دانلود فایل بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

Published on Author adminwebLeave a comment

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها 6
فرمت فایل doc
حجم فایل 213 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 111

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

دانلود پایان نامه رشته روانشناسی

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان

مقدمه
در این نوشتار ابتدا به تعاریفی در خصوص سلامت روانی ،تاریخچه و دیدگاه های مختلف در خصوص آن خواهیم پرداخت و در ادامه بیان اعتقاد به خداوند و سلامت روانی اشاره می شود سپس به سبک ها و شیوه فرزندپروری و نقش خانواده ها در این خصوص پرداخته و همچنین به بیان نظرات روان شناسان در خصوص فرزندپروری پرداخته و در ادامه ضمن بررسی اختلالات رفتاری ، به سازگاری با استرس در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری نیز اشاره می شودو در قسمت پایانی نوشتار به بیان پژوهش هایی که در این خصوص چه در داخل کشور و چه در خارج کشور انجام پذیرفته خواهیم پرداخت و نتایج آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد .
سلامت روانی به معنای سلامت فکر می‌باشد و منظور نشان دادن وضع مثبت و سلامت روانی است که خود می‌تواند نسبت به ایجاد سیستم با ارزشی در مورد ایجاد تحرک و پیشرفت و تکامل در حد فردی، ملی و بین‌المللی کمک نماید. زیرا وقتی سلامت روان شناخته شد، نسبت به دستیابی به آن اقدام می‌شود و راه برای تکامل فردی و اجتماعی باز می‌گردد. به این منظور لازم است معیارهای سلامت روانی مشخص گردند تا بتوان با توجه به آنها بیماری روانی را شناخت و در نتیجه برای احراز سلامت روانی فعالیت نمود و از بیماری روانی دور ماند (حسینی، 1385).
شیوه‌های فرزند پروری، اعتقاد و نظر والدین نسبت به چگونگی ارتباط با کودک است که والدین در رابطه با فرزندان خود اعمال می‌کنند و در شکل گیری شخصیت آینده کودک نقش بسزایی دارد. هدف تمامی شیوه های فرزند پروری ، پرورش کودک و آماده سازی وی برای ایفای نقشی است که گروه و حوزه ی فرهنگی وی بر عهده اش می گذارند. کودکان چنان پرورش می یابند که بتوانند راه و رسم زندگی والدین خود را در ایفای نقش خود پی گیرند. والدین واسطه انتقال آرمان های فرهنگی کودک به اجتماع هستند. آرمان های فرهنگی هر اجتماع تعیین کننده ی نوع و چگونگی آموزش هایی است که کودک باید فرا گیرد و از آنجا که الگوها و ایده آل های خود ، کودکان را به شیوه های متفاوت پرورش می دهند. کودک اولین بارایده آل ها و آرمان ها و بایدها و نبایدها را از محیط خانواده و والدین خود می آموزد. خانواده یکی از عوامل موثر در رفتار افراد است. کودک در محیط خانواده تجارب گوناگونی را کسب می کند و از طریق این محیط کوچک است که با دنیای خارج آشنا می گردد و طرز معاشرت با دیگران را می آموزد (احدی،1381).
خانواده ها از جنبه های مختلف با هم تفاوت دارند، بنابراین تاثیر خانواده در رفتار افراد متفاوت است. در یک خانواده سالم محیط به گونه ای است که شرایط برای تامین احتیاجات اساسی کودکان در زمینه های مختلف فراهم می باشد. رفتار کودکی که در این خانواده پرورش می یابد با رفتار کودکی که محیط خانواده وی، مانع تامین احتیاجات اساسی اوست کاملا متفاوت است (برک،2008).
همه والدین در ایفای نقش والدینی خود دچار استرس می شوند و چالش های زیادی را در رابطه با بزرگ کردن کودکشان تجربه می کنند، اما والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری استرس بیشتری را در این زمینه تحمل می‌کنند. احساس مسئولیت درباره کودک و رفتار‌هایش، نیاز فرزندان به توجه، زمان و منابع مالی می‌تواند حتی از توانایی‌های لایق‌ترین والدین هم فراتر رود (کوئین، 2009). استرس والدینی از جمله مفاهیمی است که توجه بسیاری از نظریه پردازان را به خود جلب کرده و تعاریف متعددی برای آن ارائه شده است. ماش و جانستون (1990) استرس والدینی را یک فرایند برهم کنش فعل و انفعالی می‌دانند که بر تعاملات هیجانی و رفتاری والد- کودک تاثیر می‌گذارد. راجر (1998) استرس والدینی را نتیجه ارزیابی خواسته‌های عینی محیط در ارتباط با نقش والدگری تعریف می‌کند. وبستر- استارتون (1990) نیز استرس والدینی را سطح بالای ناسازگاری عاطفی می‌داند که بر عواطف، رفتار والدین، تعاملات والد- کودک و ادراکات والدین از رفتار کودک تاثیر گذاشته و بر دشواری مراقبت و تربیت کودک به ویژه کودک مبتلا به اختلالات رفتاری، می‌افزاید(استورا، 1377).
علاوه بر تعاریف ذکر شده، الگو های مختلفی برای بررسی استرس والدینی و عوامل موثر بر آن پیشنهاد شده است. یکی از شناخته‌شده ترین این الگوها، الگوی آبیدین می‌باشد. این الگو که در سال 1976 ارائه شد، یک الگوی قدرتمند و عمومی برای استرس والدینی است (شکل 2-1). آبیدین استرس والدینی را حاصل اثر تعامل خصوصیات والدین مانند ( افسردگی ، احساس صلاحیت ، سلامت والدینی ، دلبستگی والدینی ، روابط با همسر ، محدودیت های نقش پذیری ، انزوای اجتماعی ) با خصوصیات کودک مانند (سازش پذیری ، پذیرنگی ، بیش فعالی/ بی توجهی ، فزون طلبی ، تقویت گری ، خلق ) می داند. او همچنین معتقد است که ویژگی های والد و کودک همراه با متغیر های موقعیتی بیرونی و عوامل استرس زای زندگی مانند (طلاق، مشکلات شغلی و ….) دلیل افزایش احتمال استرس والدینی است (استورا،1377).
فهرست مطالب
-مقدمه 14
2-1- موضع گیری نظری در خصوص سلامت روانی14
2-1-1- تاریخچه سلامت روانی 14
2-1-2-تعریف سلامت روانی 17
2-1-3-دیدگاه های مختلف درباره سلامت روان 18
2-1-3-1-دیدگا ه زیست شناختی 18
2-1-3-2 -دیدگاه تحلیل روانی 18
2-1-3-3-دیدگاه رفتار گرایی19
2-1-3-4- دیدگاه انسان گرایی20
2-1-4- عوامل تاثیر گذار بر سلامت روانی 23
2-1-4-1 شخصیت و سلامت روانی23
2-1-4-2 کیفیت زندگی و سلامت روانی 25
2-1-4-3 اهداف و سلامت روانی 25
2-1-4-4 ایمان به خداوند و سلامت روانی 29
2-1-4-5 هیجانات و سلامت روانی 30
2-1-4-6 شادکامی و سلامت روانی 34
2-1-4-7 امید و سلامت روانی 35
2-2 موضع گیری نظری در خصوص شیوه های فرزندپروری 36
2-2-1- تاریخچه شیوه های فرزندپروری 36
2-2-2- اهمیت شیوه های فرزندپروری37
2-2-3- کارکرد والدین از دیدگاه نظریه های روان شناختی 38
2-2-4- تعادل والدین- فرزندان 39
2-2-5- شخصیت وروابط والدین با فرزندان43
2-2-6- نقش مادردرتربیت فرزندان 46
2-2-7- انواع شیوه های فرزندپروری 47
2-2-7-1- شیوه فرزند پروری مقتدرانه 48
2-2-7-2- شیوه فرزندپروری مستبدانه48
2-2-7-3- شیوه فرزندپروری سهل گیرانه 49
2-2-8- عوامل موثر برشیوه های فرزند پروری 50
2-2-8-1- عوامل مربوط به کودک 50
2-2-8-2- عوامل مربوط به والدین وخانواده ها 52
2-2-8-3- عوامل فرهنگی ومحیطی 54
2-2-9- نظریه های مربوط به شیوه های فرزند پروری 55
2-2-9-1- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه شفر 55
2-2-9-2- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه مک کوبی ومارتین 56
2-2-9-3- شیوه های فرزند پروری از دیدگاه گورن 56
2-2-10-ارتباط شیوه های فرزند پروری با اختلالات رفتاری – هیجانی کودک 57
2-3- موضع گیری نظری در خصوص اختلالات رفتاری کودکان 58
2-3-1- تعریف اختلالات رفتاری کودکان با توجه به مفهوم بهنجاری58
2-3-2- ملاک های اختلال رفتاری 59
2-3-3- شیوع اختلالات رفتاری در کودکان 62
2-3-4- سبب شناسی اختلالات رفتاری در کودکان 62
2-3-5-سلامت روان در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری67
2-3-6- مشکلات ارتباطی والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری 68
2-3-7- استرس والدینی در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری 70
2-3-7-1- تشخیص اختلالات رفتاری در کودکان 73
2-3-7-2- مشکلات رفتاری وارتباطی کودکان 73
2-3-7-3- سن کودک 74
2-3-7- 4- مسائل مالی 75
2-3-7-5- واکنش جامعه 75
2-3-7-6- انزوای والدین 75
2-3-7-7- ناسازگاری در روابط زناشویی 76
2-3-7-8- مشکلات خواهران وبرادران 76
2-3-8- سازگاری با استرس در والدین کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری 76
2-4- یافته های پژوهشی در داخلی وخارجی در قلمرو موضوع مورد بررسی 78
2-4-1- یافته های پژوهشی در داخل کشور 78
2-4-2- یافته های پژوهشی در خارج کشور80
2-5- خلاصه 81
منابع

[PDF]مقایسه سبک فرزندپروری والدین کودکان با و بدون اختلال‌ …

گروه، طراحی و اجرای برنامه های آموزش سبک های فرزند پروری برای والدین کودکان با. اختلال طیف اوتیسم ضروری به نظر می رسد. کلید واژهها: سبک فرزند پروری، اختلال طیف اوتیسم. مقدمه. اختلال طیف اوتیسم نوعی اختلال تحولی – عصبی پیچیدهای است که با. مشکلات در تعامل و روابط اجتماعی، الگوهای تکراری رفتاری و علایق و فعالیتهای.

پایان نامه مقایسه ی شیوه ‌های فرزند پروری و سلامت روان مادران …

پایان نامه مقایسه ی شیوه ‌های فرزند پروری و سلامت روان مادران کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری و مادران کودکان بهنجار5تا 12 ساله شهرستان بندر لنگه و بندرکنگ پایان‌نامه کارشناسی ارشد رشته روان … دوم پژوهش های مربوط به ارتباط والدین با کودک که نگرش ها و اعمال والدین را در فرایند فرزندپروری مورد بررسی قرار داده اند (یوسفی،1386).

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی – …

روش تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روانی چکیده : این پژوهش به بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان می پردازد که – آیا بین شیوه های دیکتاتوری … در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار …

دانلود مقاله بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان)

بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روانچکیده :این پژوهش به بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت روان می پردازد که – آیا بین شیوه های دیکتاتوری از سبک … در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار کنند …

روش تحقیق بررسی رابطه‌ی شیوه‌ های فرزند پروری با سلامت …

روش تحقیق بررسی رابطه‌ی شیوه‌ های فرزند پروری با سلامت روانی دانش آموزان چکیده مقاله‌ی حاضر به بررسی رابطه‌ی شیوه‌های فرزندپروری با خود کارآمدی و سلامت روانی دانش‌آموزان … ب) کنترل، شامل آن دسته از رفتارهای والدین است که رفتار کودک خود را هدایت می‌کنند مانند: راهنمایی و کنترل، بازدارنده یا تسهیل‌کننده (پل کنین و همکاران؛ نقل …

[PDF]ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺷﯿﻮه ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوري و اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎري ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺎ – فصلنامه علمی …

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ – اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎري ﮐﻮدﮐﺎن، ﺷﯿﻮه ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري، ﻣﺎدران ﺷﺎﻏﻞ و. ﻏﯿﺮﺷﺎﻏﻞ . *. داﻧﺸﮕﺎه ﺗﺒﺮﯾﺰ، …. ﮐﻮدك اﺳﺖ . در ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎي ﺗﺤﻮﻟﯽ. « زﻣﺎن. » ﺑﻌﻨﻮان ﯾﮏ ﻣﻨﺒﻊ ﯾﺎ وﺳﯿﻠﻪ. ارزﺷﻤﻨﺪي اﺳﺖ ﮐﻪ واﻟﺪﯾﻦ آن را در ﻓﺮزﻧﺪان ﺷﺎن ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاري ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ . ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ. ﻏﯿﺮﻣﻨﻄﻘﯽ ﻧﯿﺴﺖ اﮔﺮ اﯾﻦ ﻣﺎدران از ﻟﺤﺎظ رواﻧﯽ و ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺑﺮاي ﮐﻮدﮐﺎن. ﺧﻮد ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ دﺳﺘﺮس ….. ﺳﻄﺢ درآﻣﺪ و رﻓﺎه، رﺿﺎﯾﺖ ﺷﻐﻠﯽ، ﺗﺤﺼﯿﻼت، ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ و.

تحقیق شیوه های فرزند پروری و سلامت روان | 32546 – cd34.ir

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ – 13- دانلود تحقیق بررسی شیوه های فرزند پروری و سلامت روان. فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش. تعداد صفحات: 88. فهرست مطالب. – فصل اول. مقدمه. تعاریف نظری و عملیاتی شیوه های فرزندپروری. تعاریف نظری و عملیاتی سلامت روانی. فصل دوم: ادبیات و پیشینه ی تحقیق. الف. نظریه های شیوه های فرزندپروری.

[PDF]ﭘﺮوري ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ داراي ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺎ ﻓﺮزﻧﺪ ﻫﺎي ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ – فصلنامه آموزش، …

68. / ﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ ﻣﺸﺎوره و روان درﻣﺎﻧﯽ/. ﺳﺎل. ﭼﻬﺎرم. ، ﺷﻤﺎره. 16. زﻣﺴﺘﺎن. 1394. ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﺷﯿﻮه. ﻫﺎي. ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوري ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ داراي ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺎ. ﻣﺸﮑﻼت ﻋﺎﻃﻔﯽ. -. رﻓﺘﺎري. 6. ﺗﺎ. 8. ﺳﺎل. زﻫﺮا دروﯾﺶ … ﺷﯿﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوري. ﺑﻪ واﻟﺪﯾﻦ. /…. 69. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺧﺎﻧﻮاده ﮐﺎﻧﻮن اﺻﻠﯽ ﭘﺮورش اﺳﺖ و ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﯾﻦ ﻣﺤﯿﻄﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﻮدك در آن از ﮐﯿﻔﯿﺖ رواﺑﻂ اﻧﺴﺎﻧﯽ. آﮔﺎﻫﯽ ﭘﯿﺪا ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ. رﺷﺪ ﻋﺎﻃﻔﯽ و ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ ﮐﻮدك ﺑﻪ ﻣﺤﯿﻂ.

[PDF]مقایسه سلامت روان مادران دارای کودکان با و بدون اختلال کم …

تاکید بسیاری بر روابط کودک با مراقبانش داشته اند؛. آن ها واکنش های متقابل را اساس رشد عاطفی و شناختی. کودکان ذکرکرده اند. رشد شخصیت کودک به شیوه. رفتار مادر و ساختمان منش او بستگی دارد. نظراتی که. برگرفته از دیدگاه روان تحلیلگری است، فرض را بر این. قرارداده که کنش های متقابل ابتدایی میان مادر و فرزند از. کیفیتی …

[PDF]ﺷﻬﺮ ﻓﺮزﻧﺪان در ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮕﻲ ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎ ﺧﺸ

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ – اﺧﺘﻼل. ﻫﺎي رﻓﺘﺎري در. ﻛﻮدﻛﻲ و. ﺑﺰرﮔﺴﺎﻟﻲ دارد . ﺣﺴﻴﻨﻲ. ﻧﺴﺐ. ) 1384(. در ﭘﮋوﻫﺸـ. ﻲ. ﺑـﺎ ﻋﻨـﻮان. ” ﺑﺮرﺳـﻲ راﺑﻄـﻪ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﺑـﺎ ﺧـﻮد ﻛﺎرآ. ﻣـﺪي و ﺳـﻼﻣﺖ رواﻧـﻲ. داﻧﺶ …. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري. ﺑﺎﻣﺮﻳﻨـﺪ. : ﺑﺎﻣﺮﻳﻨـﺪ. ) 1972(. ﻃﻲ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺧﻮد در ﻣﻮرد اﺑﻌﺎد رﻓﺘﺎري واﻟﺪﻳﻦ و ﺗﺄﺛﻴﺮ آن ﺑـﺮ. ﻛﻮدﻛﺎن درﻳﺎﻓﺖ، واﻟﺪﻳﻦ ﻣﺴﺘﺒﺪ و ﻗﺪرت. ﻃﻠﺐ داراي ﻓﺮزﻧﺪاﻧﻲ. ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ از ﻧﻈﺮ ﺧﻮﻳﺸﺘﻨﺪاري در …

بررسی تأثیرآموزش برنامه والدگری بارکلی بر سلامت روان …

توسط کدخدائی – ‏2017
آموزش کودکان با نقص توجه- بیش فعالی، ترجمه؛احمد عابدی،عادله شعرباف زاده(1394)،تهران: انتشارات جنگل. بیرامی،م.(1388). تاثیرآموزش مهارت های فرزندپروری به مادران پسران دبستانی مبتلا به اختلالات برونی سازی شده بر سلامت روانی و شیوه های تربیتی آن ها،مجله ی علمی پژوهشی اصول بهداشت روانی،11(2)،ص114-105. تقوی، س. م.

پایان نامه بررسی رابطه اختلالات رفتاری کودکان با بهداشت …

شیوه های فرزند پروری، سلامت روان و رضایتمندی زناشویی در والدین نوجوانان بزهکار. پایان نامه تحصیلی کارشناسی ارشد (چاپ نشده). دانشگاه تهران، دانشکده علوم تربیتی . فرشید نژاد، (۱۳۸۶)، بررسی عوامل موثر در اختلالات رفتاری، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی ، واحد تهران مرکز ، دانشکده روان شناسی و علوم اجتماعی .

[PDF]رابطه انسجام و انعطاف‌پذیری خانواده و سبک‌های فرزندپروری با …

شیوه های فرزند پروری بامریند، مقیاس انسجام و انعطاف پذیری خانواده و پرسشنامه استرس فرزند پروری مادران را تکمیل کردند. … بعد دوم از نظریه اولسون، انعطاف پذیری …. سؤالی سلامت عمومی۳( ) و سلامت روان کودکان. با استفاده از پرسشنامه رفتاری کودکان راتر- نسخه والدین. بررسی شده بود. این افراد فاقد اختلال روانی و رفتاری بودند.

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ و ﻣﻘﺎﯾﺴﺔ ﺳﺒﮑﻬﺎی دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری و

ﺑﺮرﺳﯽ و ﻣﻘﺎﯾﺴﺔ ﺳﺒﮑﻬﺎی. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺷﯿﻮه ﻫﺎی. ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری و ﻓﺮآﯾﻨﺪ. ازدواج و ﻓﺮزﻧﺪآوری در. واﻟﺪﯾﻦ ﮐﻮدﮐﺎن در. ﺧﻮدﻣﺎﻧﺪه و ﻋﺎدی. ﻧﮕﺎرش. : ﻧﯿﻠﻮﻓﺮ ﺟﻌﻔﺮي. اﺳﺘﺎد راھﻨﻤﺎ. : ﺟﻨﺎب آﻗﺎي ﺑﺎﻗﺮ ﻏﺒﺎري ﺑﻨﺎب. اﺳﺘﺎد ﻣﺸﺎور …. رﻓﺘﺎري ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. (. ﯽﻟﻄﻔ. ﮐﺎﺷﺎﻧ. ،وزﯽ. يﺮﯾ. )1378. ﮔﺮوﻫﯽ ﮐﻪ ﺗﺎﺛﯿﺮ رواﺑﻂ ﻣﺘﻔﺎوت واﻟﺪﯾﻦ وﮐﻮدك وﻣﺤﯿﻂ. ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻧﺪ. ﺩﺭ ،. ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺍﻳﻦ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﺑﺮ. ﺁﺳﻴﺐ ﺩﻳﺪﮔﻲ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﺗﺎﮐﻴﺪ ﻣﻲ ﻭﺭﺯﻧﺪ . ﺍﮔﺮ ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻫﺎﻱ ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻥ …

[PDF]بررسی مدل علیتی متغیرهای خانواده، ادراک خود نوجوانان و اختلال …

توسط H Rezaeian – ‏2006 – ‏بیان شده در 1 یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ مهر ۱۳۸۴ – ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺪل ﻋﻠﯿﺘﯽ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی … ﻋﺎﻣﻞ اﺧﺘﻼﻻت رواﻧﯽ و ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺑﺮرﺳﯽ. ﻫﺎی. ﻓﺮاواﻧﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ . اﻓﺴﺮدﮔﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺎ ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر،. اﻓﺴﺮدﮔﯽ، ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺿﻌﯿﻒ ﻓﺮزﻧﺪان راﺑﻄﻪ دارد .)4(. ﺑﻪ. رﻏﻢ آن. ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎی ﻣﺘﻌﺪدی ﻧﻘﺶ ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی ﺧـﺎﻧﻮادﮔﯽ. ﻧﻈﯿــﺮ ﺳــﻼﻣﺖ. رواﻧــﯽ، ﻋــﺪم رﺿــﺎﯾﺖ زﻧﺎﺷــﻮ. ﯾ. ﯽ و ﺷــﯿﻮه. ﻫــﺎی. ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘﺮوری. واﻟﺪﯾﻦ را در ﺑﺮوز اﺧﺘﻼﻻت رﻓﺘﺎری ﻣﻮرد …

بسته جامع بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری والدین …

روابط صحیح و متعادل والدین وفرزندان یکی از عوامل موثر در سلامت و بهداشت روانـی آنـان اسـت و در بین عوامل مختلفی که در پرورش وشخصیت سالم در کودکان و نوجوانان … از جمله متغیرهایی کـه در ارتباط با شیوه هاي فرزند پروري والـدین مـورد توجـه و بررسـی محققـان و پژوهشـگران روان شناسـی و متخصصـین تربیتـی قرارگرفته است می توان …

[PDF]اثربخشی شیوه‌های فرزندپروری بر خودکارآمدی و سلامت ‌روان …

از. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺘﻔﺎوﺗﯽ از. ﺟﻤﻠﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ، اﺟﺘﻤﺎ. ﻋﯽ، ﺳﯿﺎﺳﯽ. و. اﻗﺘﺼﺎدي اﺳﺖ. 2(. ). ﺗﺤﻘﯿﻘــﺎت ﻣﻌﺎﺻــﺮ در ﻣــﻮرد ﺷــﯿﻮه. ﻫــﺎي ﻓﺮزﻧــﺪﭘﺮوري از. ﻣﻄﺎﻟﻌــ. ﺎت ﺑﺎﻣﺮﯾﻨــﺪ ﺑــﺮ روي ﮐﻮدﮐــﺎن و ﺧــﺎﻧﻮاده. ﻫــﺎي آﻧــﺎن. ﻧﺸﺄت …. ﻫـﺎي ﭘـﺪر ﺑـﺮ. ﺳﻼﻣﺖ روان ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺑﯿﺸـﺘﺮي دارد. (. 32. ). ري و ﭘـﻼپ. در. ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري واﻟ. ﺪﯾﻦ ﺑﺮ ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﻣﺒـﺘﻼ. ﺑﻪ اﺧﺘﻼل. ﻫﺎي ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ. اي و رﻓﺘﺎري را ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗـﺮار داد. وه.

ساختار عاملی و اعتبار نسخه فارسی پرسش‌نامه شیوههای …

توسط اصغر مینائی
رابطه شیوه فرزندپروری و عزت نفس با سلامت روانی دانش آموزان. فصلنامه خانواده و پژوهش، 3(16)، 88-71. احدي، ح.، و نيک چهره، م. (1386). روانشناسي رشد: مفاهيم بنيادي در روانشناسي نوجواني و جواني. تهران: پرديس. اسفندیاری، غ. (1374). مقايسه شيوه‌‌‌هاي فرزندپروري مادران در دو گروه كودكان مبتلا به اختلال رفتار و تاثيرآموزش مادران در كاهش …

دانلود پایان نامه بررسی رابطه اختلالات رفتاری کودکان با …

طبق تحقیقات انجام شده نحوه تربیتی والدین، ویژگی های رفتاری خاصی را در کودک بوجود می آورد مثلاً والدینی که در تعامل با فرزندان خود از شیوه فرزند پروری اقتدار منطقی استفاده می کنند فرزندانشان مستقل و با هدف بوده، دارای اعتماد به نفس و مسئولیت پذیر می باشند و از نظر روانی سالم هستند (بوری[5]، 1991، مارتین[6] و مک کوبی، …

[PDF]بررسی رابطه ی بین شیوه های فرزند پروری والدین با ارتکاب …

ﺧﺎﻧﻮاده ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ ﻣﺤﻴﻄﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻛﻮدك در آن ﭘﺮورش ﻣﻲ. ﻳﺎﺑﺪ و در ر. ﻓﺘﺎر ﺑﻌﺪي ﻓﺮد ﻓﻮق. اﻟﻌﺎده ﻣﺆﺛﺮ اﺳﺖ . ﻧـﻮع ﺗﺸـﻮﻳﻖ. ،ﻫـﺎ. ﺗﻨﺒﻴﻪ و ﺗﺤﺬﻳﺮﻫﺎ. ، ﺑﻲ اﻋﺘﻨﺎﻳﻲ. ﻫﺎ و رﻓﺘﺎرﻫﺎ در ﻣﺮاﺣﻞ اوﻟﻴﻪ. ي زﻧﺪﮔﻲ ﻓﺮد آﺛﺎري ﺑﺮاي دوره. ﻫﺎي ﺑﻌﺪي در او ﺑﺮ ﺟﺎي ﻣﻲ. ﮔﺬارد . ﻫﺪف ﻛﻠـﻲ. اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ي ﺑﻴﻦ ﺷﻴﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوري واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎ ارﺗﻜﺎب ﻧﻮﺟﻮان ﺑﻪ رﻓﺘﺎر. ﻫﺎي ﭘﺮﺧﻄﺮ ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . روش ﺑﺮرﺳﻲ. : روش ﺗﺤﻘﻴﻖ. اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ، ﺗﻮﺻﻴﻔﻲ از ﻧﻮع …

[PDF]تأثیر آموزش مهارت فرزند پروری بر نگرانی، اضطراب و باورهای …

واﻟﺪ ﻛﻮدك ﻣﻲ. ﺷﻮد . ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﺗﻨﻴﺪﮔﻲ واﻟﺪﻳﻦ ﺑﺎﻋﺚ رﻓﺘﺎر ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻣﻨﻔﻲ و ﻧﺎرﺳﺎ. ﻛﻨﺶ وري ﻣﻲ. ﺷﻮد .)15(. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ. ﭘﻴﺶ. ﺑﻴﻨﻲ ﺳﻄﺢ ﻋﻼﻳﻢ وﺳﻮاس ﻓﻜﺮي ﻋﻤﻠﻲ و اﻓﻜﺎر اﺿﻄﺮاﺑﻲ. ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را دارﻧﺪ . ﻋﻼﻳﻢ وﺳﻮاس ﻓﻜﺮي ﻋﻤﻠﻲ و اﻓﻜﺎر اﺿﻄﺮاﺑﻲ. راﺑﻄﻪ ﻣﺜﺒﺖ ﻣﻌﻨﻲ. دار ﺑﺎ. ﺷﻴﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻣﺴﺘﺒﺪاﻧﻪ و. ﺳﻬﻞ. ﮔﻴﺮاﻧﻪ و راﺑﻄﻪ ﻣﻨﻔﻲ ﻣﻌﻨﻲ. دار ﺑﺎ ﺷﻴﻮه ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري. ﻣﻘﺘﺪراﻧﻪ دارد . )16(. ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﻲ و ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ …

شيوه ‌هاي فرزند پروري و مسئوليت ‌پذيري نوجوان | معرفت

۲۶ تیر ۱۳۸۹ – شيوه هاي فرزندپروري و مسئوليت پذيري نوجوان بنت الهدي هدايتي، مريم ‌السادات فاتحي ‌زاده احمد آكوچكيان، فاطمه بهرامي و عذرا اعتمادي1 چكيده رفتار مسئولانه از … پژوهش اسفندياري نشان داد والدين كودكان بهنجار در مقايسه با والدين كودكان مبتلا به اختلالات رفتاري، در برخورد با كودكان خود از نگرش منطقي تري برخوردار …

[PDF]ثنایی ی افراد است شناس روان فصلنامه پانزده شماره مقاله شناسی

توسط بابامحمدی – ‏2014
مقایسه میزان شيوع انواع اختلالات رفتاری دانش آموزان دبستانی با حاتم محمدی،. نارساییهای ویژه در یادگیری و عادی شهر اردبیل. عزت الله نادری. بررسی اثر آموزش مدیریت به مادران بر بهبود شیوه های فرزند پروری طاهره بهمنی، حمید. و کاهش نشانه …. نویسندگان. و بررسی رابطه دلبستگی به خدا و سلامت روان در والدین کودکان امین حسن پور، مریم.

[PDF]نقش واسطه‌ای ایمنی هیجانی در رابطه بین کارکرد خانواده و …

توسط Z Poursina – ‏مقالات مرتبط
آﻣﻮﺧﺘﻪ ﺷﺪه و ﺑﺎﻋﺚ ﻣﺸﮑﻼت رواﻧﯽ ﮐﻮدك ﻣﯽ. ﺷﻮد. (. ﺑﻨﺪورا،. 1973. ). ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺑﺎﻓﺘﯽ. -. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. 6. ﻧﯿﺰ ﻧﺸﺎن ﻣﯽ. دﻫﺪ ﮐﻪ ﭼﮕﻮﻧﻪ. ﺗﻔﺴﯿﺮ و ﻓﻬﻢ ﺗﻌﺎرض و ﻣﺸﮑﻼت ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﻼﻣﺖ و. ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ. 7. ﮐﻮدﮐﺎن را ﭘﯿﺶ. ﺑﯿﻨﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ. (. ﮔﺮﯾﭻ و ﻓﯿﻨﭽﺎم،. 1990. ). ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻈﺮﯾﺎت ﯾﺎد ﺷﺪه ﺑﻪ. وﯾﮋه ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي ﺑﻮم. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. و ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي ﺧﺎﻧﻮاده ﻧﺸﺎن ﻣﯽ. دﻫﺪ ﮐﻪ ﮐﺎرﮐﺮد ﺧﺎﻧﻮاده. 8. ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼت رﻓﺘﺎري ﮐﻮدك. 9. ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺴﺰاﯾﯽ …

بررسی رابطه اختلالات رفتاری کودکان با سبک های …

توسط شیرین ترکش دوز – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
زمینه و هدف: بسیاری از محققان، اختلالات رفتاری را اختلالات شایع و ناتوان کننده ای می‌دانند که برای خانواده، محیط و کودک، مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند. هدف مطالعه حاضر، تعیین رابطه اختلالات رفتاری کودکان با سبک‌های فرزندپروری و سبک‌های دلبستگی بود. روش و مواد: این مطالعه به روش همبستگی انجام شد. جامعه آماری شامل کلیه …
وارد نشده: نظریه ‏روانی

[PDF]اثربخشی درمان دلبستگی‌محور با استفاده از روش … – …

توسط PS Mousavi – ‏مقالات مرتبط
ﻫﺎي روان. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. ﮐﻮدﮐﺎن. اراﯾﻪ ﻣﯽ. ﺷﻮد. وﯾ(. ﺪ. ن،. 2009. ). ﺑﺮ اﺳﺎس ﮔﺰارش. اﻧﺠﻤﻦ ﻣﻠﯽ. ﺳﻼﻣﺖ روان. 1. در ﺳﺎل. 2007. ، از ﻣﯿﺎن. 20. درﺻﺪ. ﮐﻮدﮐﺎﻧﯽ ﮐﻪ داراي اﺧﺘﻼل. ﻫﺎي رواﻧﯽ، ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و رﻓﺘﺎري ….. ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎي اﺻﻮل ﻧﻈﺮﯾﻪ. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ. و. ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻧﻮﯾﻨﯽ از ﭼﻨﺪﯾﻦ روﯾﮑﺮد دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺤﻮر،. ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺎزي. ﻫﺎي درﻣﺎﻧﯽ، ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻣﺜﺒﺖ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از. ﭘﺴﺨﻮراﻧﺪ وﯾﺪﯾﻮﯾﯽ. (. ﺟﻮﻓﺮ. و ﻫﻤﮑﺎران. ،. 2005. ) ، ﻓﺮزﻧﺪ درﻣﺎﻧﯽ. 1. (. ون ﻓﻠﯿﺖ …

اصفهان خرید | پایان نامه بررسی شیوه های فرزندپروری و سلامت …

۱ بهمن ۱۳۹۳ – در سده های اول میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت … شیوه های فرزندپروری. تعاریف نظری و عملیاتی سلامت روانی. فصل دوم : ادبیات و پیشینه ی تحقیق. الف. نظریه های شیوه های فرزندپروری. – نظریه ی گوردن.

مقايسه شيوه هاي فرزند پروري و كاركرد خانواده در خانواده …

توسط صدرالسادات سيدجلال الدين – ‏مقالات مرتبط
زمینه و هدف: در دو دهه اخیر، رابطه بین شیوه های فرزند پروری و كاركرد خانواده توسط پژوهشگران بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته است. در پژوهش حاضر رابطه بین شیوه های فرزند پروری و كاركرد خانواده در خانواده های كودكان دارای اختلالات رفتاری، خانواده های كودكان بد سرپرست و خانواده های كودكان عادی مورد مقایسه قرار گرفت. روش بررسی: در یک …
وارد نشده: نظریه

[PDF]دﺑﺴﺘﺎﻧﻲ ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﺑﻪ ﺷﻴﻮه راه ﺣﻞ ﻣﺪار ﺑﺮ ﻣﺸﻜﻼت رﻓ

توسط کيوان زاهدي کسرينه – ‏مقالات مرتبط
۲۵ شهریور ۱۳۹۵ – ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ آﻣﻮزش ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﺑﻪ ﺷﻴﻮه راه ﺣﻞ ﻣﺪار ﺑﺮ ﻛﺎﻫﺶ ﻣﺸﻜﻼت رﻓﺘﺎري ﻛﻮدﻛﺎن ﭘﻴﺶ … ﻫﺮ. ﻚﻳ. وﺟﻬ. ﻲ. از. ﻋﻠﺖ. رﻓﺘﺎرﻫـﺎي. ﺑﻧﺎ. ﻬﻨﺠـﺎر. ﻛﻮدﻛـﺎن. و. ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن را. ﻴﻧﻈ. ﺮ. ﺳﻦ. ﺧﺎص. ﻧﻮﺟﻮاﻧ. ،ﻲ. ﻣﺼﺮف. ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر،. اﺳﺘﺮس. ﻫﺎي. ﺷﻐﻠ. ﻲ/. در. دﺳﺘﺮس. ﻧﺒﻮدن. واﻟﺪ. ﻦ،ﻳ. اﺧﺘﻼﻻت. روان. ﻳﭘﺮ ….. اﺳﺎس ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺟﺎﻣﻊ ﻧﻈﺮﻳﻪ درﻣﺎﻧﻲ راه ﺣﻞ ﻣﺪار و ﺑﺮرﺳﻲ ﻛﺘـﺐ و ﻣﻨـﺎﺑﻊ در اﻳـﻦ.

[PDF]اینجا را کلیک نمائید – ISC

رابطه سبک های دلبستگی و سلامت روان در میان دانش آموزان پایه هفتم مدارس منطقه بزینه رود. بهاره غنیمتی، جلال صالحی و پرستوقنبری. پوستر. بررسی پیامدهای روانی اجتماعی کودک آزاری: یک مطالعه مروری. پروانه خفتان، دکتر بروز امیر پور. پوستر. پیش بینی اختلالات رفتاری کودکان بر اساس سبک های دلبستگی و فرزند پروری …

رابطه ی صفات شخصیتی والدین با نوع اختلالات رفتاری …

توسط نجمی – ‏2010 – ‏مقالات مرتبط
دهند (3). در این خصوص مطالعهی رابطه ی صفات شخصیتی والدین با مشکلات رفتاری فرزندان قابل بررسی است. نیگ[6] مینویسد: نقش ویژه ی آسیب شناسی روانی و صفات شخصیتی والدین در پیشگویی مشکلات رفتاری برون ریزانه ی کودک هنوز ناشناخته است. وی در مطالعه ی خود ارتباطی بین تشخیص های روان پزشکی والدین که مبتنی بر …

مقایسه ویژگیهای شخصیتی والدين كودكان داراي اختلال …

پژوهش حاضر با هدف مطالعه و بررسی مقایسه ای ویژگی های شخصیتی والدین کودکان دارای اختلال نافرمانی مقابله ای، سلوک و عادی شهر اصفهان، طراحی و اجرا شد. روش پژوهش ….. ال (2003) دریافتند که مشکلات سلامت روانی والدین می تواند، تواناییهای فرزند پروری پدر و مادر را به مخاطره بیندازد و تهدیدی برای سازگاری کودکانشان باشد. در رابطه …

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و …

۱ روز پیش – دسته: روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 213 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 111. هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد …

[PDF]The Efficacy of Parent Management Training on …

ﺘﻼ ﺑـﻪ. اﺧﺘﻼل. ﻫﺎي. رﻓﺘﺎري ﺑﺮ ﭘﺎﯾـﻪ. ﻧﻈﺮﯾـﻪ. ﯾـﺎدﮔﯿﺮي اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ. ﻣﻮﺟﺐ ﮐﺎﻫﺶ اﺳﺘﺮس واﻟـﺪﯾﻦ و ﺗﻌﺎﻣـﻞ ﻣﺜﺒـﺖ واﻟـﺪ. -. ﮐﻮدك ﺷﺪه. اﺳﺖ. 1. ﻋﻼوه. ﺑﺮ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺑﺎﻻ ﻣﺤﻘﻘﺎﻧﯽ. ) 19(. ﺑﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ روي. 40. واﻟﺪ داراي ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑـﻪ اﺧـﺘﻼل ﺑـﯿﺶ. ﻓﻌـﺎﻟﯽ. -. ﮐﻤﺒﻮد ﺗﻮﺟﻪ ﻧﺸﺎن. دادﻧﺪ ﮐﻪ آﻣﻮزش ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻣ. ﺜﺒﺖ و. اراﺋﻪ ﺷﯿﻮه. ﻫﺎي ﺻﺤﯿﺢ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ رﻓﺘـﺎر ﺑـﻪ آﻧﻬـﺎ ﻣﻮﺟـﺐ. ارﺗﻘﺎي ﺳﻼﻣﺖ رواﻧﯽ ﺧﺎﻧﻮاده و ﮐﺎﻫﺶ اﻓﺴﺮدﮔﯽ، ﺧﺸﻢ. و اﺳﺘﺮس واﻟﺪﯾﻦ ﻣﯽ.

[PDF]٢٣٠ – مجله مطالعات ناتوانی

اﺳـــﺎس ﺷـــﯿﻮه. ﻫﺎی ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوری ﻣ. ﺒﯿﻦ ﺗﻼش. ﻫﺎی واﻟﺪﯾﻦ. ﺑﺮای رﺷﺪ و آﻣﻮزش و ﺗﺮﺑﯿﺖ ﮐﻮدﮐﺎن. ﺷﺎن اﺳﺖ؛ زﯾﺮاﮐﻪ. واﻟﺪﮔﺮی ﺿــــﻌﯿﻒ ﺑﺎ اﺛﺮات ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬی ﺑﺮ ﺳــــﻼﻣﺖ. رﻓﺘـﺎری و ﻫﯿﺠـﺎﻧی ﻓﺮزﻧـﺪان ﻫﻤﺮاه ﺧﻮاﻫـﺪ ﺑﻮد ( … ﺟﺴــــﻤی، ﻓﯿﺰﯾﻮﻟﻮژﯾکی و ﺑﺮﺧی اﺧﺘﻼﻻت رواﻧی ﭼﻮن. اﻓﺴــــﺮدﮔی آﺳــــﯿــﺐ. ﭘــﺬﯾﺮ ﻣی. ﮐﻨــﺪ (. ۴٨-۴۶. ). ﺗﻨﯿــﺪﮔی. ﻣﻔﻬﻮﻣی اﺳﺖ ﮐﻪ در ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ اﺧﯿﺮ ﺑﺪان ﺗﻮﺟﻪ. ﺷﺪه اﺳﺖ (. ۴٩،۵٠. ). در ﯾک ﺑﺮرﺳی ﺑﺎ.

[PDF]اصل مقاله

ﻫﺎي ﻛﻠﻴﺪي. : ﺷﻴﻮه. ﻫﺎ. ي ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ، اﺧﺘﻼﻻت ﺧﻮردن، ﺗﻴﺰﻫﻮﺷﻲ . . 1. اﺳﺘﺎد ﮔﺮوه روان ﺷﻨﺎﺳﻲ. ،. داﻧﺸﮕﺎه ﻣﺤﻘﻖ اردﺑﻴﻠﻲ . 2. ﻧﻮﻳﺴﻨﺪه. ي. ﻣﺴﺆول. : داﻧﺸﺠﻮي دﻛﺘﺮي. روان. ﺷﻨﺎ. ﺳﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ،. داﻧﺸﮕﺎه ﻣﺤﻘﻖ اردﺑﻴﻠﻲ …. ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري. ﻛﻮدﻛﺎن ﺗﻴﺰﻫﻮش، ﻧﺸﺎن داد ﻛﻪ واﻟﺪﻳﻦ ﻛﻮدﻛﺎن ﺗﻴﺰﻫﻮش، ﻧﻴﺎزﻣﻨﺪ. اﺳﺘﺮاﺗﮋي و ﺳﺒﻚ. ﻫﺎي واﻟﺪﻳﻨﻲ ﺧﺎﺻﻲ ﺑﺮاي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آﺳﻴﺐ ﭘﺬﻳﺮي ﻫﻴﺠﺎﻧﻲ و رﻓﺘﺎري ﻣﺎﻧﻨﺪ. اﺧﺘﻼﻻت ﺧﻮردن و اﺧﺘﻼﻻت ﻳﺎدﮔﻴﺮي ﻛﻮدﻛﺎن ﺗﻴﺰ.

تاثیر شیوه فرزندپروری بر مشکلات یادگیری – زردیتا

۶ شهریور ۱۳۹۵ – در رویکرد کلاسیک به فرزندپروری از اصول نظریه روان تحلیلگری فروید استفاده می شود . … ۳.۲ روش های فرزند پروری ۳.۳ اختلال یادگیری ۳.۳.۱درمان و بهبود اختلال خواندن و اختلال دیکته نویسی ۳.۴ تاثیر پرورش بر مشکلات رفتاری و یادگیری … ۳.۵ روش های بازپروری و آموزشی کودکان با نارسایی های ویژه در یادگیری

[PPT]آسیب های-تربیتی کودک و نوجوان (آسیب شناسی روانی کودک و …

رویکردهای نظری بر اختلالات روانی و رفتاری کودکان. فواید انتخاب یک نظریه و یا رویکرد برای بررسی رفتار؛. 1- به تمام پرسش ها فکر نکنیم بلکه بتوانیم انتخاب کنیم؛ زیرا نمی توان به طور همزمان به همه ی پرسش ها پرداخت. 2- تبیین، پیش بینی و کنترل رفتارهای مورد نظر. نظریه های زیست شناختی. فرض اساسی این نظریه ها در …

[DOC]بررسی رابطه شيوههاي فرزندپروري و سبکهاي دلبستگي با …

يافته ها: نتايج تحليل داده ها بيانگر اين بود که بين شیوه های فرزند پروری و ابعاد سبک هاي دلبستگي والدین با خودکارآمدی در دو گروه دانش آموزان زورگو و عادي تفاوت معنادار … بنابراين ضمن تأکيد بر چند عاملي بودن، اين اختلال رفتاري از زوايهي سبکهاي دلبستگي و شيوههاي فرزندپروري و خودکارامدی مورد بررسي و تحليل قرار مي‌گيرد.

[PDF]ی فرزند پرور رایج ی الگوها ی بررس

پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه الگوهای رایج فرزند پروری انجام شد. روش انجام. این پژوهش … بامریند( ۱۹۹۱) که مطالعات طولی برجسته ای را با مشاهده تعامل های والدین با فرزندان خود انجام داد، شیوه های فرزند پروری. را شامل رفتارهای گوناگون، متنوع، بهنجار و طبیعی می داند که والدین به منظور کنترل اجتماعی کردن کودکان شان به کار می. برند.

[PDF]منابع و مآخذ – دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه …

مطالعات روان شناختی. دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه الزهراء. ۵ (۴)، ۹- ۲۵. |. احدی، بتول (۱۳۸۸). مقایسه مشکلات رفتاری و پیشرفت تحصیلی در کودکان با و بدون مشکلات … روان شناسی تربیتی (نظریه و کاربست) (ترجمهی یحیی سید محمدی). …. بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری والدین و سلامت روانی نوجوانان شهر اسلام شهر.

پایان نامه بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری و سلامت …

پایان نامه بررسی رابطه بین شیوه های فرزند پروری و سلامت عمومی در بین نوجوانان 14 ساله شهر ابهر پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی رشته روان شناسی چکیده هدف از … اینکه نوع تربیت ،برخورد صحیح والدین در کارهای مربوط به کودکان و نوجوانان در ایجاد اختلالات رفتاری –اضطرابی – اجتماعی – جسمانی فرزندان دخالت مثمر ثمری دارد یا نه .

[PDF]ﻣﺎدران داراي آﮔﺎﻫﯽ ﺑﺮ اﺿﻄﺮاب و ﻧﮕﺮاﻧﯽ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ آﻣﻮزش ﻓﺮز – سلامت جامعه

ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري. ﻣﺒﺘﻨﯽ. ﺑﺮ. ذﻫﻦ. آﮔﺎﻫﯽ. ﻣﺴﻌﻮد ﺻﺎدﻗﯽ و ﻫﻤﮑﺎر. ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺎﻣﻌﻪ. 2. دوره دﻫﻢ، ﺷﻤﺎره. ،4. زﻣﺴﺘﺎن. 1395. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﯾﮑﯽ. از. ﺷﺎﯾﻊ. ﺗﺮﯾﻦ. اﺧـﺘﻼ. ل. ﻫـﺎي. ﻋﺼـﺒﯽ. -. رﻓﺘـﺎري. دوران. ﮐﻮدﮐﯽ اﺧﺘﻼل ﺑﯿﺶ. ﻓﻌﺎﻟﯽ … ﺷـﻮد . ﺗﺤﻘﯿﻘـﺎت. ﻧﺸـﺎن داده. اﻧـﺪ ﮐـﻪ اﺧـﺘﻼﻻت ﺑﺮوﻧـﯽ. ﺳـﺎز. ي از ﺟﻤﻠـﻪ اﺧـﺘﻼل. ﺑﯿﺶ. ﻓﻌـﺎﻟﯽ. -. ﮐﻤﺒـﻮد ﺗﻮﺟـﻪ. در ﮐﻮدﮐـﺎن ارﺗﺒـﺎط ﺗﻨﮕـﺎﺗﻨﮕﯽ ﺑـﺎ. ﻣﺸﮑﻼت رواﻧﯽ واﻟﺪﯾﻦ. (. ﺑﻪ وﯾﮋه ﻣﺎدر. ) و ﺷﯿﻮه. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ. ﭘـﺮوي. آن.

[PDF]رابطه کیفیت تعامل مادر-کودک در اضطراب جدایی و … – مجله …

مقالات مرتبط
ترس از غفلت، نگرانی افراطی والد نسبت به آنچه کودک قصد. انجام دادن آن را دارد و نگرانی در سلامت روانی کودک ناشی. می شود ۴ فرزندپروری بیش حمایت گر به جای انتقال احساس. ایمنی به کودک، باور آسیب پذیر بودن و نیاز به حفاظت شدن و. حالت هشدار و درنهایت ارزیابی های شناختی سوگیرانه را در. کودک ایجاد می کند ۵ سبک طرد کنندگی …

[PDF]The Relationship between Mental راﺑﻄﻪ ﺳﻼﻣﺖ روان ﻣﺎدران ﺑﺎ …

رواﻧﯽ ﻣﺎدر ﻣﻮﺟﺐ اﺧﺘﻼل ﻫﺎي ﻋﺎﻃﻔﯽ. -. ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و. ﻣﺸﮑﻼت ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﯽ ﺷﻮد . ﭼﻨﺎن ﭼﻪ ﻣﺎدري. دﭼﺎر اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﺷﺪﯾﺪ ﯾﺎ اﺧﺘﻼل وﺣﺸﺖ. 3. ﺑﺎﺷﺪ . ﻓﺮزﻧﺪ. او اﺣﺘﻤﺎﻻ دﭼﺎر ﻣﺸﮑﻼت رﻓﺘﺎري. ﻫﯿ-. ﺠﺎﻧﯽ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ . اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﻣﺎدر … 1992(. در زﻣﯿﻨﻪ ي ﺗﻔﺎوت ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺎدران. اﻓﺴﺮده ﺑﺎ ﻣﺎدران ﻏﯿﺮ اﻓﺴﺮده از ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎي ﻣﻨﺒﻊ ﮐﻨﺘﺮل ،. اﺿﻄﺮاب و ﻋﺰت ﻧﻔﺲ و ﺗﺎﺛﯿﺮ اﻓﺴﺮدﮔﯽ ﻣﺎدر ﺑﺮ ﻋﺰت. ﻧﻔﺲ ﮐﻮدك ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ اي اﻧﺠﺎم دادﻧﺪ. ﻧﺘﺎ. ﯾﺞ ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﺸﺎن.

[PDF]مقایسه سبک های دلبستگی در افراد مبتلا به اختلال هویت …

ﺍﻳﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺳﺒﻚ ﻫﺎﻱ ﺩﻟﺒﺴﺘﮕﻲ ﺩﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﻫﻮﻳﺖ ﺟﻨﺴﻴﺘﻲ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﺩﺍﺩﻩ، ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻏﻴﺮﻣﺒﺘﻼ ﺑﻮﺩ. ﺳﻲ ﻭ ﭘﻨﺞ ﻓﺮﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﻫﻮﻳﺖ ﺟﻨﺴﻴﺘﻲ ﻣﺬﻛﺮ ﺑﻪ ﻣﻮﻧﺚ (ﺷﺎﻣﻞ ﺑﻴﺴﺖ ﻓﺮﺩ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﻭ ﭘﺎﻧﺰﺩﻩ ﻓﺮﺩ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺟﻨﺴﻴﺖ ﺭﻭﺵ ﺑﺮﺭﺳــﻲ: ﺭﺍ ﺗﻜﻤﻴﻞ (AAI) ﺩﺍﺩﻩ) ﻭ ﺑﻴﺴﺖ ﻓﺮﺩ ﻣﻮﻧﺚ ﻏﻴﺮﻣﺒﺘﻼ … ﺭﻭﺍﺑــﻂ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧــﻪ ، ﺑﻬﺰﻳﺴﺘﻲ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ ﻭ ﺳﻼﻣــﺖ ﺭﻭﺍﻧﻲ ﺑﻬﺘﺮ ﻭ ﺁﻣﺎﺭ. ﺧﻮﺩﻛﺸﻲ ﻭ ﭘﺸﻴﻤﺎﻧﻲ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻋﻤﻞ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮﻱ ﺩﺍﺭﻧﺪ …

[PDF]دوﻓﺼﻠﻨﺎﻣﻪ – دانشگاه اصفهان

ﻧﻘﺶ ﺳﺒﻚ. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوري را در اﻳﺠﺎد ﻣﺸﻜﻼت رﻓﺘﺎري ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن. ،. ﻧﻈﻴﺮ. ﭘﺮﺧﺎﺷـﮕﺮي ﺑﺮرﺳـﻲ. ﻛﻨـ .ﺪ. ﻫـﺪف اﻳـﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ. ،. ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺳﺒﻚ. ﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪ ﭘﺮوري ﺑﺎ ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮي ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺷﺒﺴﺘﺮ. ﺑـﻮده … ﺷﻴﻮه. ﻫـﺎي. راﺑﻄــــﻪ ﺑــــﺎ ﻓﺮزﻧــــﺪان و اﻣﺜــــﺎل آن وﺟــــﻮد. دارد. (. ﻣﺎﻳﻜﻞ. 1. وﻫﻤﻜﺎران،. ).1987. ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت ﻣﺆﺳﺴﻪ ﻣﻠﻲ. ﺳــﻼﻣﺖ رواﻧــﻲ در اﻳــﺎﻻت ﻣﺘﺤــﺪه ﻧﺸــﺎن ﻣــﻲ. دﻫــﺪ. ﻛﻮدﻛﺎﻧﻲ ﻛـﻪ از ﺟﺎﻧـﺐ واﻟﺪﻳﻨﺸـﺎن ﻣـﻮرد ﺳـﻮء.

تحقیق نگرش های فرزند پروری و نظریه ها و دیدگاههایی درباره …

بررسی تطبیقی رابطه بین سبک تفکر با سن، جنسیت،رشته تحصیلی و میزان تحصیلات و شیوه های فرزند پروری والدین معلمان مقاطع سه گانه ابتدایی،راهنمایی، متوسطه، فصلنامه روانشناسی و علوم تربیتی دوره ی چهارم، شماره ۲،پاییز ۸۶٫. حسینی نسب، علیرضا. (۱۳۸۷). بررسی رابطه شیوه های فرزندپروری با خودکارآمدی و سلامت روانی …

آموزش مهارت های اجتماعی – فصلنامه سلامت روان کودک

در عصری که فرزندان ما با انفجار دانش و اطلاعات و دسترسی به شبکههای مختلف ارتباطی رویاروی هستند، نقش خانواده در اجتماعی کردن فرزندان با افزایش یافتن سن کودک و ورود به جمع همسالان و … همچنین فقدان یا نارسایی در مهارت ها و رفتارهای اجتماعی، یک بخش عمده ملاک های تشخیص بیشتر اختلال های روان شناختی به حساب می آید.

سبک هاي فرزندپروري (7) – نهایی – فرزندپروری

۳۰ آبان ۱۳۹۱ – سبک هاي فرزندپروري (7) – نهایی. نظريه» اريکسون: بنابر نظريه» تحول روانياجتماعي اريکسون، شکل گيري شخصيت بر طبق مراحل و بر اساس رشد بدني که … هدف اصلي فرزندپروري براي کودکاني که در سنين 18 ماهگي تا 3 سالگي به سر مي برند و در مرحله خود مختاري در برابر شک وترديد مي باشند،کنترل رفتار …

افرا بلاگ » فرزند پروری و تربیت فرزند

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ – همچنین از تست های شیوه های فرزندپروری دیانابامرنید و تست سلامت روانی GHQ28 بر روی ۷۰ نفر از دانش آموزان فرهنگسرای خانواده جمع آوری گردید با توجه به … میلادی شیوه های فرزند پروری تا حدودی تند و خشن بود و بیشتر به والدین توصیه می شد به جای لوس کردن کودک و در آغوش کشیدن کودک با او به جدیت رفتار کنند …

میگنا – رابطه سبک های فرزندپروری ادراک شده با احساس …

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ – هدف این پژوهش بررسی رابطه ادراک از سبکهای فرزندپروری و تأثیر مولفه های آن بر احساس تنهایی نوجوانان دختر است. … اغلب فرزندان خود را متحیر می کنند و در مورد تنبیه به کار گرفته شده، هیچ گونه توضیحی نمی دهند و اجرای تأدیبهای قوی، سبب اختلال در پردازش کودکان نسبت به پیام ها و صحبت های والدین و دیگران می …

گروه فرزندپروری موفق SPG

ﺑﺮرﺳـﻲ ﻫــﺎ ﻧــﺸﺎن داده اﻧــﺪ ﻛــﻪ ﻛﻴﻔﻴــﺖ ﻓﺮزﻧــﺪﭘﺮوري ﺗــﺄﺛﻴﺮ زﻳﺎدي ﺑﺮ ﺗﻜﺎﻣﻞ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﻛﻮدك دارد. … مادري كه روشﻫـﺎي ﺳﺨﺖ و آزاردﻫﻨﺪه را در ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻓﺮزﻧﺪ خود بكار مي گيرد، اعتماد به نفس كودك را كاهش مي دهد و مادري كه از روش هاي سهل گيرانه به صورت افراطي استفاده مي كند، … اين جلسات در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان انستيتو روانپزشكي تهران برگزار می گردد.

[PDF]بررسي رابطه شيوه هاي فرزند پروري با خﻼقيت و شادكامي در …

با ياري از خداوند متعال جلسه دفاع از پايان نامه كارشناسي ارشد آقاي محمدآرامش دانشجوي. رشته روانشناسي تربيتي با عنوان. « بررسي رابطه شيوه هاي فرزند پروري با خﻼقيت و شادكامي در. دانش. آموزان دوره راهنمايي شهرستان مياندرود. » در تاريخ / /. ١٣٩٢. با حضور هيئت داوري. برگزار شد با نمره و درجه به تصويب رسيد. نام و نام خانوادگي. سمت.

دانشکده علوم انسانی | کارشناسی‌ارشد – دانشگاه تربیت مدرس

9, فرهاد, باباپوران, 1394, ماریایوجینیا آگیلامرجن, بررسی رابطه مستعد بودن برای مانیا وخود نظم جویی رفتاری با رفتار پرخطر جنسی. 10, سارا, پیروزی, 1393, كاظم رسول زاده طباطبائی, رابطه بین شیوه های فرزند پروری سبک های دلبستگی و میزان استفاده از بازی های رایانه ای با اختلالات رفتاری دانش آموزان. 11, مریم, جلالی فراهانی …

فرزند پروری و جو عاطفی – Khatereh Banani – خاطره بنانی

واژه های کلیدی: شیوه های فرزندپروری، مادران، کودکان، پرخاشگری. مقدمه. خانواده نخستین نهاد زندگی اجتماعی کودک است که در شکل‌گیری عادت‌ها و اندیشه‌های اجتماعی کودک و رشد ذهنی و روانی و شخصیتی کودک نقش بسیار مهمی دارد (شفیع‌آبادی، تبریزی، رشیدی‌نژاد، 1391). ستیر معتقد است میان اعضای خانواده احساساتی وجود دارد که اگر این …

پرسشنامه رایگان –

پرسشنامه رایگان اختلالات رفتاری کودکان شنوا و ناشنوا · پرسشنامه رایگان تشخیص اختلال ….. پرسشنامه رایگان شیوه فرزندپروری والدین · پرسشنامه رایگان ترغیب به مطالعه ….. پرسشنامه رایگان بررسی سلامت روان پسران تحت حضانت پدر، پسران تحت حضانت مادر و پسران خانواده های عادی در دانش آموزان · پرسشنامه رایگان عزت نفس …

نظریه ادبیات – آپارات

▶ 0:13

۱۶ فروردین ۱۳۹۷
http://ampf.ir/ap/55427     تلگرام: @ampf_ir     نظریه، ادبیات، word قابل ویرایش،           رنه ولک نویسنده این کتابدر1903 در وین به دنیا آمد. در 1918 به پراگ مهاجرت کرد و در 1926 از دانشگاه پراگ دکترا …

سبک های دلبستگی – پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

چکیده هدف از پژوهش حاضر شناخت رابطه سبک های دلبستگی و شیوه های فرزندپروری با خودکارآمدی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بود. … هدف پژوهش حاضر، بررسی اثربخشی آموزش تکنیک های شناختی رفتاری بر تغییر سبک های دلبستگی و افزایش سلامت روان و افزایش خوشبینی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد …

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده روانشناسی و علوم اجتماعی – …

در این صفحه لیست جدیدترین مقالات ترجمه شده پیرامون رشته روانشناسی و گرایش های روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانشناسی شناخت، روانشناسی تربیتی، روانشناسی … بررسی اثربخشی ورتکسیتین در بیماران مبتلا به اختلال افسردگی شدید و نشانه های اضطراب سطح بالا (نشریه الزویر)

بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و …

۱ روز پیش – دسته: روانشناسی و علوم تربیتی بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۲۱۳ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۱۱۱. هدف از این پایان نامه بررسی نظریه های سلامت روانی،شیوه های فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان بصورت کامل و جامع و با منابع جدید می باشد …

کتاب ها و مقالات منتشر شده توسط مرکز اوتیسم اصفهان | ایران …

2- عنوان کتاب: مداخله ی رفتاری در افراد مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم. نویسندگان:طیبه … اثر بخشی برنامه فرزند پروری مثبت بر افسردگی،انزوای اجتماعی و سلامت روان مادران دارای کودکان طیف اتیسم. صابری، جواد … بررسی اثربخشی آموزش تنظیم هیجان بر افزایش مهارت های اجتماعی و کاهش رفتارهای تکراری کودکان با اختلال اتیسم.

دانلود رایگان فایل صوتی کارگاه آموزشی فرزند پروری | روان …

دانلود رایگان فایل صوتی کارگاه آموزشی فرزند پروری – علت مشکلات رفتاری کودکان ، روش دستور دادن به کودک ، روش تشویق و تنبیه ، مقابله با لجبازی.

[PDF]ﻓﺮزﻧﺪ ﺑﺎ ﻣﻴﺰان اﻋﺘﻴﺎدﭘﺬﻳﺮي و ﮔﺮاﻳﺶ ﺑﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ در دا

توسط AA Hosseinkhanzadeh – ‏2014 – ‏بیان شده در 1 یافته – ‏مقالات مرتبط
۱۰ آبان ۱۳۹۲ – ﻓﺮزﻧﺪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ در دوره ﻛﻮدﻛﻲ ﺣﺎﻳﺰ اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺖ، ﺑﻠﻜﻪ در دوره ﺑﺰرﮔـﺴﺎﻟﻲ ﻫـﻢ. رواﺑﻂ ﺑﻴﻦ واﻟﺪﻳﻦ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺑﺴﻴﺎر ﻣﻬﻢ اﺳﺖ . ﭼﻨﺎن ﻛﻪ. ﺗﺄﺛﻴﺮ. رواﺑﻂ واﻟﺪ. -. ﻓﺮزﻧﺪ در ﺑﺰرﮔﺴﺎﻟﻲ. روي ﺳـﻼﻣﺖ روان و ﭘﺮﻳـﺸﺎﻧﻲ روان … ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺷﺪت اﺑﺘﻼ ﺑﻪ اﺧﺘﻼل. ﻫـﺎي. ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد اﻓﻴﻮﻧﻲ را در ﻣﻌﺘﺎدان ﭘﻴﺶ. ﺑﻴﻨﻲ ﻛﻨﻨﺪ. (. ﺑﺸﺎرت، رﻧﺠﺒﺮ ﻧﻮﺷـﺮي و رﺳـﺘﻤﻲ،. ). 1387. ﺑﻴﻦ ﺳﺒﻚ ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻣﻘﺘﺪراﻧﻪ ﭘﺪر و ﻣﺎدر ﺑﺎ ﺗ. ﻤﺎﻳﻞ ﺑﻪ اﻋﺘﻴﺎدﭘـﺬﻳﺮي …

مقاله بررسی رابطه بین هوش هیجانی با سبک فرزندپروری …

1- خودآگاهی 2- خودمدیریتی 3- آگاهی اجتماعی 44 – مدیریت رابطه (برادبری،- گریوز، 1953 ترجمه :گنجی 1384 ) این چهار مهارت هوش هیجانی گلمن به دوگروه از قابلیت های اولیه تقسیم می شوند: 1قابلیت فردی که … ایده آل و آرزوهای والدین، سبک فرزندپروری آن ها و هوشهیجانی همگی می توانند بر شکل دهی رفتار کودک و سلامت روان او تأثیر بگذارند.

[PDF]ﺗﺄﺛﯿﺮ آﻣﻮزش ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺌﻮري رﻓﺘﺎر ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰي ﺷﺪه ﺑﺮ ﻣﯿ – مجله دانشگاه …

ﻨﺘﺮل ﻧﺸﺪه ﮐﻮدﮐﺎن از ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن، آﻧﺎن را در ﻣﻌﺮض ﺧﻄﺮاﺗﯽ ﻫﻤﭽﻮن اﺧﺘﻼﻻت ﺗﮑﺎﻣﻠﯽ، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و رواﻧﯽ ﻗﺮار ﻣﯽ دﻫﺪ . ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ … ﮐﻮدك و ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮن. ” در ﻗﺎﻟﺐ. 3. ﺟﻠﺴﻪ. 60. -. 45. دﻗﯿﻘﻪ. اي ﺑﺮاي واﻟﺪﯾﻦ داﻧﺶ آﻣﻮزان ﮔﺮوه ﻣﺪاﺧﻠﻪ در ﭼﻬﺎر ﮔﺮوه. 15. ﻧﻔﺮي. ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ي ﺑﺤﺚ ﮔﺮوﻫﯽ ﺑﺎ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﺑﺮ ﺳﺎزه ﻫﺎي ﺗﺌﻮري رﻓﺘﺎر. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰي ﺷﺪه اﺟﺮا ﺷﺪ . ﺳﭙﺲ داده ﻫﺎ ﺑﺎ …. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎي رﻓﺘﺎر ﺳﻼﻣﺖ و آﻣـﻮزش ﺑﻬﺪاﺷـﺖ ﮐـﻪ ﺑـﺮاي آﻣـﻮزش. ﻧﺤﻮه ﻧﻈﺎرت …

[PDF]تبیین فرایند اجتماعی شدن فرزندان در تجارب والدین – مجله …

۱- کارشناس ارشد، مرکز پژوهشهای سلامت مبتنی بر مشارکت جامعه، پژوهشکده کاهش رفتارهای پرخطر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران … از این رو، در متون بررسی … “آیا در این روشها تجدید نظر کرده اید؟ چرا و چگونه؟”، “چه عواملی در انتخاب روشهای. فرزندپروری شما تأثیر داشته است؟”و “دغدغه های اصلی. شما در مورد فرزندپروری چیست؟

کامران یزدانبخش – صفحه شخصی – دانشگاه رازی

جهانگیر کرمی, کامران یزدانبخش, پروانه کریمی ,بررسی نقش میانجی گری سبک های دلبستگی در تبیین رابطه ابعاد سرشت، منش شخصیت و اختلال جسمانی سازی در …. با سلامت روان زوجین معلم شهر کرمانشاه ,اولین همایش ملی روانشناسی و خانواده ,1391/08/10 ,; کامران یزدانبخش, علی مولایی پارده, ستار کریمی ,رابطه شیوه های فرزند پروری …

تحقیق شیوه های فرزند پروری و سلامت روان

انواع خانواده ها ۳۵ نقش خانواده و تاثیر آن بر شخصیت کودک و نوجوان ۳۸ رابطه بین والدین و فرزندان و نقش آن در بهداشت روانی خانواده ۴۱ نظریه های سبک های فرزند پروری ۴۴ ۱- نظریه گوردن ۴۴ ۲- نظریه درایکورز ۴۵ ۳- الگوی زیگلمن ۴۶ ۲- والدین سهل گیر : (همتای ربع دوم درالگوی شیفر) ۴۷ ۳- والدین مستبد : (همتای ربع سوم در الگوی شیفر) ۴۸

[DOC]پيش بيني ميزان افكار خودكشي با توجه به شيوه هاي فرزند …

پژوهش های زیادی به بررسی رابطه سبک های فرزندپروری و عملکرد والدین با علائم اختلالات روانشناختی و رفتارهای مختل پرداخته اند(پریوات[15]، 2003؛ هیدگرکن[16]، 2004؛ فرزاد فرد و هومن، 1387). همچنین حجم وسیعی از پژوهش ها به بررسی اثرگذاری طرحواره های ناکارآمد در علائم اختلالات روان شناختی پرداخته اند(مارمون و همکاران[17]، 2004؛ …

بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سبک های هویت با سلامت …

بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سبک های هویت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر پیش دانشگاهی شهر قزوین یکی از مسائل مهم دوره نوجوانی هویت است … های فرزند پروری والدین، شخصیت نوجوان و محیط اجتماعی_ فرهنگی قرارمی گیرند ، ازطرفی این سبک ها خود نیز بر ادراک فرد از خویشتن، بروندادهای رفتاری و شیوه های …

سومین کنفرانس بین المللی نوآوری های اخیر در روانشناسی، …

-رویکردهای درمانی و تشخیص بیماری های روانی -راهکارهای بهبود سلامت روان -راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی محور دوم: _خانواده و مشکلات روان شناختی – خانواده و ارتباطات بین فردی خانواده و کودک خانواده و کودک با نیازهای ویژه -خانواده از هم گسیخته محور سوم: کودکان با نیازهای ویژه پیشگیری،تشخیص و درمان (اختلال یادگیری، نقص توجه و …

ﻛﻮدك) و ﺑﺮرﺳﻲ – اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ (واﻟﺪ ي آﻣﻮزﺷﻲ اﻓﺰاﻳﺶ ﻋﻼﻗﻪ ي ﺗﺪو – مجله …

توسط خباز – ‏2017
در ﻣﻴﺎن. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﻫﺎي. روان. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. ، ﻧﻈﺮﻳﻪ. ي. روان. ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻓﺮدﻳﻨﮕﺮ آدﻟﺮ ﺑﻴﺶ از ﻫﻤﻪ اﻫﻤﻴﺖ ارﺗﺒﺎط ﻓﺮد ﺑﺎ ﻣﺤﻴﻂ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ را ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار. داده اﺳﺖ؛. ﺑﻪ. ﮔﻮﻧﻪ. اي. ﻛﻪ ﻳﻜﻲ از. ﻣﻬﻢ. ﺗﺮﻳﻦ. ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ اﻳﻦ ﻧﻈﺮﻳﻪ، ﻣﻔﻬﻮم. « ﻋﻼﻗﻪ اﺟﺘﻤﺎﻋ. ﻲ. 1. » اﺳﺖ. آدﻟﺮ. ﮔﺮاﻳﺎن. ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻛﻪ. ﻓﻬﻢ اﻧﺴﺎن. ﺗﻨﻬﺎ در ﺳﺎﻳﻪ. ي. ﺑﺮرﺳﻲ ارﺗﺒﺎط. او. ﺑﺎ. ﺳﺎﻳﺮﻳﻦ. اﻣﻜﺎن. ﭘﺬﻳﺮ. اﺳﺖ. (. ﺑﻨﺠﺎﻣﻴﻦ. ،. ).2004. اﺳﺎس روﻳﻜﺮد. آدﻟﺮي. ﻓﺮض اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮع اﺳﺖ ﻛﻪ ﺗﻤﺎم رﻓﺘﺎر. ﻫﺎي.

برترین‌های پایگاه – مجله پیشرفت های نوین در علوم رفتاری

مقالات منتشر شده در نشریه با بیشترین تعداد مشاهده. رابطه سبک های فرزندپروری والدین با خلاقیت دانش آموزان مدارس ابتدایی شهر کنگان (825 مشاهده). پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و بهره‌مندی از ظرفیت سازمان‌های مردمی (808 مشاهده). آموزش فلسفه برای کودکان (667 مشاهده). بررسی رابطه بین یادگیری خود …

سبک هاي فرزندپروري (7) – نهایی – جمعیت بهروزان

۲۳ دی ۱۳۸۹ – سبک هاي فرزندپروري (7) – نهایی. نظريه» اريکسون: بنابر نظريه» تحول روانياجتماعي اريکسون، شکل گيري شخصيت بر طبق مراحل و بر اساس رشد بدني که … هدف اصلي فرزندپروري براي کودکاني که در سنين 18 ماهگي تا 3 سالگي به سر مي برند و در مرحله خود مختاري در برابر شک وترديد مي باشند،کنترل رفتار …

نيري – مهدي – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام

عنوان پایان نامه : ” بررسی رفتارهای سازگارانه در مبتلایان به اختلالات یادگیری”. دانشجوي دكترا روانشناسی … زناشویی والد مادر کودکان پرخاشگر و بهنجار، دومین همایش ملی روانشناسی خانواده ،ایران ،مرو. دشت. – علیرضا رجایی،مهدی … شیوه های فرزند پروری بر عزت نفس حساس خود کار امدی و سلامت روان دانش اموزان پسر. متوسطه شهرستان …

لیست جدید پرسشنامه های روان شناسی – مرکز خدمات روانشناسی …

پرسش نامه بررسی تا ثیر قشر اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی بر پایه برخی از متغیر های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی پرسش نامه بررسی تاثیر انسجام …. نامه شیو ه های فرزند پروری بامریند پرسش نامه شیوه فرزند پروری پارکر … پرسشنامه ارزیابی سلامت روان کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۴ ساله (فرم والدین) پرسشنامه ارزیابی عملکرد …

انضباط مثبت در فرزندپروری چیست و چه اصولی دارد؟ – روان حامی

۲۶ بهمن ۱۳۹۶ – انضباط مثبت مبتنی بر نظریه آدلر- درایکورس است که بر این باور هستند رفتار انسان، توسط نیاز بنیادین میل به تعلق و مهم‌بودن برانگیخته می‌شود. … این پژوهش همچنین رابطه‌ی میان شیوه‌های تربیتی انضباطی و یا تنبیهی در دوران کودکی این بزرگسالان را با شکل‌گیری مواردی مانند اختلالات برون‌نمود، دلبستگی …

بررسی نقش جمعیت خانواده بر ابعاد روانی ‌فرزندان: امید به …

توسط صادقی – ‏2017
با توجه به نتایج این مطالعه، که نوجوانان خانواده¬های تک فرزند، از بین متغیرهای مورد مطالعه، میانگین کمتری را نسبت به نوجوانان خانواده¬های چند فرزند نشان دادند، لازم است زمینه¬ کسب آگاهی بیشتر در مورد ویژگیهای نوجوانان خانواده¬های تک فرزند و چند فرزند و همین¬طور شیوه¬های فرزندپروری مناسب برای والدین این کودکان در جامعه فراهم …

[PDF]اﺧﺘﻼﻟﻬﺎي دروﻧﯽ ﺳﺎزي و ﺑﺮوﻧﯽ ﺳﺎزي ﻓﺮزﻧﺪان و ﺻﻔﺎت ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ – انجمن …

ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺎﻣﻞ در ﺑﺮوز ﻣﺸﮑﻼت ﻫﯿﺠﺎﻧﯽ و رﻓﺘـﺎري. در ﻓﺮزﻧﺪان ﻣﺤﯿﻂ ﺧﺎﻧﻮاده اﺳﺖ. “. ﻣﺤﯿﻂ ﺧﺎﻧﻮاده. ” ﺷﺎﻣﻞ اﻋﻀﺎي ﺧﺎﻧﻮاده. (. ﻏﺎﻟﺒﺎً واﻟـﺪﯾﻦ. ) و ﻧﯿﺰ ارﺗﺒﺎﻃﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ اﯾﻦ اﻋﻀﺎء وﺟﻮد دارد ﻣﯽ ﺷﻮد. وﯾ. ﮋﮔـﯽ ﻫـﺎي ﺷﺨﺼـﯿﺘﯽ ﻣـﺎدر،. ﻣﺸﮑﻼت روان ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ آن ﻫﺎ، و ﻧﻮع ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺎدر و ﮐﻮدﮐـﺎن وﺟـﻮد دارد، ﮐـﻪ. ﺧﻮد را در ﻗﺎﻟﺐ ﺷﯿﻮة ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ، ﺳﻬﻢ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ در اﺑﺘﻼي ﻓﺮزﻧﺪان. ﺑﻪ اﺧﺘﻼﻟﻬﺎي دروﻧﯽ ﺳﺎزي و ﺑﺮوﻧﯽ …

[DOC]جدول شماره بررسی همبستگی بین سبک‌های تربیتی (مقتدرانه …

بررسی رابطه بین سبکهای فرزند پروری والدین با سلامت روان دانشجويان روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز. علی ربیعی فر،دانشجویی …. پورای در سال 1991 پرسشنامه ای برای اندازه گیری شیوه های فرزند پروری براساس نظریه بامریند در سه سطح اقتدار منطقی، استبدادی و آزادگذاری تهیه کرده است. که این پرسشنامه توسط …

SP2-Training Packages – United Nations Office on Drugs …

این بسته آموزشی به منظور ارتقای سلامت خانواده و فرزندان زندانیان از طریق آموزش مهارت¬های زندگی به اعضای خانواده و فرزندان زندانیان تدوین شده است. …. در این بسته روش‌های پیشگیری از گرایش افراد به مصرف مواد، مهارت رشد و شکوفایی با معنویت، مهارت‌های تاب آوری، مهارت‌های فرزند پروری، مهارت شیوه‌های بهبود بخشی روابط بین فردی، …

مروری بر سبک های متفاوت فرزندپروری – سایک نیوز

رتبه: ۴٫۳ – ‏۳ رأی۲۰ فروردین ۱۳۹۶ – براساس بررسی‌های روان‌شناس معاصر «دیانا بامرپند» شیوه‌های تربیتی و فرزندپروری والدین را می‌توان با دو محور توقع و درخواست‌هایی که. … بااقتدار: رفتار گرم، قاطعیت، داشتن هنجارها و ارزش‌های مشخص، انتظارات و توقعات متناسب با توانایی‌ها و نیازهای تحولی کودک، بهادادن به استقلال فرزند، انجام بحث‌های منطقی و روشن، …

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی – دكتر پروانه محمدخاني

م ،محمدخاني.پ،پور شهباز.ع ،خوشابي.ك.(1388) اثر بخشي آموزش مداخله تركيبي درمان دلبستگي و آموزش فرزند پروري در مادران دلبسته ناايمن بر نشانه هاي كودكان مبتلا به اختلال فزون كنشي/نارسايي توجه،فصلنامه روان شناسي باليني ،سال اول شماره سوم ، ص63-76. 20-خوشابی.ک.،فروزان.آ.س.،مرادی.ش.، محمدخانی.پ.(1385) بررسی عوامل خطر ساز …

دکتر فرحناز کیان ارثی(متخصص روان شناسی و عضو هیئت … …

دوره های جامع تربیت رواندرمانگر کودک و نوجوان (مقدماتی و پیشرفته); – اجرا و تفسیر آزمون وکسلر؛ انجمن روانشناسی تربیتی ایران: مرکز مشاورۀ راز; – فرزند پروری ؛ شرکت پلیمر آریا ساسول ( 18/5/1395); – فرزند پروری ؛ شرکت پتروشیمی جم( 7/7/1395); – نظریه های یادگیری (ویژۀ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ); – دوره های …

دکتر رزیتا ذبیحی | پرتال جامع مجموعه مدارس سلام

(1390). بررسی نظریه میدان شکل ساز در یادگیری زبان. فصلنامه … تأثير بازي¬درمانگري كودك¬محور بر كاهش نشانه-هاي رفتاري كودكان با اختلال نارسايي¬توجه/ فزون جنبشی. فصلنامه …. بررسی مقایسه¬ای تعارضات زناشویی خانواده های دوشغلی و تک شغلی و سلامت روان فرزندان دختر دوره متوسطه سال تحصیلی 90-1389 شهر تهران. فصلنامه …

[PDF]ﭼﮑﯿﺪه – مشاوره و روان درمانی خانواده

توسط ملک پور – ‏2015
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ – از ﻣﺆﺛﺮﺗﺮﯾﻦ ﺷﯿﻮه. ﻫﺎي درﻣﺎﻧﯽ ﮐﺎﻫﺶ ﻧﺸﺎﻧﻪ. ﻫﺎي ﺑﯿﺶ. ﻓﻌﺎﻟﯽ. -. ﺗﮑﺎﻧﺸﮕﺮي در ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ اﯾﻦ اﺧﺘﻼل، آﻣﻮزش واﻟﺪﯾﻦ و ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﻪ ﺻﻮرت. ﻫﻤﺰﻣﺎن و ﻣﺪاﺧﻼت ﺧﺎﻧﻮاده ﻣﺤﻮر ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. واژﮔﺎن ﮐﻠﯿﺪي: اﺧﺘﻼل ﻧﻘﺺ …. ﮐﻮدك و. اﻓﺰاﯾﺶ اﺳﺘﺮس در ﻣﯿﺎن واﻟﺪﯾﻦ اﯾﻦ ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﯽ. ﺷﻮد (. ﺟﺎﻧﺴﻮن و. ﻣﺎش. 7،. 2001. ). ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﯾﮏ. ﺟﺰء درﻣﺎن ﮐﺎرﮐﺮدن ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺎ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺮاي اﺻﻼح رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﻓﺮزﻧﺪﭘﺮوري ﺟﻬﺖ اﻓﺰاﯾﺶ. 1.

[DOC]2-3- شيوه هاي فرزند پروري در اسلام – پروژه بیست – پروژه ، …

پايان نامه به پيوست تحت عنوان بررسي سبك فرزندپروري و هوش فرزندان دانش اموز ابتدایی شهر درسال تحصيلي93-92كه توسط دانشجو طارق امجدی نيا جهت گذراندن واحددرسي در رشته روانشناسي) …. شيوه هاي فرزند پروري يك عامل تعيين كننده و اثر گذار است كه نقش مهمي در آسيب شناسي رواني و رشد كودكان بازي مي كند (ماهر و كميجاني، 1386) .

Tabtiz university of medical sciences

تاثير سازش يافتگي دوتايي(والدين) و سبک هاي فرزندپروري والدين در سازگاري اجتماعي و عاطفي دانش آموزان مقطع متوسطه. 65. … نگرش فرزند به شیوه فرزند پروری با سازگاری اجتماعی و سلامت روان دانش آموزان دوره سوم. 116. … بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه مادران وشیوه های فرزند پروری آنها با نشانه های اختلالات رفتاری کودکان.

خانواده ها و استقلال و سازگاری فرزندان – انسان شناسی و فرهنگ …

این پژوهش با عنوان بررسی تأثیر شیوه های فرزند پروری والدین بر استقلال و سازگاری دختران نوجوان سوم دبیرستان شهر تبریز در مقطع کارشناسی ارشد (روانشناسی … به اعتقاد لطف آبادی (1378) عدم توجه والدین به سالم سازی محیط روانی و عاطفی کودکان و نوجوانان و فقدان روابط مناسب در بیشتر موارد آنان را با کمبودهای عاطفی، انگیزشی …

دکتر رسول روشن – کلینیک تخصصی روانپزشکی …

۲۲- تاثیر برنامه های آموزش فرزند پروری مثبت بر کاهش شکایات جسمانی کودکان؛ الناز پور احمدی، محسن جلالی، دکتر رسول روشن، علیرضا عابدین، مجله علمی و پژوهشی … ۲۵- بررسی مقایسه ای اختلالات عاطفی – رفتاری و عملکرد تحصیلی کودکان هفت تا ۱۱ ساله محروم از پدر و عادی؛محسن جلالی، الناز پور احمدی، علیرضا عابدین، دکتر رسول …

ﻫﺎي ﺳﻼﻣﺖ و دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺤﻮر ﺑﺮ ﺷﺎﺧﺺ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﯾﮏ ﻣﺪل ﻣﺪاﺧ – CiteSeerX

توسط FD Arani – ‏مقالات مرتبط
ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺗﺤﻠﯿﻞ. رواﻧﯽ. (. ﻓﺮﺑﺮن،. 1963. ) و ﻧﯿﺰ روﯾﮑﺮد آﻣﻮزش. رواﻧﯽ. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻧﻈﺮﯾﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. -. رﻓﺘﺎري. (. ﺗﺎﻣﻠﯿﻨﺴﻮن،. 1941. ؛. دوﻧﻠﯽ،. 1911. ) ﻃﺮاﺣﯽ ﺷﺪ و ﭘﮋوﻫﺶ ﺣﺎﺿﺮ در ﺻﺪد ﺑﺮرﺳﯽ. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻣﺪاﺧﻠﻪ ﻣﺬﮐﻮر ﺑﺮ ﺑﻬﺒﻮد ﺳﯿﺴﺘﻢ ارﺗﺒﺎﻃﯽ و. دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﺎدر. -. ﮐﻮدك و ﻣﺘﻌﺎﻗﺒﺎ ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎي ﺳﻼﻣﺖ ﮐﻮدك .ﺑﻮد. روش. ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣـﺎري، ﻧﻤﻮﻧـﻪ و روش اﺟـﺮاي ﭘـﮋوﻫﺶ. : ﭘـﮋوﻫﺶ. ﺣﺎﺿﺮ از ﻧﻮع ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺷﺒﻪ آزﻣﺎﯾﺸﯽ ﺑـﺎ ﻃـﺮح ﭘـﯿﺶ. آزﻣـﻮن.

فهرست پایان نامه های دفاع شده در رشته روانشناسی گرایش …

اث‍رب‍خ‍ش‍ی‌ روان‍درم‍ان‍ی‌ گ‍روه‍ی‌ ب‍ر اس‍اس‌ ن‍ظری‍ه‌ م‍ن‍اب‍ع‌ ت‍ک‍وی‍ن‌ خ‍ود ب‍ر ع‍زت‌ ن‍ف‍س‌، ش‍ادک‍ام‍ی‌ و س‍لام‍ت‌ روان‍ی‌ زوج‍ی‍ن‌ ب‍ارور و ن‍اب‍ارور … ب‍ررس‍ی‌ اث‍رب‍خ‍ش‍ی‌ خ‍ان‍واده‌ درم‍ان‍ی‌ ش‍ن‍اخ‍ت‍ی‌ – رف‍ت‍اری‌ ب‍ر اض‍طراب‌ ک‍ودک‍ان‌ ، ع‍م‍ل‍ک‍رد خ‍ان‍واده‌ و ش‍ی‍وه‌ ف‍رزن‍د پ‍روری‌ م‍ادران‌ … راب‍طه‌ اب‍ع‍اد ش‍خ‍ص‍ی‍ت‌، س‍لام‍ت‌ روان‌ و ک‍م‍ال‌ گ‍رای‍ی‌ ب‍ا رض‍ای‍ت‌ زن‍اش‍وی‍ی‌ در خ‍ان‍واده‌ ه‍ای‌ ش‍اه‍د و غ‍ی‍ر ش‍اه‍د.

دکتر کارینه طهماسیان – مرکز مشاوره زندگی

2- اثربخشی بازی درمانی با رویکرد شناختی-رفتاری در کاهش ترس از شب کودکان. ابراهیمی دهشیری … 12-بررسی اثر کوتاه مدت آموزش برنامۀ فرزندپروري مثبت بر تغییر شیوه های فرزندپروری مادران كودكان مبتلا به اختلال نافرماني مقابله اي … 16-تاثیر آموزش فرزندپروری مثبت بر سلامت روان مادران کودکان مبتلا به نافرمانی مقابله ای.

بررسی نظریه های شیوه های فرزندپروری با تاکید بر کارکرد …

fileina.com,فروشگاه ساز فایلینا,هدف از این تحقیق بررسی نظریه های شیوه های فرزندپروری با تاکید بر کارکرد والدین از دیدگاه نظریه های روان شناختی بصورت کامل و جامع و با منابع … توماس و استلاچس (1977) از اولین کسانی بودند که مطالعه درباره خلق و خوی کودک و تاثیر آن را به طرز رفتار والدین و شیوه فرزندپروری آن‌ها آغاز نمودند.

دانلود مقاله جزوه منابع علمی تحقیقاتی کتاب های الکترونیک …

SA2- مقاله روانشناسی بررسی رابطه عزت نفس و سلامت روانی با بهزیستی روانشناختی والدین کودکان عادی و کودکان مرزی · SA3- مقاله … OL921- بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری، متغیرهای جمعیت شناختی خانواده و پیشرفت تحصیلی فرزندان … OL21-بررسی انواع و میزان اختلالات رفتاری در بین دانش آموزان دختر و پسر.

[XLS]پروپوزال های بررسی شده کارشناسی ارشد روانشناسی – دانشگاه …

16, 14, نسرین استیری, 930697851, روانشناسی عمومی, _, اصلاحات, رابطه ی بین استرس شغلی و سلامت روان با نقش واسطه ای تنظیم هیجانی در پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی واحد … رابطه شیوه های فرزند پروری و سبکهای دلبستگی والدین با میزان اضطراب کودکان پایه ابتدایی شهر کرج, {29920705952004}, 1396/05/04, افسانه علیزاده اصلی …

[PDF]ﻫﺎي ﮔﺮﻓﺘﻦ ﮐﻮدك ﺑﺎ ﺳﺒﮏ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺗﻐﺬﯾﻪ ﺑﺎ ﺷ – ResearchGate

توسط یعقوبی – ‏مقالات مرتبط
۲۳ مهر ۱۳۹۲ – راﺑﻄﻪ. ﺑﯿﻦ دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ، ﺗﻐﺬﯾﻪ ﺑﺎ ﺷﯿﺮ ﻣﺎدر و ﺷﯿﻮه از ﺷﯿﺮ. ﮔﺮﻓﺘﻦ ﮐﻮدك ﺑﺎ … -. اﺑﻮاﻟﻘﺎﺳﻢ ﯾﻌﻘﻮﺑﯽ و ﻫﻤﮑﺎران. 17. ﻣﻘﺪﻣﻪ. وﺟﻮد رواﺑﻂ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﯿﻦ ﻓﺮدي ﯾﮑﯽ از ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻫﺎي ﺳـﻼﻣﺖ. رواﻧﯽ اﺳﺖ . رواﺑﻂ ﮔﺮم و. ﺻﻤﯿﻤﯽ ﺑﺎ اﻧﺴﺎن … ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ . ﻧﻈﺮﯾﻪ دﻟﺒﺴﺘﮕﯽ اﯾﻦ ﺗﻔﺎوت. ﻫﺎي ﻓـﺮدي را در. ﮐﻮدﮐﺎن و ﺑﺰرﮔﺴﺎﻻن ﺗﺒﯿﯿﻦ ﻣﯽ. ﮐﻨﺪ . ﺑﺎﻟﺒﯽ ﻣـﺪﻋﯽ ﺷـﺪ ﮐـﻪ. ﭘﺎﺳ. ﺨﮕﻮﯾﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻪ. ﻫﺎي رﻓﺘﺎر دﻟﺒـﺴﺘﮕﯽ ﮐـﻮدك و. در دﺳــﺘﺮس ﺑــﻮدن آن.

اختلالات تیک:اختلال توره | مجله روان‌شناسی فول فکر

باید توجه داشت که بعضی از رفتارهایی که کودکان نشان می دهند تیک های غیر ارادی هستند و نباید آنها را به خاطر این رفتارها تنبیه کرد. درمان دارویی و مداخله ها و درمان های رفتاری برای این افراد پیشنهاد می شود و بهتر است که در کودکی این رفتارها بررسی شوند . به کودکان کنترل خود را باید آموزش داد. به علاوه اینکه این کودکان اعتماد به نفس …

[PDF]بررسی ارتباط اضطراب دانش‌ آموزان دختر با نوع کنترل والدینی

(6). ﻧﻈﺮﯾﻪﻫﺎی ﺗﮑﺎﻣﻠﯽ اﺿﻄﺮاب ﺑﯿﺎنﮐﻨﻨﺪه آن اﺳــﺖ. ﮐﻪ ﭘﺬﯾﺮش ﮐﻮدﮐﺎن ﺗﻮﺳﻂ واﻟﺪﯾﻦ، ﻧﻮع ﮐﻨـﺘﺮل و. رﻓﺘﺎرﻫـﺎی آﻧـﻬﺎ ﺑـﺎ ﺑـﺮوز ﻋﻼﯾـﻢ اﺿﻄـــﺮاب در. ﮐﻮدﮐـﺎن ارﺗﺒـﺎط دارد. (7) ﮔـﺮ ﭼـﻪ رﻓﺘﺎرﻫـــﺎی. زﯾﺎدی در ﻧﻮع ﮐﻨﺘﺮل واﻟﺪﯾﻦ وﺟﻮد دارد اﻣــﺎ در. ﺑﯿﺸـﺘﺮ آﻧـﻬﺎ از ﺳـﻪ اﻟﮕـﻮی دﯾﮑﺘـﺎﺗﻮری، ﻋـــﺪم. ﻣﺪاﺧﻠﻪ و دﻣﻮﮐﺮاﺳﯽ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﻮد. (8). ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت و ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻘــﺎﻻت ﺗﺤﻘﯿﻘـﯽ. ﻧﺸﺎن ﻣﯽدﻫــﺪ اﻧـﻮاع اﺧﺘـﻼﻻت رواﻧـﯽ از ﺟﻤﻠـﻪ. اﺿﻄـﺮاب رو ﺑـﻪ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *