منابع انسانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مدیریت منابع انسانی به دنبال یافتن چگونگی مدیریت افراد در سازمان‌ها، با تمرکز بر سیاست‌ها و سیستم‌ها می‌باشد. واحدها و بخش‌های مدیریت منابع انسانی، خصوصاً مسئول عده‌ای از فعالیت‌ها، از جمله استخدام، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و پاداش و جزا (برای مثال مدیریت سیستم حقوق و مزایا) می‌باشد. همچنین مدیریت منابع انسانی به روابط …
وارد نشده: 12 ‏30

[DOC]تحول وتوسعه سازمان – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی – …

با افزايش درآمدهاي نفتي و عدم وجود نظارت بر نظام اداري، فساد در دستگاههاي اداري کشور افزايش يافت تا جايي که مصدق در دهه 30 به اصلاح نظام اداري پرداخت. …. يك مدل علمي مبتني بر روش تحليل عاملي، ميزان دقت و تأثير هر يك از عوامل مورد ارزيابي قرار گرفت كه منجر به انتشار گزارش نهايي «بررسي و شناخت نظام اداري» در سال 1378 گرديد.

[PDF]ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﺧﺎﻧﻮار زﻧﺎن ﻫﺎي ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي ﺷﻴﻮه – فصلنامه رفاه اجتماعی

توسط کیمیائی – ‏2011 – ‏مقالات مرتبط
۸ خرداد ۱۳۹۰ – ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. ﻣﺪدﺟﻮﻳﺎن ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﻴﺰان ﺑﻪ اﻗﺘﺪار اﻗﺘـﺼﺎدي. و روان ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ دﺳﺖ ﻳﺎﻓﺘﻪ. اﻧﺪ؟ ﺑﺎ وﺟﻮد اﻳﻦ ﭼﻨﻴﻦ ﺳـﺌﻮال. ﻫـﺎﻳﻲ، ﭘـﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿـ. ﺮ ﺗﺤـﺖ. ﻋﻨﻮان. « ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﺮﻧﺎﻣﺔ. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. زﻧـﺎن ﺳﺮﭘﺮﺳـﺖ ﺧـﺎﻧﻮار. ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻫـﺎ. ي. ﺣﻤـﺎﻳﺘﻲ. ﺧﺮاﺳﺎن رﺿﻮي. » ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ راه. ﮔﺸﺎي ﭼﻨﻴﻦ دﻏﺪﻏﻪ. ﻫﺎﻳﻲ ﻗﺮار ﮔﻴﺮد . ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزي. ﺗﻼﺷﻲ اﺳﺖ ﺗﺎ اﻓﺮاد، ﺧﺎﻧﻮاده. ﻫﺎ، ﮔﺮوه. ﻫﺎ ﻳﺎ ﺟﻮاﻣﻊ ﺑﺘﻮاﻧﻨـﺪ ﻗـﺪرت ﺑـﻪ دﺳـﺖ.

تحلیل نتایج ارزیابی عملکرد دانشگاه الزهرا(س) در سال 1391

خانم خدیجه عینی. خانم نسرین فرزانه دخت. خانم زهرا گیاهی. خانم زهرا مردانی. خانم نرگس میر معینی. خانم مژگان ناصری. خانم مریم نظری. خانم مهندس محبوبه نوری زاده ….. معیارها.و.زیر. معیارها(..شاخص.های.ارزیابی.تا.حدودی.بومی.سازی.شوند. و.اما.کتاب.پیش.رو.مشتمل.بر.فصل.های.زیر.می.باشد.: در.فصل.اول..به.مبانی.نظری.ارزیابی.عملکرد..سازمانی.
وارد نشده: مهارت

[PDF]دانلود فايل – سازمان نهضت سوادآموزی

1. توانمند سازی افراد در انتخاب اصلح و نظارت عمومی در محیط پیرامونی. 2. ایجاد وحدت ملی و انسجام سیاسی در پرتو والیت فقیه. ه( اقتصادی. 1. مهارت مدیریت اقتصاد و تنظیم دخل و خرج و حساب و کتاب هزینه ها در زندگی. 2. افزایش میزان کارآیی، تقویت مهارت های حرفه ای و بهبود محیط کسب و کار. 3. مصرف بهینه منابع و رشد درآمدزایی مناطق ویژه ) …

[PDF]روند الکترونیک از منظر شهروندان های شه ارزیابی شاخص شیراز …

توسط احمدی – ‏2017
و گسترش و تحقق شهر الکترونيک در. کالن. شهر. شيراز چگونه است؟ -2. پیشینه پژوهش. و مبانی نظری. گرایش معاصر این است که مردم بيشتري. به. سوي. شهرها در حال ….. مناطق شهري. و نواحی آن،. ک. اري. زمان. بر و مشکل به نظر می. رسيد، بنابراین تالش شد براي بررسی ميزان. دسترسی و. آش. نایی افراد. با مظاهر فناوري اطالعات در. محدوده.

[PDF]دانش‌آموزان دیرآموز: ارزیابی پویا – نشریه تعلیم و تربیت …

57 1396|سال هفدهم، شماره 4، پیاپی 147 … کـه توانایـی یادگیـری مهارت هـای تحصیلـی ضـروری را دارد ولـی میـزان و عمـق یادگیـری وی نسـبت بـه متوسـط همساالنشـان کمتـر. اسـت. …. بــه ارزیابــی پویــا، ظرفیــت هوشــی دانش آمــوزان دیرآمــوز. می تــوان تــا حــدودی قابــل افزایــش اســت )4(. جدول 1. تفاوت ارزیابی ایستا و پویا. ارزیابی ایستا.

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائة خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]ویژه نامه ارزیابی عملکرد سال 1395 دستگاه های اجرایی استان – …

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ – 12. مبانی قانونی ارزیابی عملکرد و جشنواره شهید رجایی. 13. ویژگی های فرایند ارزیابی عملکرد سال 95. 15. معرفی ارزیابان عملکرد شاخص های عمومی، اختصاصی و استانی. 16 …. به منظور ارزیابی میزان موفقیت دستگاه های اجرایی استان در تحقق اهداف برنامه های تحول اداری و وظایف تخصصی، ارزیابی عملکرد. دستگاه های …

[PDF]ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭﻩ ﻋﺎﻟﻲ ﺭﺳﺘﻪ ﺍﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﺍﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺁﻣﻮ

توسط رمضانزاده – ‏2017
ﻫﺎﻱ ﺩﻭﺭﻩ ﻋﺎﻟﻲ ﺭﺳﺘﻪ ﺍﻱ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ. ﺑﺮ ﻛﺎﺭﻛﺮﺩ ﭘﺎﻳﻮﺭﺍﻥ ﺳﭙﺎﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺭﺿﺎ (ﻉ). 97. ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺭ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﺍﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺍﻳﻦ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﻴﺮﺩ. ﺍﻳﻦ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﻫﺎﻱ. ﺁ. ﻣﻮﺯﺷﻲ ﺷﻜﻞ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ. ﺗﺎ 1380. 1393. ﻭ ﺩﺭ ﻣﺮﻛﺰ …. ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﺗﺤﻘﻴﻖ. -1. ﻣﻔﻬﻮﻡ ﺁﻣﻮﺯﺵ. ﺁﻣﻮﺯﺵ. :ﺍﺯ ﺍﺳﺖ ﻋﺒﺎﺭﺕ. ﻓﺮﺍﮔﻴﺮﻱ. ﺩﺍﺭ ﻧﻈﻢ. ﻭ ﺩﺍﻧﺶ ﻫﺎ، ﻣﻬﺎﺭﺕ. ﻧﮕﺮﺷـﻲ. ﺩﺍﺭﺍﻱ ﻛـﻪ. ﻗﺎﺑﻠﻴـﺖ. ﻛـﺎﺭﺑﺮﺩﻱ. ( ﺑﺎﺷﺪ ﺷﻐﻠﻲ ﻣﺤﻴﻂ ﻳﻚ ﺩﺭ ﺧﺎﺹ. ﺯﺍﺭﻋﻲ،. 1379: 118(.

[PDF]ﺑﻪ ﺑﯿﻤﺎر آﻣﻮزش اﺻﻮل

ﻋﻤﻮم ﻣﺮدم. ﺑﻪ. ﭘﺮﺳﺘﺎران واﺑﺴﺘﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺗﺎ ﺑﻪ آﻧﻬﺎ. دردرك. ﻧﺤﻮه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ﻣﺸﮑﻼت. ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻫﺎي. ﺳﻼﻣﺘﯽ ﮐﻤﮏ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ . در ﺑﺴﯿﺎري از ﮐﺸﻮرﻫﺎ. اﮔﺮ. ﯾﮏ. ﭘﺮﺳﺘﺎرﻧﺘﻮاﻧﺪ آﻣﻮزش. ﻫﺎي ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز. ﺑﯿﻤﺎر را اراﯾﻪ دﻫﺪ. و. ﺑﯿﻤﺎر. ﺑﺘﻮاﻧﺪ …. ﻮد ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺳﻦ، ﺟﻨﺲ، ﻣﯿﺰان ﺗﺤﺼﯿﻼت، وﺿﻌﯿﺖ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ،. زﺑﺎن، ﻣﺬﻫﺐ، ﺷﻐﻞ و ﺳﻮاﺑﻖ زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮ ﻓﺮآﯾﻨﺪ ﯾﺎدﮔﯿﺮي اﺳﺖ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﻧﯿﺎزﻫﺎي ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﺑﯿﻤﺎر ﺑﺮاﺳﺎس ﻋﻮاﻣﻞ. ﻓﻮق ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽ. ﺷﻮد. آﮔﺎﻫﯽ، ﺗﺠﺎرب و ﻣﻬﺎرت.

[PDF]نقش آموزش کارآفرینی بر افزایش خلاقیت دانشجویان – …

۲۳ مهر ۱۳۹۳ – 12. /. 1393. ﭼﮑﯿﺪه. ﻣﻘﺎﻟﻪ. اﻓﺰاﯾﺶ ﺟﻤﻌﯿﺖ، ﺗﺤﻮﻻت و دﮔﺮﮔﻮﻧﯽ ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژﯾﮏ اﺗﻔﺎﻗﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮاﯾﻨﺪ آﻣـﻮزش و ﻫـﺪاﯾﺖ اﻓـﺮاد را ﺗﺤـﺖ. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ، از اﯾﻦ رو ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻧﻤﻮدن دروس و اﻫﺪاف …. -2. آﻣــﻮزش ﮐــﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑــﺮ اﻓــﺰاﯾﺶ ﺳــﻄﺢ ﻋﻤــﻞ ﮔﺮاﯾــﯽ. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺗﺎﺛﯿﺮ دارد . -3. آﻣـﻮزش ﮐـﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑـﺮ اﻓـﺰاﯾﺶ ﺳـﻄﺢ ﺳﻼﺳـﺖ ﻓﮑـﺮي. داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺗﺎﺛﯿﺮ دارد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. : ﺷﻮاﻫﺪ.

[PDF]طراحي و تبيين مدل ارزيابي امور فرهنگی – مطالعات مدیریت شهری

توسط شماعی – ‏2014
میزان مشارکت ساکنا. ن محله جماران در مديريت محله، در سطح پايینی است؛. درحالی. که. تمايل به مشارکت. در سطح بااليی قرار دارد. در میان افرادی که مشارکت می …. ارائه پیشنهادها و راهکارهايی جهت مشارکت. ساکنان جماران در مديريت محله. پیشینه و. مبانی نظری. پژوهش. در زمینه مشارکت شهروندان در مديريت. شهری و. امور محله در چند دهه اخیر پژوهش.

BACKUP-MAIN | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره ی ایده آل; معرفی منابع مفید جهت مطالعه; بخش پرسش و پاسخ در پایان. زمان: یکشنبه 14 آذر 1395 از ساعت 12 الی 13:30. لطفاً برای شرکت در کارگاه فوق، …

[PDF]ســـنجش آســـیب پذیری و برنامه ریـــزی راهبـــردی … – نشریه …

توسط نوروزی – ‏2017
مذکور در موقع بروز بحران »زیاد« و میزان آسیب پذیری کالبدی – فضایی »کمتر از حد متوسط« است. …. راهبردی، راهکاری عملی برای مواجهه با بحران ارائه نکرده اند. … اقتصادی بیشترین تأثیر و عوامل نهادی و اجتماعی، کمترین تأثیر .[16]را در آسیب پذیری دارند. مبانی نظری تحقیق. « که امــروزه با مفاهیم دیگر مانند سانحه،4واژه ی »بـحـران.

[PDF]اولویت های پژوهشی وزارت آموزش و پرورش – دفتر ارتباط با …

مدارس موجب شد، تا در چارچوبي هماهنگ اولویت هاي تحقيقاتي پيشنهادي. از كميته هاي … تفكيك واحدهاي ســتادي مربوط، براي اجرا در سال 1395 و 1396 به فراخوان …. امكان سنجي اجراي نظام دوري در دوره ابتدایي. 27. آسيب شناسي اجراي ساختار جدید نظام آموزشي و ارائه. راهكارهاي بهبود آن. 28. بررسی و چگونگی توسعه كمی و كيفی آموزش و پرورش.

[PDF]مدل ارزیابی آمادگی استقرار و پذیرش مدیریت دانش در مرکز …

باشد که دانش صحیح را به افراد صحیح در زمان صحیح. می. رساند. همچنین. می. تواند. به اعضای س. ازمان جهت تسهیم اطالعات و بکارگیری اطالعات در فعالیتهایی که منجر. به بهبود اثربخشی سازمانی. می. گردد، کمک نماید. مدیریت دانش. می. تواند با فراهم. آوردن هوشمندی در کسب و کار زمینه ساز افزایش مهارتهای پاسخگویی و نوآوری در. سازمان گردد.

[PDF]ﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﺑﻪ روش دروﻧﮕﺮدي ﺟﺬب و اﻧﻄﺒﺎق ﺑﺮ ﺗﺎ – فرهنگ …

توسط شورچی گلنکدری – ‏2013
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ – درﮔﯿﺮﻧﺪ. ﺑﺮاي ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ اﯾﻦ ﻧﯿﺎز آﻣﻮزش ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﺑﻪ روش. دروﻧﮕﺮدي ﺟﺬب و اﻧﻄﺒﺎق ﺑﻪ آﻧﻬﺎ اراﺋﻪ ﮔﺮدﯾﺪ. روش: در اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ از ﻃﺮح آزﻣﺎﯾﺸﯽ از ﻧﻮع ﭘﯿﺶ آزﻣﻮن. _. ﭘﺲ آزﻣﻮن ﺑﺎ ﮔﺮوه. ﮐﻨﺘﺮل اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪ. 30 … ﻣﺘﻐﯿﺮه ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷﺪ. ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻧﺸﺎن. داد ﮐﻪ ﻣﯿﺰان ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮي ﮐﻠﯽ و ﻧﯿﺰ ﺗﻤﺎم ﻣﺆﻟﻔﻪ. ﻫﺎي آن در ﮔﺮوه آزﻣﺎﯾﺸﯽ ﮐﺎﻫﺶ. ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺎ زﻣﺎن ﭘﯿﮕﯿﺮي ﻧﯿﺰ اداﻣﻪ داﺷﺖ. ﻣﯿﺰان ﺗﺎب. آوري ﻧﯿ. ﺰ اﻓﺰاﯾﺶ داﺷﺖ.

[PDF]Full page photo – سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

١) مساله چه بود؟ علاوه بر تشریح شرایط سازمان، توانایی. یا خدمت ارایه می دهد. این الزامات فرآیند،. در مردادماه سال ۱۳۶۶ جلسه ای پیشنهاد راهکارهای مناسب به منظور تأمین. محصول یا خدمت را به … تأمین نشده ی ایشان مانند تقویت نظام رضایتمندی مشتری، کارکنان، جامعه و کارکنان شرکت فرابورس ایران با استفاده از استاندارد. پیشنهادها و توجه به …

[PDF]روش های ایجاد انگیزه در کارکنان – بانك اقتصاد نوين

علت، صاحب نظران نظریه ها و الگوهای مختلفی در این حوزه ارائه كرده اند. … در ادامــه مهمترین برنامه های ســازمانی بــرای ایجاد، افزایــش و تقویت انگیزش …. افراد. نیــاز دارنــد احســاس کننــد کــه. مدیریت از »ما« است و نه از »آنها«. -توصیــه شــما بــه مدیــران بــرای ایجــاد اشــتیاق و انگیــزه در افــراد. چیست؟ الزم نیســت مدیران کار خاصی انجام دهند؛ …

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – اي ﭘﺮﺳﺘﺎري ﻋﺎﻣﻠﻲ ﻣﻬﻢ در اراﺋﻪ ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﺎﻻ. ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ. ).2(. Arvidson. 2005(. ) ﮔﺰارش ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﻴﺰان. آﮔﺎﻫﻲ ﭘﺮﺳﺘﺎران از ﻣﺒﺎﻧﻲ داﻧﺶ ﭘﺮﺳﺘﺎري رو ﺑﻪ اﻓﺰاﻳﺶ اﺳﺖ و. آﻧﺎن ﺧﻮد، ﺧﻮاﺳﺘﺎر ارﺗﻘﺎء ﺻﻼﺣﻴﺖ ﺧﻮﻳﺶ ﻫﺴﺘﻨﺪ . ارﺗﻘﺎء ﺻﻼﺣﻴﺖ ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ ﺑﻪ ﻃﺮق ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ ﺻﻮرت ﻣﻲ. ﮔﻴﺮد ﻛﻪ. ﻳﻜﻲ از اﻳﻦ روش. ﻫﺎ، ﻧﻈﺎرت اﺛﺮﺑﺨﺶ روي ﻋﻤﻠﻜﺮد آﻧﺎن اﺳﺖ. ﻛﻪ ﻣﻲ. ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﺗﻮﺳﻌﻪ. ي ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ﺣﺮﻓﻪ.

سیویلیکا، مقالات علمی کنفرانس و ژورنال

سومین کنفرانس ملی برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست، 30 تا 31 اردیبهشت ماه 1392 توسط دانشگاه تهران برگزار می شود. …. آموزش و پژوهش در توسعه شهري پايدار، ضرورت توجه به معماري پايدار و ارائه مباني نظري و شاخص‌هاي آن، ارتباط دوسويه معماري پايدار و فرهنگ و رفتارهاي اجتماعي ، شناخت الگوهاي پايداري در معماري و شهرسازي سنتي …

[PDF]دانلود فايل – سازمان بازرسی کل کشور

بررسی میزان تأثیر عوامل سازمانی و مدیریتی در بروز رفتار کاری انحرافی/نرگس حسن مرادی و مرتضی قدرتی پور … سال پنجم. شماره 17. پاییز 1392. راهکارهای برون رفت از چالش فساد اداری در شهرداری تهران. با استفاده از دو رویکرد ساختاری و فرآیندی. 1بهشته تاج الدین … با توجه به اینكه یكي از عواملي كه سبب مي شود تا افراد یا بخش.

[PDF]اصل مقاله

توسط تاجداران – ‏2013
پائيز و زمستان. 6311. تاريخ پذيرش مقاله: 12. /. 10. /. 6311. شماره پياپی. 61. ، صص: 01. -. 16. بررسی. میزان رعایت. مؤلفه. های. زیرساخت های اشتراک دانش در صنعت …. تا چه اندازه. رعايت شده است ؟ مبانی نظري و. چارچوب نظري. پژوهش. در. سال. های. اخير. رشد. روز. افزونی. در. زمينه. توجه. به. اشتراک. دانش. توسط. محققان،. مديران. سازمان. ها. در.

[PDF]مشارکت پذیری شهروندان تهرانی در حوزه وظایف شهرداری )مطالعه …

۱ اسفند ۱۳۹۰ – هدف مقاله حاضر بررسی میزان مشارکت پذیري )تمایل. به مشارکت( شهروندان محالت منطقه 4 در حوزه. فعالیت هاي شهرداري، عوامل مؤثر بر آن و شناخت. راهکارهای بهبود آن است. 2. مبانی مفهومی و نظری. در پاسخ به پرسش هاي تحقیق الزم است که ابتدا معني. و مفهوم مشارکت و گونه شناسي هاي آن مشخص شده تا. با استفاده از آن، شاخص …

[PDF]ارزیابی میزان توسعه‌یافتگی فرهنگی شهرستان‌های استان یزد …

اصلی این پژوهش، ارزیابی میزان توسعه. یافتگی شهرستان. های استان یزد. از. سال. 0330. تا. 0311. ، بر مبنای شاخص. های. فرهنگی. است . این تحقیق از نوع تحقیقات ….. رود با اختالف زیادی نسبت به دیگر شهرستان. ها. ی. استان از کمترین رتبه از نظر شاخص. های. فرهنگی بر اساس مدل تاپسیس برخوردارند . مبانی نظری. توسعه. : توسعه.

[PDF]اصل مقاله

توسط شاهرخی – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
۸ دی ۱۳۹۴ – ﺧﻮدﺷﻨﺎﺳﻲ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﻫ. ﻴﺠﺎﻧﺎت، ﻧﻮع. دوﺳﺘ. ﻲ، اﻟﻬﺎم ﺑﺨﺸﻲ،. ﻗﻀﺎوت. ،. داﻧﺶ زﻧﺪﮔ. ﻲ، ﻣﻬﺎرت. زﻧﺪﮔ. ﻲ و. ﺗﻤﺎ. ﻳﻞ. ﺑـﻪ. ﻳـﺎدﮔﻴﺮي. را. ﺑﺮ اﺛﺮﺑﺨﺸ. ﻲ. ﻛﺎرﻛﻨﺎن آﻣﻮزش و ﭘﺮورش اﺳﺘﺎن ﻣﺮﻛﺰ. ي. ﻣﻮرد. ﺗﺄ. ﻳﻴﺪ … ﺑﻪ ﭼﻪ ﻣﻴﺰان. ﺧﺮد. ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ در ارﺗﻘﺎء و ﺑﻬﺒﻮد اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻛﺎرﻛﻨﺎن در ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﻮرد ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻳﻌﻨﻲ آﻣﻮزش و ﭘﺮوش اﺳﺘﺎن ﻣﺮﻛﺰي ﻧﻘﺶ. داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. در ﺳﺎل. ﻫﺎي اﺧﻴﺮ، ﺑﻪ.

[PDF]بررسی تأثیر فناوری اطالعات بر چابکی سازمان های تولیدی و …

عوامل مؤثر با آزمون فریدمن ارائه می شود. مبانی نظری. فناوری اطالعات به بخش جدایی ناپذیر و حیاتی برای حمایت،. Mohamedحفظ و رشد کسب وکارها تبدیل شده است ) … انعطاف پذیری افراد(؛. این توانمندی، انجام سرعت انجام کار )چابکی/ تیزی(: 4. وظایف و عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن است )سرعت عرضۀ. محصوالت جدید به بازار، تحویل …

داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن و ﺗﺄﺛﯿﺮ آن ﺑﺮ ﻗﺼﺪ ﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎ و وﯾﮋﮔﯿﻬﺎي ﮐﺎرآ – فصلنامه آموزش …

توسط حسینی نیا – ‏2017
ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ، ﯾﮑﯽ دﯾﮕﺮ از آﻣﺎرﻫﺎي ﻣﻬﻢ اراﯾﻪ ﺷﺪه، ﻣﯿﺰان ﻗﺼﺪ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ. اﺳﺖ. ؛. ﺑﺮ اﺳﺎس آﻣﺎر. ﻣﻨﺘﺸﺮﺷﺪه. اﯾﻦ ﻣﯿﺰان در اﯾﺮان. 25. %. اﺳﺖ. ﮐﻪ در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺑﺎ ﺳﺎل. 2010. 4 (. 31/. )% ﮐﺎﻫﺶ ﺷﺶ. درﺻﺪي. داﺷﺘﻪ اﺳﺖ . .2. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﮥ. ﻣﻮﺿﻮع. ﺗﺎﮐﻨﻮن ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﻣ. ﺘﻔﺎوت و ﻣﺘﻌﺪدي ا. ز ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ اراﺋ. ﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ . از ﻧﻈﺮ اﻗﺘﺼﺎدداﻧﺎن، ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ ﮐﺴﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ. ﻣﻨﺎﺑﻊ، ﻧﯿﺮوي ﮐﺎر، ﻣﻮاد و ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ را ﺑﺎ ﻫﻢ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ارزش آﻧﻬﺎ را …

[PDF]رابطه هوش هیجانی و گرایش به آموزش الکترونیکی در سازمان‌ها

۱۵ تیر ۱۳۹۱ – ﭘﮋوﻫﺸﯽ. ﻓﻨﺎوري اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﯾﺮان. ﺳﺎل. ﭼﻬﺎرم،. ﺷﻤﺎره. ﻫﺎي. 11. و. 12. ،. ﺑﻬﺎر. و. ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. 1391. ﺻﺺ. : 55. -. 61. راﺑﻄﻪ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و ﮔﺮاﯾﺶ ﺑﻪ آﻣﻮزش اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ در. ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎ …. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ ﮐﺎرﻣﻨﺪان. ﺑﺎﻧﮏ. ﻫﺎ. ﺑﺮ ﮔﺮاﯾﺶ. ﺑﻪ آﻣﻮزش اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ، در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﺮوري ﺑﺮ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﺮﺑﻮط. ﺑﻪ ﻫﻮش ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و ﭘﺬﯾﺮش ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژي و آﻣﻮزش …

[PDF]ارزیابی قابلیت توسعه محصول جدید در صنعت مواد غذایی بندی …

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – مبانی نظری پژوهش. یکی از مهم. ترین فعالیت. های یک شرکت توسعه محصول جدید برای تأمین نیازهای متغیر بازار. است. توسعه محصول ج. دید یک روش ساختار. یافته برای شرح فرایند توسعه محصول. و. روابط بین. فعالیت. های این فرایند از زمان طرح یک ایده جدید تا ارائه و فروش آن ایده در بازار. ا. ست ). Ulrich. &Eppinger, …

[PDF]ﻫﺎي ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه از دﯾﺪﮔﺎه ﭘﺮﺳﺘﺎران در ﯾﮏ ارزﯾﺎﺑﯽ – مجله پیاورد …

ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه، ﭘﺮﺳﺘﺎران، ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎي اراﺋﻪ. دﻫﻨﺪه ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ درﻣﺎﻧﯽ. -. درﯾﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ. : ﻣﻬﺮ. 1394. ﭘﺬﯾﺮش ﻣﻘﺎﻟﻪ. : ﺑﻬﻤﻦ. 1394. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﯾﺎدﮔﯿﺮي،. ﻓﺮآﯾﻨﺪ. ﮐﺴﺐ. و. ﺑﻪ ﮐﺎرﮔﯿﺮي. اﻃﻼﻋﺎت. و. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي … اﻓﺮاد. اﺳﺖ . راﻫﺒﺮدﻫﺎ و رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﻣﺪار، ﻣﻮﺟﺐ. اﻓﺰاﯾﺶ ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﻓﺮدي و ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد ﮐﻪ اﯾﻨﻬﺎ ﻧﯿﺰ. ﺑﻪ ﻧﻮﺑﻪ ﺧﻮد ﻣﻮﺟﺒﺎت ﺑﻬﺒ. ﻮد ﻋﻤﻠﮑﺮد را ﻓﺮاﻫﻢ. ﻣﯽ. ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ. 3( .) ﯾﺎدﮔﯿﺮي ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎدﮔﯿﺮﻧﺪه ﭘﺪﯾﺪه.

[PDF]تحلیلی بر وضعیت تاب‌آوری محلات شهر سنندج (مطالعه موردی: …

برای درک تاب آوری مربوط به هر منطقه می بایست با مفاهیم، مبانی نظری و تجربیات پیش رو در عرصه جهانی آشنا بود تا به کمک. آن بتوان مطالعه … در این پژوهش ابتدا به بررسی نظریه های ارائه شده و متون تخصصی از ….. میزان مهارت های شغلی و تخصصی افراد در بین خانوارهای محلات نمونه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که با توجه به آن محله.

مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو خورشید ده سال بعد کجاست؟ | …

۱۴ خرداد ۱۳۸۹ – نخست این که ما به اهمیت و ضرورت وجود یک چارچوب نظری برای کار اجتماعی و فرهنگی اعتقاد داریم. به همین دلیل هم پژوهش و بحث و صورتبندی نظری سخنانمان همواره یکی از مبانی فعالیتها در خورشید بوده است. این چارچوب نظری دقیق و مدون را نه تنها در سازمانهای فرهنگی دیگر، که در نهادهای اجتماعی کلان و تصمیم‌گیرنده در …

[PDF]شراکت بخش‌های عمومی- خصوصی در نوسازی بافت‌های فرسوده …

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ – شهرداری تهران و ارائه راهکارهايی برای تقويت و گسترش اين. نوع شراکت، به انجام … فرسوده آنها در چند سال اخیر مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفته. اند. با استفاده از …. شراکت بخش عمومی و خصوصی باعث سرعت. بخشی. به نوسازی بافت. های فرسوده شهری منطقه. 9. می. شود. -3. مب. اني نظري. برنامه. ريزي مشاركتي. 1. برنامه.

[PPT]كارآفريني

اصول كار آفريني و ويژگيهاي كار آفرينان; خلاقيت و نوآوري و نظريه حل خلاق مساله; مديريت و فرهنگ كسب و كار و كار آفريني; فهرست طرح کسب و کار. 5. نحوه ارزيابي … +20 % ارائه پروژه +. قرارداد ( پروتكل). 6. آمده ام كه سر نهم ، مهر ترا به سر برم. ور تو بگوييم كه ني، ني شكنم شكر برم. 7. منابع. 1- مباني كار آفريني / دكتر احمدپور دارياني …

[PDF]ﻧﺎﺷﻲ از زﻟﺰﻟﻪ ﻧﻘﺶ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان در ﺟﻬﺖ ﻛﺎﻫ – فصلنامه …

توسط خمر – ‏2015
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ – ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان،. ﻳﻜﻲ از ﻣﻬﻤﺘ. ﺮﻳﻦ ﻓﺎﻛﺘﻮر. ﻫﺎﻳﻲ. اﺳ. ﺖ. ﻛﻪ در اﻓﺰاﻳﺶ و ﻳﺎ. ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻴﺰان ﺧﺴﺎرت. ﻫﺎ و ﺗﻠﻔﺎت اﻧﺴﺎﻧﻲ در زﻣﺎن ﺑﺮوز. ﺑﻼﻳﺎي ﻃﺒﻴﻌﻲ. ﺄﺗ. ﺛﻴﺮ ﻓﺮاوا. ﻧ. ﻲ دارد، اﻳﻦ داﻧﺶ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ. ﻓﻌﺎﻟﻴ ﺖ.. ﻫﺎ …. ﭼﻪ اﻧﺪازه ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ اﺳﺖ در ﺟﻬﺖ ﻛﺎﻫﺶ. زﻟﺰﻟﻪ ﻣﻔﻴﺪ و. ﻣﺆﺛﺮ. واﻗﻊ ﺷﻮد؟ -2. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺤﺮان ﺗﺎ ﭼﻪ اﻧﺪازه ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ در ﺟﻬﺖ. ﻛﺎﻫﺶ ﺧﺴﺎرت. ﻫﺎي ﺟﺎﻧﻲ و ﻣﺎﻟﻲ. ﻣﺆﺛﺮ. واﻗﻊ ﺷﻮد؟ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي. ﻫﺮ اﺗﻔﺎق ﻏﻴﺮﻣﺘﺮﻗﺒﻪ. ي.

[PDF]بررسی سطح توانمندی شغلی مربیان پرورشی دوره ابتدایی و …

اﻗﺪاﻣﻲ ﻛﻪ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﺑﻪ ﺗﻘﻮﻳﺖ داﻧﺶ، ﻣﻬـﺎرت و … ﻣﺮﺑﻴـﺎن. ﭘﺮورﺷﻲ ﺑﻴﻨﺠﺎﻣﺪ و آﻧﺎن را. درراﺳﺘﺎي اﻫﺪاف ﺷﻐﻠﻲ. ﺷـﺎن. ﻛﻤﻚ. ﻛﻨﺪ، اﻫﻤﻴﺘﻲ ﺷﺎﻳﺎن ﺧﻮاﻫﺪداﺷﺖ . ﮔﺬﺷﺖ ﺑﻴﺶ از ﺳﻲ ﺳﺎل از آﻏﺎز ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻧﻬـﺎد اﻣـﻮر. ﺗﺮﺑﻴﺘــﻲ، ﻓﺮﺻــﺖ. ﻫــﺎﻳﻲ ﻣﻨﺎﺳــﺐ را ﺑــﺮاي ﻣــﺴﺌﻮﻻن. آﻣﻮزش. وﭘﺮورش ﻓﺮاﻫﻢ. ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺗـﺎ ﺑـﺎ ارزﻳـﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜـﺮد. ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺮﺑﻴﺎن، ﻣﻴﺰان ﺗﻮاﻧﻤﻨـﺪي. ﻫـﺎي آﻧﻬـﺎ را در ﺗﺤﻘـﻖ. اﻫﺪاف ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﺑﺮرﺳ. ﻲ. ﻛﻨﻨـﺪ . ﭘـﮋوﻫﺶ. ﻫـﺎي ﮔﺬﺷـﺘﻪ از. وﺟﻮد ﻛﺎﺳﺘﻲ.

[PDF]ﻣﻨﺪ ﻧﻈﺎم ي ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺮور : ﺮان ﻳ ﺑﺮ ﺷﻮاﻫﺪ در ا ﻲ ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻣﺒ

ﻣﻘﺎﻻت اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه ﻧﻴﺰ ﺟﺴﺘﺠﻮ ﮔﺮدﻳﺪ . ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎي ورود و ﺧﺮوج. ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎي ورود ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺷﺎﻣﻞ. : اﻧﺘﺸﺎر ﻣﻘﺎﻟﻪ در ﺑﻴﻦ. ﺳﺎل. ﻫﺎي. 1990. ﺗﺎ. 2012. ، ﻣﻘﺎﻻﺗﻲ ﻛﻪ. ﺑﻪ ﻧﺤﻮي در زﻣﻴﻨﻪ. ﻣﺒﺘﻨﻲ ﺑﺮ ﺷﻮاﻫﺪ و. ﻳﺎ. ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣ. ﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ آن ﺑﻮدﻧﺪ. و ﻧﻴﺰ. ﻣﻘﺎﻻت اﻧﺘﺸﺎر. ﻳﺎﻓﺘﻪ ﺑﻪ زﺑﺎن ﻓﺎرﺳﻲ و اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﺑﻮد . ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎي. ﺧﺮوج از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴ. ﺰ ﺷﺎﻣﻞ. : ﻣﻘﺎﻻت اراﺋﻪ. ﺷﺪه در ﻫﻤﺎﻳﺶ. ،ﻫﺎ. ﻛﻨﻔﺮاﻧﺲ. ﻫﺎ و ﻣﻘﺎﻻت آﻣﻮزﺷﻲ. ﺑﻮد . ارزﻳﺎﺑﻲ ﻛﻴﻔﻴ . ﺖ ﻣﻘﺎﻻت. ﺗﻤﺎﻣﻲ.

[PDF]کاربرد‌راهکارهای‌برتر‌در‌بازمهندسی‌فرايند‌نظام‌پیشنهادها‌در – چشم …

توسط سید حسین سیادت
راهکارهای برتر از جمله حذف وظایف غیرضروری، توالی مجدد،کاهش تعداد افراد درگیر، افزایش مها …. کدام یک از راهکارهای برتر عنوان شده در مبانی نظری پژوهش برای حمایت از طرح … ها ارائه مدلی به. منظور انتخاب مناسب. ترین فرایند برای بازمهندسی از طریق ارزیابی درجه تغییرات بود. با استفاده. از این مدل می. توان از بین فراینده. ای مختلف،.

مرکز دانلود فایل نگارا | بایگانی‌های پاورپوینت درس 12 …

بایگانی‌های پاورپوینت درس 12 مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی – مرکز دانلود فایل نگارا.

[DOC]مدل پیشنهادی مدیریت دانش در نزاجا و نیرو های مسلح چ … – محمد …

پروساک و داونپورت(1998) معتقدند که دانش ترکیب سیالی است از تجارب، ارزشها، اطلاعات زمینه ای و تفکر حرفه ای که چارچوبی را برای ارزیابی و ارائه تجربیات و … مالهوترا در سال های اخیر بیشترین فعالیت را در زمینه مدیریت دانش داشته است و این مفهوم را از دیدگاه نظری تعریف کرده وی مدیریت دانش را کمک به سازمان ها در یافتن راه های …

[PDF]تحليل مولفه های خط مشی تحول علوم انسانی با استفاده از …

توسط قلی پور – ‏2016
خبرگان مورد بررسی قرار گرفت تا الگوی ارزشيابی عملكردی از خط مشی تحول. علوم انسانی ارائه شود. نتايج به دست آمده حاکی از آن است که اوالً علی رغم تأکيد. جدی و مكرر سياست …. خط مشی گذاران چه ميزان است؟ 2-ادبيات نظری و پيشينه پژوهش. 1-2-مبانی نظری. ، بيانگر مجموعه اقدامات نسبتاً2»خط مشی الف( ارزیابی برنامه و خط مشی عمومی:.

[PDF]ارائه الگوی توسعه اخلاق حرفه‌ای در سازمان‌های ورزشی – فصلنامه …

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ – اراﺋﻪ اﻟﮕﻮ. ي ﺗﻮﺳﻌﻪ اﺧﻼق ﺣﺮﻓﻪ. اي در ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫﺎي ورزﺷﯽ. ﻣﻬﺪي ﺳﻠﯿﻤﯽ.. ﮔﺮوه ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ورزﺷﯽ، داﻧﺸﮑﺪه ﺗﺮﺑﯿﺖ ﺑﺪﻧﯽ و ﻋﻠﻮم ورز. ﺷﯽ، داﻧﺸﮕﺎه اﺻﻔﻬﺎن. (ﺗﺎرﯾﺦ درﯾﺎﻓﺖ: /4. /9. 95. ، ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش: …. ﺳﻄﻮح ﻣﺨﺘﻠﻒ، ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ اﯾﺠﺎد ﺑﺴﺘﺮﻫﺎي ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮاي. ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺎﻏﻞ اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺣﺲ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ و ﺗﻌﻬﺪ ﮐﺎﻣﻞ ﺑﻪ ﻣﺴﺎﺋﻞ. ﺟﺎﻣﻌﻪ و ﺣﺮﻓﻪ ﺧﻮد ﺑﭙﺮدازﻧﺪ و اﺻﻮل اﺧﻼﻗـﯽ ﺣـﺎﮐﻢ ﺑـﺮ ﺷـﻐﻞ و. ﺣﺮﻓﻪ ﺧﻮد را رﻋﺎﯾﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ(. )12.

عوامل سازمانی و زمینه‌ای توسعۀ حرفه‌ای معلمان ابتدایی در … – …

توسعهی حرفه‌ای هنگامی بیشترین اثربخشی را دارد که توافق روشنی از انتظارها در زمینهی میزان دانش و مهارت معلمان و توانمندی آنها برای کمک به یادگیری دانش‌آموزان، وجود داشته … از آن‌جایی‌که مبانی نظری و پژوهشی که به‌طور خاص به عوامل سازمانی و زمینه‌ای توسعهی حرفه‌ای معلمان به‌ویژه معلمان مدارس استثنایی پرداخته باشد، وجود نداشت، لذا در …

[PDF]مدیریت دانش و تعالی سازمانی – سازمان بنادر و دریانوردی

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ – بزرگ نموده بود، سازمان های کوچک را. نیز در شمول ارزیابی های خود قرار داده و از سال. 2005. تا. کنون به توسعه چارچوب های مدیریتی در بستر این مدل اقدام نموده است. … پیاده. سازی. مدیریت. دانش. در. سازمان. ارائه. می. شود . کافه. دانشی. ) Knowledge café. (. کافه. دانشی. روشی. برای. بحث. و. گفتگوی. گروهی. برای. به. اشتراك.

[PDF]آلبوم دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت سال 1396 – سازمان …

سبد مهارتهای فردی و رفتاری. مدیریت زمان. مدیریت استرس. مدیریت عمومی. دوره های مدیریت منابع انسانی. مدیریت جامع منابع انسانی. ارزیابی عملکرد کارکنان. جذب و استخدام و …. 3. مدیریت کسب و کار. مدیریت افراد و. نیروی انسانی. مدیریت تغییر. مربی گری. )Coaching(. توسعه نیروی. انسانی. مدیریت تعامالت. سخت. مهارتهای ارائه. بازخور.

[PDF]آموزشهای علمی کاربردی – موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی

ﮐـﺎرﺑﺮدی ﺗـﺎ ﺳـﺎل – ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ، ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻼن داﻧﺸﮕﺎه ﺟـﺎﻣﻊ ﻋﻠﻤـﯽ. 1379 ﺑﻮده … ﻣﺎه 1381، ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻗﺼﺪ ﺑﯿﺎن ﻣﺒــﺎﻧﯽ ﻧﻈـﺮی ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺸـﯽ آﻣﻮزﺷـﻬﺎی ﻋﻠﻤـﯽ. ﮐﺎرﺑﺮدی و ﯾﺎ …. ﮐﺎرﺑﺮدی (ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎری ) را ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽ دﻫﻨـﺪ، 337 ﻧﻔـﺮ ﻣـﺮد (76/6 درﺻـﺪ) و– ﺟﺎﻣﻊ ﻋﻠﻤﯽ. 103 ﻧﻔﺮ زن (23/4 درﺻﺪ) در داﻣﻨﻪ ﺳﻨﯽ 19 ﺗﺎ 50 ﺳﺎل ﺑﺎ ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ ﺳﻨﯽ 28 ﺳﺎل ﻣﯽ ﺑﺎﺷــﻨﺪ. ﻣﺮﮐﺰ آﻣﻮزش ﻋﻠﻤـﯽ. 1. اﯾﻦ اﻓﺮاد.

[PDF]ﺧﻄﺎﻫﺎي ﻛﻴﻔﺮي ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺟﺮﻣﺸﻨﺎﺧﺘﻲ ﺑﺮرﺳﻲ

توسط N Rezayi – ‏2012
86. ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﺣﻘﻮق ﭘﺰﺷﻜﻲ. ﺳﺎل ﺷﺸﻢ، ﺷﻤﺎره ﺑﻴﺴﺖ و. دو. ،م. ﭘﺎﻳﻴﺰ. 1391. ﺟﺮﻣ. ﺑﺮرﺳﻲ. ﺧﻄﺎﻫﺎي ﻛﻴﻔﺮي ﭘﺰﺷﻜﻲ. ﺸﻨﺎﺧﺘﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ ﺟﺮ. ﻣ. ﺸﻨﺎﺧﺘﻲ ﺧﻄﺎﻫﺎي ﻛﻴﻔﺮي ﭘﺰﺷﻜﻲ. اراﺋﻪ. ﺧﺪﻣﺎت. ﺑﻬﺪاﺷﺘﻲ. و. درﻣﺎﻧﻲ. ﺑﻪ ﺑﻴﻤﺎران … ﻧﻈﺮي و ﻛﺎرﺑﺮدي و ﻧ. ﻴﺰ. ﺑﺮﻣﺒﻨﺎي ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺑﻪ ﻋﻤﻞ آﻣﺪه در ﺣﻮزه ﺳﻼﻣﺖ، ﺑﻪ ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻋﻠﻞ ﻣﻮﺟﺪ اﻓﺰاﻳﺶ. ﺿﺮﻳﺐ ﺧﻄﺎي ﺟﺰاﻳﻲ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻛﺎدر درﻣﺎن ﭘﺮداﺧﺘﻪ و. ﻣﺘﻌﺎﻗﺒﺎً. ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎي. ﻣﻘﺘﻀﻲ، در راﺳﺘﺎي ﭘﻴﺸﮕﻴﺮي از وﻗﻮع …

[PDF]علمی-ترویجی فصلنامه – انجمن ترویج علم ایران

بررسی وضعیت ضایعات و پسماندهای کشاورزی و ارائه راهکارهای مدیریتی به منظور رسیدن به … نقد ومعرفی کتاب، مصاحبه با افراد شاخص در حوزه ترویج علم یا متخصصان در حوزه های مختلف علمی، و معرفی افراد شاخص در. حوزه ترویج علم نیز بخش ….. حدود 55 درصد از افراد بین سنین 21 تا 30 سال، 10 درصد از افراد در سنین بین 10 تا 20 سال.

[PDF]ﻧﻘﺶ ﺗﻔﻜﺮ اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ ﺑﺮ ﭘﻴﭽﻴﺪﮔﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎري ( ﺷﺮﻛﺖ ﻫﭙﻜﻮ – دانشگاه آزاد اسلامی

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ – ﻃﻮل زﻣﺎن و ﻓﺮﺻﺖ. ﻃﻠﺒﻲ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪاﻧﻪ hamid-reza@myway.com. 1. اﺳﺘﺎدﯾﺎر ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ دوﻟﺘﻰ، داﻧﺸﮕﺎه آزاد اﺳﻼﻣﯽ، واﺣﺪ اراك masumehfeyzi@gmail.com2. ﮐﺎرﺷﻨﺎس ارﺷﺪ داﻧﺸﮕﺎه آزاد …. ﻣﺒﺎﻧﻲ. ﻧﻈﺮي. ﺑﺎ اﻓﺰاﻳﺶ ﻣﺸﻜﻼت و ﭘﻴﭽﻴـﺪه ﺷـﺪ. ن ﺳـﺎزﻣﺎن. ﻫـﺎ، ﻧﻴـﺎز ﺑـﻪ اراﺋـﻪ راه. ﺣـﻞ. ﻫـﺎي ﺑﻬﺘـﺮ و اﺳـﺘﻔﺎده از. اﺑﺰارﻫﺎي ﻗﺪرﺗﻤﻨﺪﺗﺮ از ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰي اﺳﺘﺮاﺗﮋﻳﻚ، ﺧﻮدﻧﻤﺎﻳﻲ ﻣـﻲ. ﻛﻨـﺪ. ،. ﭼﺮاﻛـﻪ ﻣـﺪﻳﺮان ﺑـﺎ ﺗﻔﻜـﺮ.

دانلود – سرویس بلاگدهی مرکز دانلود دانلود

عدم نمایش هر گونه تبلیغ و پیام بر روی سایت ها اختصاص يک آدرس اينترنتي بصورت http://user.fjle.ir اختصاص 1000 مگابايت فضا براي آپلود فايل در پنل مديريت وبلاگ امکان ايجاد و مديريت آسان مطالب با اديتور پيشرفته و قدرتمند فارسي امكان اضافه كردن نويسنده هاي سايت با شناسه هاي متفاوت (سايت گروهي) امکان درج آسان …

[PDF]اﺳﺎس ﻫﺎي آﻣﻮزش ﺿﻤﻦ ﺧﺪﻣﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﮔﺎز ﮐﺮﻣﺎن ﺑ – فصلنامه …

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – ﮐﺖ ﮔﺎز،. ﻓﺮﺻﺖ. ﻫﺎي ﻓﺮاروي آن را ﺑﻪ ﺣﺪاﮐﺜﺮ ﺑﺮﺳﺎﻧﻨﺪ و در. ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺮ. اﺳﺎس ﻧﺘﺎﯾﺞ. ﻪ ﺑ. دﺳﺖ آﻣﺪه. ﻣﻬﻢ ،. ﺗﺮﯾﻦ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﺑﻬﺒﻮد دوره. ﻫﺎي آﻣﻮزش ﺿﻤﻦ. ﺧﺪﻣﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ. ﮔﺎز. اراﺋﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ. واژه …. ﻣﻬﺎرت. ﺷﻐﻞ ﺑﺎ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﻫﺎي. داﻧﺶ و. ﺗﺨﺼﺼﯽ. ﺑﺮاي و ﺷﺪه ﻃﺮاﺣﯽ. اﻓﺰاﯾﺶ. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ. ﮐﺎرﮐﻨﺎن. ﺳﺎل ﻃﯽ در. ﻫﺎي. ﺧﺪﻣﺖ. در ﺷﺎن. ﻣﻮرد آﯾﻨﺪه و ﺣﺎل زﻣﺎن. اﺳﺘﻔﺎده. ﻣﯽ ﻗﺮار. از ﻧﻈﺮ ﮔﯿﺮد. ﺧﺮاﺳﺎﻧﯽ.

[PDF]عدم وصول مطالبات قدرت تسهیالت دهی شعب را کاهش می دهد – …

12. گفت و گو ها. ادارات. فناوری. 14. 16. 17. 19. 20. 21. 25. 28. 30. 34. مقاالت. اخبار. تكريم مشتريان از اصول اساسی است. حفاظت گفتار. استقبال گسترده همكاران برای … ماه های پايانی سال 93 و پيش بينی شلوغی شعب در اين ايام موجب شد به سراغ معاون بانكی و اعتبارات موسسه اعتباری توسعه …. ارائه خدمات زمان خاصی را نمی شناسد. ابتدا.

[PDF]نقش عوامل مؤثربر ایجاد انگیزش شغلی کارکنان امور مالیاتی …

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۱ – تاریخ پذیرش. 1395/06/31. 1394/12/10. نقش عوامل مؤثربر ایجاد انگيزش شغلی. کارکنان امور مالياتی اروميه. 3سليمان شيرزاد 2محمد رحيم پور 1رضا فتاحی … مبانی نظری. نظریه های انگیزشی. در زمینـه عوامـل مؤثـر بـر رضایت شـغلي و انگیـزش افـراد، تئوري هـاي مختلفي وجـود دارند؛. تئـوري هـاي محتوایـي کـه بـه محتـواي …

[PDF]ﭘﮋوﻫﺸﯽ در ﻣﺮﮐﺰ ﭘﮋوﻫﺶ و : ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺷﮑﺎف ﻫﺎي داﻧﺸﯽ ﺗﻬﺮان ﭘ – فصلنامه …

Ameri, Dutto, 2005: 590. ). در زﻣﺎن ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺑﯿﺶ از ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ ﺑـﻪ. ﻣﺜﺎﺑﻪ ﻣﻮﺗﻮرﻫﺎي داﻧﺸﯽ ﻧﮕﺮﯾﺴﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﮐﻪ. ﺑﻪ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪي ﻫﺎﯾﯽ در ﻗﺎﻟﺐ داﻧﺶ و ﻣﻬﺎرت ﻧﯿﺎز. دارﻧﺪ ﺗﺎ از ﻃﺮﯾﻖ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎي ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ داﻧﺶ …. ﭼﺎرﭼﻮب ﻧﻈﺮي ﭘﮋوﻫﺶ. در ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ، ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮان ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﻮﺟﻮد در. زﻣﯿﻨﻪ ﺷﮑﺎف ﻫﺎي. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ داﻧﺶ، اﻟﮕﻮي اراﺋﻪ ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﻟﯿﻦ و. دﯾﮕﺮان. (. Lin et al., 2005. ) را ﻣﺒﻨـﺎي ﮐـﺎر.

مدیریت بحران – پیام ایمنی

اخذ مشاورة مطلوب، بهره‌مندی از متخصصین ویژه در كادر مدیریت. شناخت زمان و مكان و آشنایی كامل با اركان اجرایی تحت مدیریت و ارزیابی راه حل‌های موجود و نهایتا انتخاب بهترین راه از وظایف اصلی مدیریت بحران می باشد. عوامل تاثیرگذار بر بحران: اول: افراد یا به عبارتی تجربیات، آموخته‌ها، میزان نگرانی، اضطراب، خونسردی و توانمندی‌های افراد.

[PDF]عصب ی ها بر عملکرد مهارت ی شناخت های ی باز ی بسته آموزش ی …

توسط دهقان – ‏2017
فصلنامه علمی. . پژوهشی. عصب. روانشناسی. سال. سوم. ، شماره. ،دو. )پیاپی. (،9. تابستان. 6991. Neuropsychology. Vol. 3, No.2, (Series 9) Summer 2017. بررس. ی …. تا. 61. درصد از. کودکان را شامل می. شود و باعث ایجاد رایج. ترین. شکل اختلال در یادگیری می. گردد. )نورتون، بلک،. استنلی، تاناکا، گاب. ریلا، ساویر و هوافت. 9،. 2362. (.

[PDF]باسمه تعالي

توسعه و تقويت مشاركت كاركنان و اولياء در امر راهبري مديريت مدرسه. ❖. اطالع رس. اني به روز. ) در مورد( فعاليت ها و انهظارات. به منظور تسهيل در تحقق اهداف فوق، كهاب كار برنامه ي تعالي مديريت مدرسه به عنوان چارچوب تدوين برنامه ي تعالي مديريت در مدرسه ب. ا محوريهت مهاله ههاي. ارزيابي برنامه تعالي مديريت مدرسه معاونت زموزو مهوس ه تدوين شده …

[PDF]بررسی عوامل مؤثر در توسعه کارآفرینی زنان – فصلنامه رشد …

به گونه ای که يکی از شاخص های مهم برای ارزيابی و سنجش توسعه و پیشرفت هر کشور میزان مشارکت زنان در … در تحلیل داده ها و ارائه يافته از آزمون آماری بهره گرفته شد. …. توجه به اهمیت موضوع، اين پژوهش با هدف. بررسی عوامل مؤثر در توسعه کارآفرينی نقش. کاری زنان انجام گرفته است. چارچوب نظری. امروزه واژه کارآفرينی مفاهیمی همچون.

[PDF]شماره 18 – مشاوران توسعه آینده

می باشــند و ایــن امــر بــه ســازمان اجــازه می دهــد تــا مهارت هــا و. تجـارب گوناگـون …. 3- ارائــه راهکارهــای تئــوری و تجربــی بــه تصمیــم گیرنــدگان. مربوطــه، بــرای ….. ارتباط افراد. 3. طراحی و پیاده سازی. سیسـتم مدیریـت دانـش بـه عنـوان زیرسـاخت دانشـی اسـت کـه. ، جهـت حصـول بـه اهـداف سـازمانی ذیـل از آن بهـره می بـرد.BT. رهبری و مدیریت.

[PDF]ارزیابی نقش سرمایه اجتماعی در توسعه نواحی روستایی مطالعه …

۶ خرداد ۱۳۹۱ – اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﮐﺎﻟﺒﺪي راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﺎداري وﺟﻮد دارد. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ اﻫﻤﯿ . ﺖ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﻪ دو زﯾﺮ ﺑﺨﺶ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺗﻮﺳﻌﻪ. روﺳﺘﺎﯾﯽ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺷﺪه اﺳﺖ. ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋ. :ﯽ …. ﻧﺸﺮﯾﻪ. ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت ﮐﺎرﺑﺮدي. ﻋﻠﻮم ﺟﻐﺮاﻓﯿﺎﯾﯽ ﺳﺎل ﺳﯿﺰدﻫﻢ. ،. ﺷﻤﺎره. 29. ،. ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. 92. 32. ﻃﻮل زﻣﺎن ﺗﺎﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ ﮐﻪ اﻓﺮاد را ﻗﺎدر ﻣﯽ. ﺳﺎزد ﺗﺎ در دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ اﻫﺪاف ﺧﻮد ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ. ﺑﯿﺸﺘﺮي داﺷﺘﻪ. ﺑﺎﺷﻨﺪ. (Field …

[XLS]مدیریت اجرایی – دانشکده مهندسی صنایع

2, ارزیابی سطح توانایی و زیر ساخت نوآوری و تکنولوژی در شرکت قالبهای بزرگ صنعتی سایپا, محمد زنجانی, کیانی, مدیریت اجرایی, 79, کارشناسی ارشد, 225 … 27, شناخت موانع و ارائه راهکارها در جهت گسترش فعالیتهای تحقیق و توسعه در واحدهای صنعتی استان زنجان, سهراب نوری, علی احمدی, مدیریت اجرایی, 83, کارشناسی ارشد, 533.

[PDF]Untitled – Center for Problem-Oriented Policing

30- به بزهکاری مجدد توجه کنید . ….. جرم شناسی پیشگیری. 12. 3. امروزه جوامع به پیشگیری وضعی به دو دلیل دیگر نیز اهمیت می¬دهند؛. دلیل اول را می توان رشد نرخ جرائم خُرد یعنی رفتار و اَعمال غیرمدنی …. انتظامی، سال هفتم، شماره چهارم؛ مهدی مقیمی، تکرار بزهدیدگی و راهکارهای پیشگیری از آن، همایش ملی پیشگیری از وقوع جرم،. 1378 و .

[PDF]داوطلبان سلامت شماره 8 – معاونت بهداشتی – دانشگاه علوم …

مشــارکت مردمــی در ســال جــاری بســته ارائــه خدمــات … مهارتهـای زندگـی بـرای افزایـش توانایـی هـای روانـی اجتماعـی افـراد آمـوزش داده مـی شـود.و آمـوزش آن در مـدارس …. روش و میــزان پــاداش یــا تنبیــه، اهمیــت. موضوع ، شفافیت موضوع. مهارت حل مسئله: مهارتــی اســت کــه فــرد را قــادر میســازد تــا بــه طــور. مؤثــری مســائل زنـــــدگی را حـــــل کند.

[PDF]ﻧﻈﺎم ﭘﺬﯾﺮش و ﺑﺮرﺳﯽ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﮑﯽ و ﺧﺪ – بیمارستان امام …

ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. -4. ﺗﻌﺎرﯾﻒ و اﻫﺪاف ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -5. دﻻﯾﻞ و ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. اﺳﺘﻘﺮار ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -6. ارﮐﺎن، ﺳﺎﺧﺘﺎر و ﻣﺰاﯾﺎي ﻧﻈﺎم ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات. -7. ﻣﺤﺪودﯾﺖ ﻫﺎ و ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ و راﻫﮑﺎرﻫﺎي اﺟﺮاي …. در اﯾﻦ ﻧﻈﺎم ﮐﻠﯿﻪ اﻓﺮاد. ﺳﺎزﻣﺎن درﺑﺎره روش ﻫﺎ و ﺣﻞ ﻣﺴﺎﺋﻞ و ارﺗﻘﺎء ﺑﻬﺮه وري ﻓﻌﺎﻻﻧﻪ اﻧﺪﯾﺸﻪ ﮐﺮده و ﺣﺎﺻﻞ آﻧﺮا در ﻗﺎﻟﺐ ﻃﺮح ﻫﺎ و ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدﻫﺎ. ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن اراﺋﻪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ. ﻣﻔﻬﻮم ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻣﺸﺎرﮐﺘﯽ …

دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و …

فراخوان ارسال مقاله دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم تربیتی و روانشناسی، مطالعات اجتماعی و فرهنگی مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار و مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی سروش مرتضوی، موسسه آموزش عالی مهر اروند. … بررسی علل ضعیف بودن دانش آموزان در درس املا و انشا و ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشرفت تحصیلی.

[PDF]ﮔﺰﻳﺪﻩ اوﻟﻮﻳﺖ هﺎي ﭘﮋوهﺸﻲ دﺳﺘﮕﺎﻩ هﺎ – موسسه عالی آموزش وپژوهش مدیریت …

راﻫﻜﺎرﻫﺎي اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻬﺮه. وري در ﻧﻈﺎم ﺑﺎﻧﻜﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ اﻣﻜﺎن اﺳﺘﻔﺎده از اﺑﺰارﻫﺎي ﺟﺪﻳﺪ. ﻣﺎﻟﻲ در ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻋﻤﻠﻴﺎت ﺑﺎﻧﻜﻲ. ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﻘﺶ ﺑﺎﻧﻚ. ﻫﺎ در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ آزاد. اراﺋﻪ ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎي ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺷﻌﺐ ﺑﺎﻧﻚ …… ﺳﺎل ﭘﺮوﭘﻮزال ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎن روز. 30/9/90. ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ . ﺗﻮﺟﻪ. : ﻃﺮﺣﻬﺎي ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺎرﻳﺦ وﺻﻮل ﺑﻪ دﺑﻴﺮﺧﺎﻧﻪ ﺷﻮراي ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت در اوﻟﻮﻳﺖ ﺑﺮرﺳﻲ ﻗﺮار ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻧﺪ . داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﻛﺎرﺷﻨﺎﺳﻲ ارﺷﺪ ودﻛﺘﺮي ﻧﻴﺰ ﺟﻬﺖ اﻧﺠﺎم …

[PDF]در ﺷﺮﮐﺖ ﻧﻘﺶ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﻌﺪاد در ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاري ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴ

توسط قوسی – ‏2016
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ﺸﻨﻬﺎدات. اراﺋﻪ. ﯽﻣ. ﮔﺮدد . ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﻌﺪاد. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﻌﺪاد. ،. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﺟﺮﯾﺎن اﺳﺘﻌﺪاد در ﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن اﺳﺖ . ﻫﺪف و ﻣﻘﺼﻮد آن ﺗﻀﻤﯿﻦ ﻋﺮﺿﻪ. ﻣﻄﻠﻮﺑﯽ از اﺳﺘﻌﺪادﻫﺎ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﻧﻄﺒﺎق اﻓﺮاد ﻣ. ﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﻣﻨﺎﺳﺐ در زﻣﺎن ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي اﻫﺪاف. اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن اﺳﺖ. 1. در ﺗﻌﺮﯾﻔﯽ دﯾﮕﺮ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﻌﺪاد درﺑﺮﮔﯿﺮﻧﺪه ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻓﺮاﯾﻨﺪﻫﺎي ﻣﻨﺎﺑﻊ اﻧﺴﺎﻧﯽ. ،. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﻣﻮر و ﻓﻦ. آوري.

[PDF]کشورهای مختلف های مدیریت درآمدهای حاصل از منابع … – صندوق …

عالوه بر اين هدف اين مقاله آن است تا با توجه به تجربيات کشورهاي داراي صندوق منابع. طبيعي به ارائه رهنمودهايي در خصوص موفقيت صندوق توسعه ملي طي سال. هاي آيند. ه بپردازد. مقاله حاضر در چهار بخش ارائه مي. شود. در. ابتدا به. مباني نظري موضوع که مبتني بر راهکارهاي مديريت درآمدهاي حاصل از. صادرات منابع طبيعي و ادبيات تئوري.

[PDF]ﺟﻬﺎد اﻗﺘﺼﺎدي و اﻓﺰاﯾﺶ ﺑﻬﺮه وري – بانک سپه

اراﺋﻪ. ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ . وا. ﮋﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪي. : ﮐﺎراﯾﯽ ، اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ، ﺑﻬﺮه وري ،ﺟﻬﺎد اﻗﺘﺼﺎدي. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ، ﺳﻌﺎدت و ﺑﻬﺮوزي ﻫﺮ ﻣﻠﺘﯽ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﮐﺎر و ﺗﻼش ﻫﻤﻪ اﻗﺸﺎر ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﻮده و ﺑﻬﺮه وري ﻣﻌﯿـ. ﺎري. ﺑﺮاي ارزﯾﺎﺑﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد اﯾﻦ … اﯾﻦ ﻣﺮﮐﺰ ﺑﻬﺮه وري ﯾﮏ اوﻟﻮﯾﺖ و اﻧﺘﺨﺎب ﻣﻠﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﻓﺰاﯾﺶ رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. و ﮐﺎﻫﺶ ﻓﻘﺮ ﻣﯽ ﺷﻮد . آژاﻧﺲ ﺑﻬﺮه وري اروﭘﺎ. 3. در ﺳﺎل. 1958. ﺑﻬﺮه وري را ﺷﺪت و ﻣﯿﺰان اﺳـﺘﻔﺎده ﻣـﻮﺛﺮ از ﻫـﺮ ﯾـﮏ از ﻋﻮ.

[PDF]اصل مقاله (291 K) – پژوهشنامه مدیریت ورزشی و رفتار حرکتی

توسط آصفی – ‏2014 – ‏مقالات مرتبط
ﺗﺎ رﺳﯿﺪن ﺑﻪ اﺷﺒﺎع ﻧﻈﺮي. ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺷﺪ . رواﯾﯽ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ. ﻫﺎ از. ﻃﺮﯾﻖ ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﮑﻞ و ﻣﺤﺘﻮاي ﺳﻮاﻻت. و ﭘﺎﯾﺎﯾﯽ اﺑﺰار ﺗﺤﻘﯿﻖ از ﻃﺮﯾﻖ روش ﺑﺎز آزﻣﻮن ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﮔﺮدﯾﺪ و ﺿﺮﯾﺐ. ﭘﺎﯾﺎﯾﯽ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎ. 83. درﺻﺪ ﺑﺪﺳﺖ آﻣﺪ …. ﺑﺪﻧﯽ ﺟﻤﻬﻮري. اﺳﻼﻣﯽ اﯾﺮان ﻧﺸﺎن داد. ﮐﻪ. 10. درﺻﺪ اﻓﺮاد ﮐﺸﻮر در ورزش ﻫﻤﮕﺎﻧﯽ و ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ ﻣﺸﺎرﮐﺖ دارﻧﺪ. 27(. ). در ﺳﺎل. 1386. ﻏﻔﻮري و ﻫﻤﮑﺎران. ،. ﻣﯿﺰان ﻣﺸﺎرﮐﺖ. را. در ورزش ﻫﻤﮕﺎﻧﯽ در اﯾﺮان. 19.

[PDF]588 K – گنجینه اسناد

توسط باب الحوائجی – ‏2015
موزه ها)80درصد( بیش از 30 سال و 60درصد ساختامن موزه ها. جزء آثار …. صنایع دستی، و گردشگری را مورد ارزیابی قرار دهد تا با توجه به بحران پذیر بودن کشور … است ارائه می شود: حمزه)1385(، در پژوهــش خود باعنـوان »ساماندهــی، طبقه بندی و اولویــت های. حفاظتی در مخزن آثار گنجینه میراث فرهنگی زنجان«، به بررسی مخازن موزه ها، شیوه های.

[PDF]راهبردهای افزايش کارآيی و اثر بخشی اساتید در آموزش های مجازی

اگر چه تا دیروز، آموزش تنها از وجود مربیان و معلمان … کیفیت یادگیري فراگیرندگان و استفاده اثربخش و کارآمد از تجهیزات و وسایل گوناگون، وابسته به میزان فعالیت آموزش گر و نگرش ها و. مهارت … دانشجویان به یادگیري فعال، ارائه بازخورد سریع، تاکید بر زمان کار، تفهیم انتظارات دوره آموزشي و احترام به استعدادها و سبک هاي گوناگون.

[DOC]مقدمه

اين پژوهش به منظور بررسي رابطه بين سبك رهبري مديران و ميزان استفاده از مهارت سازماني مديريت زمان در دستگاههاي اجرايي استان كرمان انجام شد … هاي نس [5]و پيتر فراست[6] كه به ترتيب مباني نظري خويش را در كتابهاي”دامهاي زمان”،”چگونه زمان و زندگي خود را كنترل كنيد”،”اصول و فنون مديريت زمان”و “مديريت زمان” ارائه كرده اند.آنها معتقدند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *