دانلود فایل ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

Published on Author adminwebLeave a comment

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن بصورت جامع و کامل و جامع و با منابع جدید می باشد
دسته بندی روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی
بازدید ها 3
فرمت فایل doc
حجم فایل 395 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 254

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی تربیتی

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن

بیان مسئله

زمان، ارزشمندترین سرمایه هر فرد، گروه و سازمان است. در واقع تنها سرمایه برگشت ناپذیر در اختیار انسان، زمان است، زیرا تولید پول، ماشین ، فناوری و حتی نیروی انسانی، وابسته به صرف وقت و تأمین زمان است همجنین تنها سرمایه غیرقابل خریداری و غیرقابل تولید و بازیافت، زمان می‌باشد. برای هر فردی در همه عرصه‌های زندگی وقت ارزشی فرا طلایی دارد ، به جهت تغییراتی که در دهه‌های اخیر در عرصه علوم و فنون انجام شده، زمان اهمیت بیشتری یافته و مردم مجبور هستند با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند، به همین دلیل لزوم مدیریت زمان، بیشتر احساس می‌شود.( در حقیقت مدیریت زمان یکی از راهبردهای مؤثر در جهت کاهش میزان اتلاف وقت است ، هدف آن جلوگیری از اتلاف وقت و نظم دادن کارها است (هاشمی‌زاده، 1385)).

همچنین با توجه به اینکه زمان، یک منبع محدود به شمار می‌آید لزوم مدیریت آن به خصوص در محیط‌های آموزشی برای دانش‌آموزان (نوجوانان و جوانان) از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که به منظور کسب موفقیتهای تحصیلی باید از کارهای غیرمهم صرف نظر کرد و کارها را الویت‌بندی نمود.دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی‌ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می‌شود.طبق تعریف سازمان ملی جوانان، افراد 11تا29 سال نوجوان و جوان محسوب می شوند.

نوجوان از دوره کودکی گذر کرده و وارد مرحله نوینی از زندگی می‌شود، ورود از دوره کودکی به دوره نوجوانی ،فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می‌کند. بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز از پیچیدگی خاصی برخوردار است ، بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند . با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی، روحی، روانی، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می‌شود، لازم است که به نوجوانان درخصوص مدیریت برخود (مدیریت بر زمان) اطلاعات و آگاهی‌هایی داد ، همچنین با توجه به ویژگی‌های شخصیتی نوجوانان و جوانان با تنوع احوال، دگرگونی‌های رفتار، موضع‌گیری در برابر امور و طغیان، مبارزه ،احساسات گرم و آتشین، سن خودنمایی و غرور، اضطراب و بیقراری، حادثه‌جویی و شرایط خاصی که نوجوانان و جوانان دارند بصورت بالقوه آمادگی انواع آسیب‌های اجتماعی را در خود نهفته دارند .

اگر در این سنین ویژگی‌های مذکور و نیازهای نوجوانان و جوانان از طرف مسئولین ذیربط ، خانواده‌ها و مربیان پرورشی و تربیتی مورد توجه واقع نشود نسل نوجوان و جوان با مسائل و مشکلات فراوان مواجه خواهد شد.یکی از مواردی که در مدیریت زمان نوجوانان و جوانان نقش بسزایی دارد، خود تنظیمی می‌باشد. یادگیری خودتنظیمی[1] از مقوله‌هایی است که به نقش فرد در فرآیند یادگیری توجه دارد. این سازه ابتدا در سال 1967 توسط بندورا مطرح شد (کدیور، 1380) . این سازه در نظریه‌های مختلف روانشناسی از جمله نظریه‌های رفتاری، شناختی، شناخت اجتماعی، و ساخت‌گرایی مورد توجه قرار گرفته است. صاحب‌نظران مختلف الگوهای متفاوتی از خود تنظیمی در یادگیری ارائه داده‌اند. از جمله این الگوها، الگوی پینتریچ[2] (1986) است. در این الگو، خود تنظیمی در یادگیری به استفاده از راهبردهای شناختی[3]، فراشناختی[4]، و مدیریت منابع[5] اطلاق می‌شود.

راهبردهای شناختی، به راهبردهایی که دانش‌آموزان برای یادگیری، به خاطرسپاری، یادآوری، و درک مطلب از آنها استفاده می‌کنند ، اشاره دارد، این راهبردها هم برای تکالیف ساده و حفظ کردنی و هم برای تکالیف پیچیده‌تر که به درک و فهم نیازمندند کاربرد دارد(صمدی،1383).

راهبردهای فراشناختی، راهبردهایی هستند که جهت برنامه‌ریزی- بازبینی- اصلاح فعالیت‌های شناختی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (براون و همکاران، به نقل از صمدی، 1373).

راهبردهای مدیریت منابع، راهبردهایی هستند که یادگیرندگان از آن برای کنترل و اداره محیط، مثل مدیریت در تنظیم وقت، نحوه تلاش، انتخاب محیط مطالعه، همچنین از افراد دیگر مثل معلمان، همسالان، و مانند آن استفاده می‌کنند. این راهبردها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با محیط سازگار شده و آن را با توجه به هدف‌ها و نیازهای خود تغییر دهند. (زیمرمن و مارتینز- پونز[6]، 1986)

در دوره نوجوانی باید به نوجوان خود نظم‌دهی رفتار را آموخت ، اینکار بوسیله آموزش و از طریق رسانه‌ها قابل حل می‌باشد.همانطور که بندورا در مورد خود نظم‌دهی رفتار گفته‌اند، رفتار آدمی عمدتاً یک رفتار خود نظم داده شده است و رفتار شخصاً تقویت شده بهتر از رفتارِ از بیرون تقویت شده، نگهداری می‌شود، باید به گونه‌ای رفتار کرد که نوجوان خود پی به مسئله زمان ببرد (سیف، 1385، ص 370). از جمله چیزهایی که نوجوان و جوان از تجربه مستقیم و غیرمستقیم (جانشینی) می‌آموزد، معیارهای عملکرد می‌باشد و زمانی که این معیارها آموخته شده‌اند، پایه‌ای می‌شود بر ارزشیابی شخصی فرد . کارآمدی شخصی تصوری یا خود کارآمدی تصوری، همانند معیارهای عملکرد درونی شده، نقش مهمی در رفتار خود نظم‌دهی ایفا می‌کند.زمانی که به نوجوان و جوان درخصوص خود نظم‌دهی آگاهی داده شود و یادگیری ایجاد کرد ،فرد در تلاش است تا به کارآمدی شخصی تصوری، سطح بالایی برسد، زمانی که به این سطح رسیدند بیشتر می‌کوشد و پشتکار بیشتری از خود نشان می‌دهد و موفق می‌شوند.بندورا می‌گوید که چون افراد دارای کارآمدی شخصی تصوری سطح بالا بر روی امور، کنترل بیشتری دارند، عدم اطمینان کمتری را تجربه می‌کنند و کمتر می‌ترسند (سیف، 1385، ص 370).

نوجوانان و جوانان برای مدیریت کردن زمان در انجام فعالیتها باید از یکسری فنون بهره کافی را ببرند تا بتوانند بر زمان خود مدیریت کنند، از جمله برای کارهای خود هدف را مشخص کنند ،برنامه‌ریزی در کارها داشته باشند، کارهای خود را تجزیه کنند و آنرا از کوچک یا کم به بزرگتر یا زیاد انجام دهد ، کارها را اولویت‌بندی کند، کارهای موظفی را پیگیری کند که آیا آن کار انجام شده یا خیر و همچنین نگذارد که تغییرات در برنامه‌ها آن هارا مضطرب کند و استرس ایجاد کند.تغییرات پردامنه و سریع بلوغ موجب می‌شود نوجوان تقدم و تأخر کارهایش را از دست بدهد. او نمی‌تواند برای روزمرگی‌اش اولویت خاصی را برگزیند و از این رو ممکن است در امور درسی به افت و بی‌انگیزگی دچار شود یا تعادلی منطقی میان ساعات بازی،‌خواب و کارهای روزمره برقرار نکند. ممکن است انرژی زیادی برای یکی از فعالیتهای روزمره صرف کند و ازکارهای دیگر باز بماند، مشاوره و دادن اطلاعات و آگاهی در این باره ضروری می‌باشد.

نوجوانان و جوانان از جمله کسانی هستند که با درک اهمیت زمان و استفاده صحیح از زمان می‌توانند علاوه بر اینکه خود، از زمان، بهره کافی ببرند به اهداف مورد نظر در محیط جامعه و مدرسه دست یابند.رسانه‌ها با تحولاتی که در جنبه‌های مختلف از بعد فن‌آوری تجهیزاتی و حجم و روش داشته‌اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پیام، می‌توانند در باورها و افکار نوجوانان و جوانان موثر باشند. رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، عقیدتی و فرهنگی، امکان حضور در همه نقاط جغرافیایی پیدا کرده‌اند.تاثیررسانه ها بر نوجوانان و جوانان با استفاده از ابزارهایی است که آن ابزارها امکان این تأثیرگذاری را معین می‌کند.

صداوسیما به عنوان یکی از ابزارها در این راستا مطرح است. چون نفوذ، حضور، نحوه بیان و شکل انتقال پیام در رسانه صدا و سیما به طرز ویژه‌ای است که مخاطب را می‌تواند با انواع و اقسام شگردها و روش‌هایی که در آن وجوددارد به خود جلب کند. این رسانه می‌تواند در نحوه تغییر دگرگونی در نوجوانان و جوانان پرنفوذترین و موثرترین عامل باشد. البته نقش و سهم تلویزیون در تاثیرپذیری بر روی جوانان و نوجوانان حائز اهمیت می‌باشد، ضمن اینکه از تلویزیون در همه ساعات شبانه‌روز و در خانه می‌توان استفاده کرد. نقش آموزش رسانه‌ها مهم‌تر از آموزش رسمی مراکز آموزشی می باشد، زیرا دامنه کار مراکز آموزشی محدود است در صورتی که آموزش از طریق وسایل ارتباط جمعی گسترده و همیشگی است. البته وسایل ارتباط جمعی خصوصاً تلویزیون آموزش را همراه با صحنه‌های زنده ارائه می‌دهد که شوق بیشتری را برای یادگیری ایجاد می‌نماید ، رسانه‌ها بخصوص تلویزیون می‌تواند تآثیر خیلی زیاد بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشد. حال این پرسش مطرح می‌شود که مدیریت زمان در این میان چه نقشی را ایفا می‌کند؟ همه می‌دانند که زمان ،گذراست و در اختیار ما نیست و فرصت از دست رفته جبران ناپذیر است. پس مدیریت این سرمایه با چنین اهمیتی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ بسیاری از صاحبنظران مدیریت، بر این باورند که کاربرد مفهوم مدیریت زمان، صحیح نیست و به جای آن استفاده از برنامه‌ریزی زمان، مطلوب‌تر است. با بررسی‌ها و جستجوهایی که در مراکز پژوهشی و دانشگاهی انجام شد،

تحقیقی با عنوان «بررسی میزان مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان» به دست نیامده است، عمده بررسی‌ها حول محور مدیریت زمان بوده است که نشان می‌دهد اتلاف وقت زیاد می‌باشد و مدیریت زمان اندک. در این تحقیق سعی شد با بررسی میزان مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، مورد تحلیل قرار گیرد. بنابراین در این تحقیق در پی پاسخ به این سؤال می باشد که آیا برنامه‌ریزی برای کارهای محوله از مدیریت زمان، تبعیت می‌کند؟ آیا توانایی مدیریت زمان در نوجوانان بیشتر از جوانان است ؟ آیا بین مهارت مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان تفاوت وجود دارد؟ آیا نوجوانان و جوانان طبقه پایین با نوجوانان و جوانان طبقه بالای جامعه از نظر مدیریت زمان تفاوت دارند؟آیا نوجوانان و جوانان دختر نسبت به نوجوانان و جوانان پسر از مدیریت زمان بهتر استفاده می کنند؟آیا رابطه ای بین اتلاف وقت و مدیریت زمان وجود دارد؟ایا بین میزان مدیریت زمان و میزان تماشای تلویزیون رابطه ای وجود دارد؟1- Self-Regulation learning

2- Pintrich

3-Cognitive Strategies

4-Metacognitive Strategies

5-Resource Management Strategies

1- Zimmerman & Matinez- Pons

واژگان کلیدی: مهارت مدیریت زمان، نوجوانان، جوانان
اهمیت و ضرورت تحقیق
در جامعه ما، الگوی صرف وقت به میزان قابل ملاحظه‌ای کمیاب است. با وجود آنکه همه به یک میزان، زمان در اختیار داریم، ولی دیده می‌شود آنهایی موفق‌ترند که از وقت خود بهتر استفاده می‌‌کنند، الگوی رفتاری صحیح را باید با آموزش ایجاد کرد، مدیریت زمان، دانش، نگرش و رفتار افراد را در جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر از عمر ارتقاء می‌بخشد. زمان و چگونگی مدیریت بهینه آن، یکی از مسائلی است که برای انسان‌ها حائز اهمیت است. ارزش زمان برای همه برابر نیست و همه به نحو یکسانی از آن استفاده نمی‌کنند. بسیاری ازانسان‌ها علاقه‌مندند که به نحو احسن از زمان، نهایت بهره را ببرند، در حالیکه برای دیگران این چنین نیست ،در این خصوص که چگونه از زمان استفاده شود، مسلماً به یک‌سری مهارت‌ها و مدیریت‌های ویژه‌ای مورد نیاز است، به عبارتی هر چه میزان آشنایی با این مهارت بیشتر باشد به همان نسبت کنترل و مدیریت آن ساده‌‌تر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مدیریت زمان در اهمالکاری تحصیلی تأثیرگذار است. مدیریت زمان یکی از مسائل مهم و جدی در سطح بین‌المللی است. جوانان و نوجوانان نیز بدون مدیریت زمان گاهی تمامی وقت خود را در امور غیر ضروری از بین می‌برند، استفاده درست و مؤثر از زمان، می‌تواند بعنوان رفتاری در جهت تأیید وجود انگیزش پیشرفت و موفقیت در نوجوانان و جوانان باشد. با این حال موضوع مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
بنابراین انجام پژوهش به منظور شناسایی رابطه و تعامل میان مهارت نوجوانان با مهارت جوانان در مدیریت زمان به مشاوران و برنامه‌ریزان در امور نوجوانان و جوانان کمک خواهد کرد تا در جهت ارائه شیوه‌های مناسب برنامه‌ها و راهکارهاموفق شوندو راهنمایی لازم بدهند ،در اهمیت مدیریت زمان می‌توان گفت که نوجوانان و جوانانی که نتوانند وقت خود را تنظیم کنند ازعهده انجام هیچ‌کاری بر نخواهند آمد. در زمینه مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان تاکنون در کشورمان تحقیقات اندکی انجام شده ،در نتیجه فقدان سابقه تحقیقی در بستر بومی جامعة مورد مطالعه، یکی از دل مشغولی‌های جدی تحقیق می‌باشد.از سوی دیگر مواجه با ازدیاد منابع در به انحراف کشاندن قشر نوجوان و جوان ،دسترسی محدود نوجوانان و جوانان به مشاوران و روانشناسان تربیتی متخصص و ماهر از جمله مشکلاتی است که نشان می‌دهد نوجوان و جوان در چه شرایط بحرانی روبرو می باشند.
مدیریت ضعیف زمان را نمی‌توان پنهان نمود و اثربخشی بیشتری مورد نیار است، زیرا برای موفقیت بیشتر چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می‌باشیم. این راهبردها برای استفاده بهینه از وقت، تنظیم شده و بعنوان روش‌هایی برای کنترل زمان به کار می‌رود. با استفاده مؤثر از زمان می‌توان اهداف را مشخص کرد و وظایف و فعالیت‌ها را برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی نمود، با برنامه‌ریزی ، درک نوجوان و جوان از زمانِ در دسترس، افزایش یافته در نتیجه می‌توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره‌مند شوند. بیشترین کاربرد مدیریت زمان می‌تواند در جوانان و نوجوانان باشد چرا که این قشر از جامعه در آینده بعنوان نسل جدید چرخهای اقتصادی، علمی، فرهنگی کشور را به عهده خواهند داشت. با توجه به اهمیت فراگیری اصول مدیریت زمان و آگاهی از مهارت نوجوانان و جوانان در مدیریت زمان، تأثیر آن در سلامت جامعة فردای ما می‌باشد.
این تحقیق شاید وسیله‌ای جهت فراگیری و انتقال آن به دیگران و گامی در جهت رشد و تعامل جامعه برداشته شود. ضرورت توجه به مدیریت زمان بخصوص درکلان شهر تهران که نوجوانان و جوانان زیادی از وقت خودشان را به طرق مختلف از جمله ماندن در ترافیک و استفاده نادرست از اینترنت و بازی‌های کامپیوتری و قدم زدن (پرسه زدن) در کوچه و خیابان و از این قبیل از دست می‌دهند، حائز اهمیت است.از طرفی دیگر، پیچیدگی شرایط زندگی به واسطه ظهور رسانه‌های مختلف، موقعیت‌های پیچیده اجتماعی و اخلاقی، تغییرات اجتماعی، انتظارات و ارزش‌ها، فرصت را برای نوجوانان وجوانان تنگ‌تر و شرایط را بسیار سخت‌تر کرده است. به همین دلیل، آموزش راهبردهای مدیریت درست زمان برای نوجوانان وجوانان در کشور ما یک ضرورت است. از آنجا که نوجوانان و بخصوص جوانان پرمشغله‌ترین قشر جمعیت جوان هستند، همچنین قشر عظیمی از جمعیت کشور مان را تشکیل می دهند،ارائه راهبردهای مدیریت زمان به آنان، بسیار مهم به نظر می‌رسد.
نتابج:
نتایج این بررسی نشان داد که بیش از نیمی از نوجوانان و جوانان به صورت منظم تلویزیون تماشا می‌کنند و از این تعداد بین ساعات 24-19 تلویزیون تماشا می‌کنند. برای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان، صداوسیما در این ساعات می‌تواند از طریق پخش برنامه‌های آموزشی در خصوص مدیریت زمان، تولید فیلم و سریال در زمینه فرهنگ استفاده بهینه از زمان، ارائه بحث‌های کارشناسی از طریق متخصصین، مشاوران و روانشناسان، نشان دادن الگوهای عینی از طریق مجریانی که خودشان استفاده بهینه از زمان کنند، می‌توانند در زمینه استفاده بهینه از زمان به نوجوانان و جوانان آموزش دهند.
در بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان نشان داد که با افزایش میزان تماشای تلویزیون در نوجوانان و جوانان مدیریت کردن زمان کاهش می‌یابد و نمی‌توانند از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند، برای جلوگیری از این کار، صداوسیما باید برنامه‌هایی پخش کند که زمانی که نوجوانان و جوانان وقت خود را به تلویزیون تماشا کردن صرف می‌کنند باید استفاده بهینه از آن زمان ببرند و آن برنامه‌ها باید متنوع و در عین حال جذاب و آموزنده باشد. از آنجا که بیش از نیمی از نوجوانان به ویژه جوانان مهمترین عامل اتلاف وقت خود را نداشتن شغل مناسب، بازی‌های کامپیوتری، نبود برنامه‌ریزی منظم، نبود تفریح و سرگرمی برای اوقات فراغت دانسته‌اند، بنابراین شایسته است فرهنگ استفاده و بجا از امکانات و وسایل در قالب فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های دیگر به نوجوانان و جوانان آموزش داده شود.
با توجه به نقش محوری و پرمسئولیت نوجوانان و جوانان در آینده و با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در پسرها کمتر از دخترها بوده است، لازم است پسرها متناسب با نقش و وظایف خاصی که برعهده آنها گذاشته می‌شود از حیث اصول برنامه‌ریزی، نظم و مدیریت زمان آموزش داده شوند و دست‌اندرکاران آموزه‌های مبتنی بر اصول برنامه‌ریزی و نظم، مدیریت زمان را در متن برنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها به آنها انتقال دهند.
با توجه به اینکه شاخص میزان برنامه‌ریزی و نظم در گروه نوجوانان کمتر از جوانان بوده است و با توجه به نقش سازنده این قشر (دانش‌آموزان) در آینده این مرز و بوم لازم است صداوسیما در برنامه‌هایی از کارشناسان و مشاوران تحصیلی و تربیتی برای حل مشکلات و پاسخ به سؤالات نوجوانان دعوت کنند.
صداوسیما می‌تواند با معرفی افراد نمونه و شایسته‌ای که در طول زندگی به موفقیت‌های بسیاری دست یافته و موفقیت خود را مرهون برنامه‌ریزی و نظم در زندگی می‌دانسته‌اند، مشوق مخاطبان در این زمینه باشد. به نظر می‌رسد از آنجا که نوجوانان نسبت به برنامه‌ریزی و نظم اقبال نشان داده‌اند، معرفی دانش‌آموزان ممتاز که موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند مؤثر باشد.
به تصویر کشیدن آثار و عواقب نبود برنامه‌ریزی، بی‌نظمی و مدیریت زمان، می‌تواند انگیزه افراد را به سمت اجتناب از بی‌نظمی و بی‌برنامگی و اتخاذ هدف و برنامه‌ریزی در کارها و وظایف زندگی سوق دهد.
به نظر می‌رسد به تصویر کشیدن تأثیرات روانی همچون بالا بودن میزان رضایت خاطر و آرامش در افرادی که دارای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان در زندگی هستند و فرصت‌های زندگی خود را غنیمت شمرده و در جهت رشد و بالندگی خود و جامعه تلاش می‌کنند، در تقویت و رواج فرهنگ مدیریت زمان در زندگی مخاطبان مؤثر باشند.
فهرست مطالب
چکیده 1
فصل اول: چارچوب تحقیق 2
مقدمه 3
بیان مسئله 5
اهمیت و ضرورت تحقیق 10
اهداف تحقیق 12
سؤال‌های تحقیق 13
فرضیه‌های تحقیق 13
تعریف مفاهیم 14
فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق 16
مقدمه 17
ماهیت و مفهوم زمان 18
تاریخچه مختصر از زمان 20
مفهوم مدیریت زمان 24
مبانی نظری مدیریت زمان 24
مفهوم نوجوانی 40
نوجوانی و رشد آن در مکتب اسلام 40
نوجوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر 42
نظریه‌های رشد نوجوانی 44
ویژگی‌های نوجوانی 60
جوانی 63
جوانی و رشد آن در اسلام 63
جوانی و رشد آن در نظریه‌های معاصر 64
شرایط زیستی ـ غریزی جوانی 66
شرایط ذهنی جوانی 67
شرایط روانی جوانی 68
شرایط عاطفی و اخلاقی جوانی 69
ویژگی‌های رشد جوانی 72
رشد اجتماعی و اخلاقی 75
ویژگی‌های تفکر دوره جوانی 76
مفهوم روانشناختی مدیریت زمان 80
اصول مدیریت زمان 84
دیدگاه‌های مدیریت زمان 85
تکنیک‌های مدیریت زمان 86
قوانین مرتبط با مدیریت زمان 91
نسل‌های مدیریت زمان 93
عوامل اصلی در عدم استفاده بهینه از زمان 95
عوامل اتلاف وقت 99
مبانی نظری رسانه 105
پیشینه تحقیق 114
تحقیقات انجام شده در داخل کشور پیرامون مدیریت زمان 115
تحقیقات انجام شده در سایر کشورها پیرامون مدیریت زمان 122
جمع بندی ادبیات و پیشینه تحقیق 130
فصل سوم: روش تحقیق 137
مقدمه 138
روش تحقیق 139
جامعه آماری 140
نمونه و روش نمونه‌گیری 140
حجم نمونه 142
ابزار اندازه‌گیری 142
نمره‌گذاری پرسشنامه مدیریت زمان 143
روایی 143
پایایی 144
روش تجزیه و تحلیل داده‌ها 144
روش اجرا
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌ها 147
مقدمه 148
ویژگی پاسخگویان نوجوانان و جوانان 150
جنسیت 150
سن 151
میزان تحصیلات 152
طبقه اقتصادی ـ اجتماعی 153
وضعیت تماشای تلویزیون 154
وضعیت زمان تماشای تلویزیون در شبانه‌روز 155
وضعیت زمان تماشای تلویزیون در طول هفته 156
بررسی چگونگی نقش صداوسیما در ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان 158
بررسی عملکرد صداوسیما در آموزش مدیریت زمان 159
بررسی مهمترین عامل اتلاف وقت در بین نوجوانان و جوانان 160
بررسی شاخص هدفگذاری در مدیریت زمان 161
بررسی شاخص اولویت‌بندی در مدیریت زمان 162
بررسی شاخص برنامه‌ریزی در مدیریت زمان 163
بررسی نمره شاخص‌های مدیریت زمان 164
بررسی رابطه بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان 165
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان در نوجوانان و جوانان 166
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان به تفکیک جنس 169
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب تحصیلات 171
بررسی تفاوت میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی 174
فصل پنجم: بحث و بررسی نتایج 176
مقدمه 177
خلاصه نتایج 178
بحث و نتیجه‌گیری 187
پیشنهادهای کاربردی صداوسیما 190
محدودیت‌های تحقیق 192
پیشنهادات 194
منابع ومآخذ 195
منابع فارسی 195
منابع انگلیسی 203
پیوست 204
فهرست جداول
جدول شماره 4-1 توزیع پاسخگویان برحسب جنس 150
جدول شماره 4-2 توزیع پاسخگویان برحسب سن 151
جدول شماره 4-3 توزیع پاسخگویان بر حسب میزان تحصیلات 152
جدول شماره 4-4 توزیع پاسخگویان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی 153
جدول شماره 4-5 توزیع پاسخگویان برحسب تماشای تلویزیون به صورت منظم 154
جدول شماره 4-6 توزیع پاسخگویان برحسب زمان تماشای تلویزیون در شبانه‌روز 155
جدول شماره 4-7توزیع پاسخگویان برحسب میزان تماشای برنامه‌های تلویزیون در طول هفته 156
جدول شماره 4-8 توزیع پاسخگویان در مورد روش‌های ترویج فرهنگ استفاده بهینه از زمان 158
جدول شماره 4-9 توزیع پاسخگویان درخصوص عملکرد صداوسیما در آموزش نحوه مدیریت زمان 159
جدول شماره 4-10 توزیع پاسخگویان درباره مهمترین عامل اتلاف وقت 160
جدول شماره 4-11 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص هدفگذاری 161
جدول شماره 4-12 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص اولویت‌بندی 162
جدول شماره 4-13 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص برنامه‌ریزی 163
جدول شماره 4-14 شاخص‌های مدیریت زمان به تفکیک تعداد سؤالات، دامنه نمرات و میانگین شاخص‌ها 164
جدول شماره 4-15 میانگین شاخص ها در پاسخگویان 164
جدول شماره 4-16 رابطه همبستگی بین میزان تماشای تلویزیون و مدیریت زمان 165
جدول شماره 4-17 میانگین نمره شاخص‌های مدیریت زمان برحسب سن پاسخگویان 166
جدول شماره 4-18 نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های 168
مدیریت زمان برحسب سن پاسخگویان
جدول شماره 4-19 میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک جنسیت 170
جدول شماره 4-20 میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک تحصیلات 171
جدول شماره 4-21 نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های مدیریت 173
زمان برحسب تحصیلات پاسخگویان
جدول شماره 4-22 میانگین خرده مقیاس‌های مدیریت زمان با پایگاه اقتصادی ـ اجتماعی پاسخگویان 174
جدول شماره 4-23نتیجه آزمون تحلیل واریانس برای مقایسه میانگین نمره خرده مقیاس‌های مدیریت 175
زمان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی پاسخگویان
نمودار 4-1 توزیع پاسخگویان برحسب جنسیت 150
نمودار 4-2 توزیع پاسخگویان برحسب سن 151
نمودار 4-3 توزیع پاسخگویان برحسب تحصیلات 152
نمودار 4-4 توزیع پاسخگویان برحسب طبقه اقتصادی ـ اجتماعی 153
نمودار 4-5 توزیع پاسخگویان برحسب تماشای تلویزیون به صورت منظم 154
نمودار 4-6 توزیع پاسخگویان در خصوص زمان تماشای تلویزیون 155
نمودار 4-7 توزیع پاسخگویان در خصوص میزان تماشای برنامه‌های تلویزیون در طول هفته 157
نمودار 4-8 توزیع پاسخگویان در خصوص عملکرد صداوسیما در آموزش نحوه مدیریت زمان 159
نمودار 4-9 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص هدفگذاری 161
نمودار 4-10 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص اولویت‌بندی 162
نمودار 4-11 توزیع پاسخگویان برحسب شاخص برنامه‌ریزی 163
نمودار 4-12 میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان بر حسب سن 166
نمودار 4-13 میانگین نمره پاسخگویان در خرده مقیاس‌های مدیریت زمان به تفکیک جنسیت 170

دانش نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی نسبت به آموزش …

تا آنجا که با گسترش کاربرد یادگیری الکترونیکی در آموزش پزشکی، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی از سال 1997 کمیته‌ای از مشاوران را به‌منظور استفاده از کامپیوتر در آموزش پزشکی … از این رو این مطالعه با هدف تعیین میزان دانش، نگرش و مهارت دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به آموزش الکترونیکی طراحی شد.

ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه …

۸ ساعت پیش – ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت دسته: روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی بازدید: ۱ بار فرمت فایل: doc حجم فایل: ۳۹۵ کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ۲۵۴. هدف از این پایان نامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد ۱۲ تا ۳۰ ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن …

[PDF]ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳ

توسط اميني – ‏2015
۴ خرداد ۱۳۹۴ – ﻣﻘﻮﻟﻪ، اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ در ﺻﺪد اﺳﺖ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان ﺑﺮﺧﻮرداري داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن. از ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﻓﺮاﺷﻨﺎﺧﺘﯽ. در دروس ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﯽ اﻗﺪام ﮐﻨﺪ ﺗﺎ از اﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ، ﺿﻤﻦ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ و ﻣﺸﺨﺺ ﮐﺮدن وﺿﻌﯿﺖ. ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﺻﻼح ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎي درﺳﯽ در اﯾﻦ زﻣﯿﻨﻪ ﺑﭙﺮدازد . ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. اﺳﺘﯿﻮارت. 1. و ﻫﻤﮑﺎران. ) 2007(. ﺗﺄﮐﯿﺪ ﻣﯽ. ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎي اﻧﺠـﺎم ﺷـﺪه. در زﻣﯿﻨـﻪ ﻓﺮاﺷـﻨﺎﺧﺖ. ﻃﯽ. 30. ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ …

پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 …

۴ ساعت پیش – پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای دسته: روانشناسی،علوم تربیتی واجتماعی بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 74 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 9. هدف از این پرسشنامه ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد 12 تا 30 ساله و ارائه راهکارهایی برای تقویت آن ی …

[PDF]ارزیابی مهارتهای حرفه ای و وضعیت اشتغال دانش‌آموختگان …

ارزﯾﺎﺑﯽ ﻣﻬﺎرﺗﻬﺎي ﺣﺮﻓﻪ. اي و وﺿﻌﯿﺖ اﺷﺘﻐﺎل داﻧﺶ. آﻣﻮﺧﺘﮕﺎن ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ … ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻧﯿﺮوي اﻧﺴﺎﻧﯽ ﻣﺘﺨﺼﺺ، اﺷﺘﻐﺎﻟﺰاﯾﯽ و اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺨﺼﺺ آﻧﻬﺎ از ﺟﻤﻠﻪ دﻏﺪﻏﻪ. ﻫﺎي. ﯽاﺻﻠ. ﻧﻈﺎم. آﻣﻮزش. ﻋﺎﻟﯽ اﺳﺖ ….. ﺪت زﻣﺎن. اﻧﺘﻈﺎر ﺑﺮاي اﺷﺘﻐﺎل و ﻧﻮع اﺷﺘﻐﺎل آﻧﻬﺎ اراﺋﻪ. ﺷ. ﺪه اﺳﺖ. ﺟﺪول. -1. ﺗﻮزﯾﻊ ﻓﺮاواﻧﯽ و درﺻﺪ ﻧﻤﻮﻧﻪ آﻣﺎري داﻧﺶ آﻣﻮﺧﺘﮕﺎن. ﺟﻨﺴﯿﺖ. درﺻﺪ. ﺗﻌﺪاد ﮐﻞ. وﺿﻌﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽ. ﻣﺮد. زن. 16. 24. 51. 40. ﺑﯿﮑﺎر. 14. 12. 33. 26.

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻓﺮﺳﻮﺩﮔﻲ ﺷﻐﻠﻲ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎ

ﺷﻐﻠﻲ» ﻓﺸﺎﺭ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ﺣﺪ ﻭ ﻧﺪﺍﺷﺘﻦ ﻭﻗﺖ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﻣﺎ ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻓﺸﺎﺭﻛﺎﺭﻱ ﻭ ﺑﻪ ﺗﺒﻊ ﺁﻥ ﻓﺸﺎﺭ ﺭﻭﺍﻧﻲ … ﺗﺎ ﻫﻤﻴﻦ 20-30 ﺳﺎﻝ ﭘﻴﺶ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ … ﮔﺮﻳﮕﺰ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﺪ : ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺁﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻰ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻬﺎﺭﺕ ﻫﺎﻳﻰ. ﺍﺳــﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﻬﻴﻨﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺗﻮﺳــﻂ ﻓﺮﺩ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﻰ ﺷــﻮﺩ (ﭘﻮﺭ ﻇﻬﻴﺮ، 1380 ). ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺳــﺮﻭﺵ، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ﺯﻣﺎﻥ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷــﻴﻮﻩ ﻫﺎﻯ ﻋﻠﻤﻰ ﻭ ﻣﻮﺛﺮ ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﻳﻰ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﻭ ﻣﻬﺎﺭ ﻛﺮﺩﻥ ﺁﻥ ﺟﻬﺖ ﺩﺳــﺘﻴﺎﺑﻰ ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ.

آزمون بین المللی CCIE سیسکو- استراتژی و راهکارهای مدیریت …

آیا قصد شرکت در آزمون بین المللی CCIE سیسکو را دارید و در تعیین استراتژی ها و مدیریت زمان خود دچار مشکل هستید؟ … میزان زمان مورد نیاز جهت آماده سازی شما برای شرکت در این آزمون بین المللی به طرز چشمگیری کاهش می یابد و در نتیجه شما می توانید تا در مدت زمان 3 تا 12 ماه، بسته به میزان تجربه ای که دارید موفق به اخذ این مدرک شوید.

[PDF]مقاله تحقيقي تأثیر مدیریت کیفیت بر کاهش عفونت محل …

میزان وقوع عفونت های بیمارســتانی در ایــران از 1/9 درصد تا 25. درصد گزارش شده اســت ]12[. در ایالت متحده 2/8 درصد اعمال. جراحی به عفونت منتهی می شــود ]13[ و هر مــورد عفونت زخم. جراحی به طور متوســط 7/5 روز مدت بستری را افزایش داده است. ]14[. افزایش مدت زمان بســتری بیماران منجر به اشــغال تخت،. افزایش هزینه ها و نگرانی بیشتر …

[PDF]بررسی اثربخشی دو روش آموزشی تمرین کار عملی و سخنرانی …

۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ﻧﻴﺴﺖ. ).12(. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ، ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻧﻴﻤﻪ ﺗﺠﺮﺑﻲ از ﻧﻮع ﻗﺒﻞ و. ﺑﻌﺪ. ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻫﺪف اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ دو. روش آﻣﻮزش اﻳﻤﻨﻲ ﺑﺮق در دو ﮔﺮوه ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﺘﺨﺎب. ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻋﺪم وﺟﻮد ﺷﻮاﻫﺪ ﻛﺎﻓﻲ ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ اﺛﺒﺎت و. ا. ﻃﻤﻴﻨﺎن اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﺟﻠﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﺑﺎ روش ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر. ﻋﻤﻠﻲ در ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎ روش آﻣﻮزش ﺳﺨﻨﺮاﻧﻲ، ﺳﺒﺐ ﺷﺪه. اﺳﺖ ﺗﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ارزﻳﺎﺑﻲ ﻣﻴﺰان اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ. روش آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﻤﺮﻳﻦ ﻛﺎر ﻋﻤﻠﻲ …

[DOC]فایل اصلی مقاله

بیمارستان ها منابع عمده ای را جهت مدیریت اتاق عمل و جذب کادر درمانی از جمله جراحان و پرسنل اتاق عمل اختصاص می دهند تا اعمال جراحی در زمان مقرر انجام گیرد و به همین دلیل یکی از … همچنین با افزایش مدت بستری بیماران در بیمارستان، علاوه بر افزایش عفونت های بیمارستانی موجب تاخیر در ارائه خدمات جراحی به بیماران دیگر که در نوبت عمل …

همايش های اخير ليست مقالات همايش نهمین همایش بین المللی …

6, بررسی میزان مهارتهای دانش آموزان دوره ابتدایی با توجه به اهداف آموزشی درس تربیت بدنی (موردبررسی: شهرستان بابل)_مقاله پوستری, بيشتر. 7, تحلیل رگرسیونی ….. 141, تاثیر 8هفته تمرینات ریتمیک با وبدون موزیک بر تعادل ایستا و پویای کودکان 8 تا 12 ساله ی مبتلا به سندرم داون_مقاله شفاهی, بيشتر. 142, ارتباط بین …

دانشکده علوم ارتباطات – سامانه بانک اطلاعات پایان نامه – …

30, ارزیابی و مقایسه عملکرد اتصالات گیردار فلنجی اجرا شده در کارگاه ها با تغییر فواصل پیچها به سمت مساوی شدن، با اتصالات از پیش تایید شده 4 یا 8 پیچی مطرح در آیین نامه که فواصل …. 80, لباسهاي بدون پايان (ارائه راهكارهايي جهت افزايش طول عمر استفاده از محصول), محمد رفيعيان كوپايي, دانشکده هنر, طراحى صنعتى, 1396-06-08.

[DOC]سیستم اثربخش ارزشیابی عملکرد کارکنان

هدف اصلي از ارزيابي عملكرد اين است كه اطلاعات ضروري در باره نيروهاي شاغل در سازمان جمع آوري گردد و در دسترس مديران قرار گيرد تا آنها بتوانند تصميمات بجا و لازم را در … بر حسب نيازهاي سازماني، ب) پيش بيني بازخورد به كاركنان در جهت اصلاح يا تقويت رفتار آنها و ج) تخصيص پاداش و ارتقاي شغلي افراد، مورد استفاده قرار مي گيرد.
وارد نشده: زمان ‏ساله

[PDF]ﻛﺸﻮر ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ

توسط علی دوست قهفرخی – ‏2014
۲۳ مهر ۱۳۹۰ – داﻧﺸﺠﻮي دﻛﺘﺮي، ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ. ورزﺷﻲ، داﻧﺸﻜﺪة ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ، داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﻲ، ﺗﻬﺮان، اﻳﺮان. ﭼﻜﻴﺪه. ﻫﺪف. از. اﻳﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ،. ﺑﺮرﺳﻲ اوﻟﻮﻳﺖ. ﻫﺎ و راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ورزش ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﻲ ﺟﻮدوي ﻛﺸﻮر از دﻳﺪﮔﺎه ﺻﺎﺣﺐ ….. ﺗﺎ. 30. ﺳﺎل. ﺑﺎﻻي. 31. ﺳﺎل. ﺗﻌﺪاد. 14. 4. 14. 8. 1. 5. 23. 7. 4. 13. 13. 9. 5. درﺻﺪ. 35. 10. 35. 20 5/2. 5/12. 5/57. 5/17 10 5/32 5/32. 5/22. 5/12. ﺗﻮزﻳﻊ اﻓﺮاد ﻧﻤﻮﻧﻪ از ﻧﻈﺮ …

[PDF]دریافت متن کامل فصلنامه مطالعات راهبردی زمستان 95 – مرکز …

۳۰ بهمن ۱۳۹۱ – 1- دانشجوي دکتراي مدیریت خدمات بهداشتي درماني، مرکز تحقیقات مدیریت ارائه خدمات سالمت، پژوهشکده. آینده پژوهي در ….. تقویت ساختار تفریحی با حفظ نقش و عملکرد فرامحلی و تجاری- انبارداری محله باعث حضور افراد ….. فاصلة سال های 1996 تا 2006 منتشر شد، شش شاخص به شرح زیر مورد ارزیابي قرار گرفت:.

عناوین اولویتهای پژوهشی گروه مدیریت توانبخشی – دانشگاه …

بررسی مقایسه ای میزان نیاز معلولین به خدمات توانبخشی با دریافت خدمات توانبخشی. کیفی … تبیین چالشهای آموزش و تربیت کارشناسان توانبخشی از دیدگاه مدرسان و دانشجویان و ارائه راهکارهای ارتقای آن …. بررسی وضعیت پاسخگویی نظام ارائه خدمات توانبخشی به افراد 14 تا 30 سال دچار اختلال تکاملی و تحلیل عوامل موثر بر آن.

[PDF]15 10 12 ارزيابي عملكرد شركت هاي گروه داروپخش طي سال90 و …

در ابتدای این نشست گزارشی از عملكرد مدیریتی و مالی گروه داروپخش طی دوازده ماهه سال 1390 و دو ماهه نخست سال. 1391 ارائه شد و اهم اقدامات انجام شده در گروه مورد ارزیابی قرار گرفت. 15 تیر 1391، شماره 84 و 85. والدت منجی عالم. بشریت، حضرت. مهدی)عج( بر کلیه. همکاران گرامی باد. دوهفته نامه گروه داروئی تأمین. 12. بهبود فضای. کسب و کار؛.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

عوامل موثر در بهره‌وري 12. الف: عوامل برون سازماني: 12. 1- عوامل فرهنگي: 12. 2- عوامل اقتصادي: 13. 3- عوامل اجتماعي: 13. ب- عوامل درون سازماني: 13. 1-نيروي انساني: 13 … مطرح سازید و ارتباط ایجاد کنید 30 … در نهایت از استرس به عنوان یک عامل کاهنده کارایی و انگیزه نیروی انسانی نام بردیم و راهکارهایی برای کاهش استرس را ارائه نمودیم.

[DOC]اولويت‌هاي پژوهشي.docx – سازمان بهزیستی کشور

12, بررسی رابطه بین سلامت روان ، نگرش و دانش مربیان مهدهای کودک بر حوزه های شناختی–اجتماعی و هیجانی کودکان پیش دبستانی 5 و 6 سال, تحلیل وضعیت– اثر بخشی. 13, بررسی عوامل موثر بر شیوع کودک آزاری در کشور, تحلیل وضعیت. 14, بررسی میزان اثربخشی آموزش مهارتهای زندگی توسط مراکز روزانه حمایتی–آموزشی کودک و …

[PDF]پرسشنامه انگیزه ی انجام کار در کودکان (نسخه 2.1) – …

توسط RTO DhP
استفاده می کنند و بر مهارتهای شناختی. 12. و کالمی. 13. کودک تکیه دارند. پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. در کودکان. از طریق مشاهده. 14. به ارزیابی. انگیزه ی انجام كار …. به زمان. تكمیل و. توسعه. پرسشنامه. انگیزه ی انجام كار. 18. در سال. 0998. بازمیگردد.این سیستم امتیازدهي شامل چهارده شاخص مي باشد كه از. فرم. مربوط به بزرگساالن …

[PDF]بررسی و ارزیابی صنعت احداث ساختمان های پیش ساخته بتنی …

توسط هروی – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
ارزیابی صنعت احداث. ساختمان های پیش ساخته بتنی، نیاز به استفاده از مدل و روشی مناسب دارد. تالش این تحقیق در راستای معرفی مدل و روش مناسب به منظور شناخت …. افزایش سطح مهارت و آموزش افراد تیم ساخت وساز. ]12[. Soc4. افزایش رضایت و اطمینان از کیفیت و پایداری محصول نهایی )ساختمان(. ]29[. Soc5. کاهش میزان آلودگی های …

به ترتیب زمان ارایه – Pejvak Ava(Article)

سه شنبه 22 اردیبهشت 1388. عنوان. ارائه دهنده. زمان. ارزیابی مهارتهای درک شنیداری در بیماران حلزون شنوایی توسط مقیاس CAP. علی اصغر رئوف صائب. صبح. کاشت حلزون در کودکان مبتلا به کم شنوایی ناشی از مننژیت. مهدیه حسنعلی فرد. صبح. بررسی مقایسه ای خطاهای تولیدی بین کودکان کاشت حلزون شده با کودکان طبیعی 7-6 ساله.

[PDF]بخشنامه ارزیابی عملکرد

های سنجش و ارزیابی عملکرد و میزان بهره. وری را در واحدهای. خود به مورد اجرا گذاشته و ضمن تهیه گزارش. های نوبه. ای و منظم، نتایج حاصل را به. سازمان گزارش نمایند . ماده. 50. -. سازمان موظف است استقرار نظام مدیریت عملکرد را در سطح کلیه دستگاه. های. اجرایی پیگیری و نظارت نموده و هر سال گزارشی از عملکرد دستگاه. های اجرایی و ارزشیابی.

[DOC]6-3 مطالعه روي سلولهاي بنيادي در خصوص درمان بيماري هاي مزمن …

1-33 آموزش مهارت های زندگی (خانواده های دارای کودک کم توان ذهنی- کودکان پیش دبستانی- زوجین متقاضی طلاق و مراجعین به اورژانس اجتماعی و …) 1-34 فرهنگ و … 3-15 فراوانی اعتیاد به مواد مخدر در جوانان 30-15 ساله … 3-19 وضعیت گرايش به قاچاق مواد مخدر در نواحي مختلف استان (علل ، عوامل ) و ارايه راهكارهاي مناسب جهت اصلاح وضعيت موجود.

[PDF]ي ﻫـﺎ ﻣﻬـﺎرت ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ درﺳـﻲ آﺳﻴﺐ در ﻧﻈﺎم آﻣﻮزش ﻣﺘﻮ – دانشگاه شاهد

ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎ. ي زﻧـﺪ. ﮔﻲ ﻣﻄـﺎﺑﻖ ﺑـﺎ. ﻣﺪل ﻋﻠﻤﻲ ﻓﺮاﻧﺴﻴﺲ ﻛﻼﻳﻦ، از دﻳﺪ ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن ﺗﻌﻠﻴﻢ و ﺗﺮﺑﻴﺖ، ﻣﻌﻠﻤﺎن و داﻧﺶ. آﻣﻮزان. ﺷﺎﺧﻪ ﻧﻈﺮي دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن. ﻫﺎي ﻋﺎدي. -. دوﻟﺘﻲ ﺷﻬﺮ ﺗﻬﺮان و اراﺋﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮاي ﺑﻬﺒﻮد ….. ﻫـﺎﻳﻲ ﻛـﻪ در اﻳـﻦ دﺳـﺘﻪ. ﻗﺮار. دارﻧﺪ از ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻣﺜﺒﺖ آﻣﻮزش. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎ. ي زﻧﺪﮔﻲ ﺑـﺮ. ﻛﺎﻫﺶ رﻓﺘﺎرﻫـﺎي ﻣﻨﻔـﻲ و اﻓـﺰاﻳﺶ رﻓﺘﺎرﻫـﺎي ﻣﺜﺒـﺖ. ﺣﻜﺎﻳﺖ. ﻣﻲ. ﻛﻨﻨﺪ. [. 24. ﺗﺎ. 30. ] . .2. ﺗﺤﻘﻴﻖ. ﻫﺎﻳﻲ. ﻛﻪ ﺑـﻪ ارزﻳـﺎﺑﻲ ﻣﻴـﺰان ﺑ. ﻬـﺮه. ﻣﻨـﺪي.

[XLS]لیست پایان نامه های دفاع شده که از سال ٩٣ تا نیمه مرداد ٩٥ مورد .. …

81, 50, حمید خمسه, بررسی وضعیت مدیریت مصرف انرژی در بیمارستان ها و ارائه راهکارهای بهینه سازی مصرف (مطالعه موردی: بیمارستان های تامین اجتماعی استان قزوین) … 83, 52, سارا جوانمرد, ارزیابی میزان آمادگی استقرار سیستم حسابداری منابع انسانی در سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران, کارشناسی ارشد, مدیریت بازرگانی, مالی …

[PDF]Assessment of Knowledge, Health Belief and Patterns of …

افرادی که در سن پایین مصرف سیگار را آغاز می کنند احتمال تبدیل شدن آن ها به سیگاری قهار بیشتر است. عالوه بر این شانس … 30/4 از نوجوانان، در 12-15 سالگی %و قلیان 65 %میانگین سنی شرکت کنندگان 16/47 با انحراف معیار 1/13 بود. شیوع تجربه … سل، ایدز و ماالریاست )5( و این میزان تا سال 2020 به 10 میلیون نفر. مرگ در سال …

[PDF]رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی – پژوهش مدیریت …

فصل نامه پژوهش مدیریت آموزش کشاورزی. 89. شماره 30، پاییز 93. رابطـهی مهارت هـای ارتباطـی بـا عملکرد آموزشـی- پژوهشـی اعضـای هیأت. علمـی دانشـگاه علـوم کشـاورزی و منابع … اعضـای هیـأت علمـی کشـاورزی و منابع طبیعی بر مبنای یافته های به دسـت آمـده از پژوهش، پیشـنهادها و راهکارهایی در جهت … 1393/7/23 پذیرش:1392/12/6 ؛ دریافت: …

[PDF]داللت های سیاستیِ مسایل کنونی و پیش روی سالخوردگی … – …

شوند هستند. این فرصت طالئی تا دو سه دهه آینده نیز ادامه. خواهد داشت ولی شاید هرگز تکرار نشود)صادقی، 1391، عباسی. شوازی و صادقی 1393(. عالوه بر آن، بر اساس سرشماری 1390،. افراد 65 ساله و باالتر تنها حدود 6 درصد جمعیت بوده اند )مرکز. آمار ایران، 1392( و انتظار می رود تا سال 1400 به حدود 7 درصد،. و تا 30 سال دیگر در نیمه دهه 1420 به …

[PDF]ﮔﺰارش ﺳﺎل – کدال

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ – همکاران سیستم . گزارش کسب و کار. شرکت همکاران سیستم به عنوان بزرگ ترین شرکت دانش بنیان خصوصی. درزمینه ی تولید و ارائه راهکارهای نرم افزاری در ایران از ابتدا نقش خود را کمک به. بنگاه های اقتصادی برای مدیریت و توسعه بهتر آنها تعریف کرده است. حدود 30. سال تجربه، همکاری با بیش از 39 هزار سازمان و نهاد …

تأثیر درمان فعال‌سازی رفتاری مبتنی بر تغییر سبک …

درمان فعال‌سازی رفتاری می‌کوشد تا با غلبه بر مسائل روان‌شناختی کودکان مبتلا به دیابت، بهزیستی روان‌شناختی را در این افراد برای مدتی طولانی ارتقاء بخشد. … بازسازی تماس با تقویت مثبت (برنامه‌ریزی فعالیت) و آموزش مهارت‌های لازم برای کسب و حفظ تماس با منابع پایدار تقویت مثبت (آموزش مهارت‌های اجتماعی) متمرکز باشد]12[.

[DOC]عناوین پژوهشی با مشارکت دانشجویی ردیف عناوین محورها 1 …

5, بررسی شیوع بیماری های ایکس لینک در افراد تحت پوشش طرح غربالگری مشاوره ژنتیک در بین دختران 15 تا 25 سال, تحلیل وضعیت و نیازسنجی. 6, بررسی علل … 30, ارزیابی میزان رضایتمندی معلولین جسمی حرکتی از کیفیت وسایل کمک توانبخشی ارائه شده, ارزیابی،ارزشیابی/اثربخشی اقتصادی. 31, بررسی اثربخشی برنامه …

نکته های مهم برای کسانی که دنبال افزایش قد هستند – باشگاه …

۲۷ بهمن ۱۳۹۱ – همچنین مصرف برخی داروها مانند داروهای كورتونی و اختلالات رشد داخل رحمی نیز ازعلل دیگر كوتاهی قد كودكان هستند.به طور کلی همه ما در 3 مرحله رشد می‌‌کنیم؛ 2 سال اول زندگی 30 تا 35 سانتی‌متر افزایش قد داریم. این رشد سریع قد با افزایش سن كاهش می‌ یابد؛ از2 سالگی به بعد کودكان هر سال 5 تا 7 سانتی‌متر قد می‌‌كشند.

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر بهبود کیفیت زندگی و …

توسط A Beygi – ‏2013 – ‏بیان شده در 2 یافته – ‏مقالات مرتبط
۲۰ بهمن ۱۳۹۱ – ﺷﻮد ﻛﻪ ﺑﻪ اﻓﺮاد ﻛﻤﻚ ﻣﻲ. ﻛﻨـﺪ ﺗـﺎ ﺗـﺼﻤﻴﻤﺎت ﺧـﻮد را آﮔﺎ. ﻫﺎﻧـﻪ اﺗﺨـﺎذ. ﻛﻨﻨﺪ، ﺑﻪ. ﻃﻮر ﻣﻮﺛﺮ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﻬﺎرت. ﻫـﺎي ﻣﻘﺎﺑﻠـﻪ. اي و ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﺨـﺼﻲ ﺧـﻮد را. ﮔــﺴﺘﺮش دﻫﻨــﺪ و زﻧــﺪﮔﻲ ﺳــﺎﻟﻢ و ﭘﺮﺑــﺎري ….. ﻫـﺎ روي ﻣـ. ﺴﺎﻟﻪ. اي ﺑـﻪ ﺻـﻮرت ﮔﺮوﻫـﻲ ﻣـﺸﻮرت ﻣـﻲ. ﻛﺮدﻧـﺪ، اﻓـﺮاد. راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﺧﻮد را ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺑﺎرش ﻓﻜﺮي ﻣﺘﻨﺎﺳـﺐ ﺑـﺎ زﻣـﺎن ﺟﻠـﺴﻪ اراﻳـﻪ ﻣـﻲ. دادﻧـﺪ و ﻳـﺎ. ﻣﻬﺎرﺗﻲ را ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻳﻔﺎي ﻧﻘﺶ ﭘﻴﺎده ﻣﻲ.

[DOC]جدول پيش بيني عوامل خطر بيماري كرونر قلب

پرسشگري / ارزيابي به پزشك كمك مي كند تا ميزان عوامل خطر فرد را تخمين بزند و تمايل او را براي تغيير رفتارهاي خاص مشخص كند، و عواملي را كه امكان دارد در انتخاب … براي اينكه در يك زمان با توصيه هاي بسيار زياد افراد مراجعه كننده را خسته نكنيد، پيشنهاد مي شود مهمترين تغيير يا تغييرات را مشخص كنيد، در مورد آن تغيير با فرد …

[PDF]اصل مقاله (1498 K)

۷ تیر ۱۳۸۹ – ﺳﺎل اﻧﺘﺸﺎر. ). ﻋﻨﻮان ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﻧﺎم ﻣﺠﻠﻪ، ﺷـﻤﺎره ﻣﺠﻠـﻪ، ﺷـﻤﺎرة. ﺻﻔﺤﻪ. ﻋﻠﻴﺰاده، ﻣﺤﻤﺪﺣﺴﻴﻦ. و. ﺗﺠﺎري، ﻓﺮﺷﺎد. 1385(. ). ﺑﺮرﺳﻲ وﺿﻌﻴﺖ اﻳﻤﻨﻲ اﻣﺎﻛﻦ ورزﺷﻲ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎي. دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان و اراﻳﻪ راﻫﻜﺎرﻫﺎي. ﻣﻨﺎﺳﺐ. …. ﺑﺮرﺳﻲ راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎي ﻓﺮدي و ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن در ﻣﺪﻳﺮان ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ داﻧﺸﮕﺎه. ﻫﺎي. اﻳﺮان …… ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻧﺸﺎن داد ﺑﻴﻦ ﻣﻴﺰان ﻣﻬﺎرت ﻓﺮدي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ زﻣﺎن ﺑﺎ ﻣﻮﻟﻔﻪ ﻫﺎي ﻣﻬﺎرت ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ آن در.

اویرایش شده ارزیابی تعهد به مدیریت زمان در کارآموزان آموزشگاه …

هدف این پژوهش که یک مطالعه توصیفی از نوع همبستگی است، بررسی رابطه بین بهداشت روانی و حیطه‌های 4گانه آن (سلامت جسمانی، اضطراب، عملکرد اجتماعی و افسردگی) با میزان بکارگیری مهارت‌های مدیریت زمان است. حجم جـامعه را تعداد 180 نفر از مدیران اجرایی واحدها و مراکز دانشـگاه پیام نور استـان تهران که در سال تحصیلی 91-1390 در …

اثر بخشی آموزش مهارت های توانمندسازی روان شناختی بر …

۱۵ تیر ۱۳۹۴ – 23. اثر. بخشی. آموزش. مهارت. هاي. توانمندسازي. روان. شناختی. بر. استرس. شغلی. پرستاران. بخش. هاي. مراقبت. ویژه. بیمارستان. شهید. رجایی. شیراز. در. سال ….. مدیریت. استرس. برای. آرامش. و. بهبود. و. مدیریت. استرس. می. باشند . آموزش. راهکارهای. مقابله. با. استرس. به. کارکنان. در. همه. ی. سطوح. سازمانی. که. می. خواهند. بر.

توسعه زير ساخت ها و ارائه محتوا و آموزش الكترونيكي-v.02 …

هدف از پروژه پیشنهادی حاضر، پژوهش برای ایجاد شاخص هاي ارزیابی میزان سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای، پژوهش برای تدوین محتوا و سرفصل‌های آموزشی ویژه معلمین و کارکنان دولت و ارائه محتوای الکترونیکی مبتنی بر محورها و چارچوب‌های سازمان ملل متحد برای ارتقای سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی می‌باشد. مهارت‌های زندگی (استاندارد یونسکو):. از الزامات …

بررسی مهارتها و قابلیتهای کتابداران دیجیتال: موردپژوهی …

نتیجه گیری: به طورکلی، میزان توانمندی در مهارتهای دیجیتال در بین کتابداران مورد بررسی پایین بوده است، اما در صد بالایی از کتابداران از اهمیت مهارتهای دیجیتال آگاهند … به دلیل اهمیت نقش کتابداران دیجیتال در محیطهای کتابخانه ای برای ارتقای سطح ارائة خدمات در این سازمانها، پژوهش حاضر بر آن است تا به بررسی مهارتها و قابلیتهای …

[PDF]مطالعات بازی – مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال

عنوان یک ابزار کمکیِ درمانی می نگرند بلکه با آزمون علمی، به بررسی اثراتی در بازی می پردازند که تا قبل از این تنها. به مثابه عامل ….. کودکان )سن 3 تا11 سال( و نوجوانان )12 تا 18 سال( در خط پایه می باشد. ….. از خط وسط جهت بررسي مهارت هاي تعادلي و پرسشنامه ترس از افتادن جهت بررسي میزان ترس از افتادن مورد استفاده قرار گرفتند.

[DOC]تاثیر برنامه های مشاوره ای غنی سازی روابط زوجین بر تحکیم …

یافته ها نشان داد که مشاوره قبل از ازدواج از طریق ارتقاء مهارت های زندگی، آشنایی با ملاکهای انتخاب همسر و بستر سازی برای پذیرش نقش جنسی در زندگی مشترک می تواند ….. راهكارهاي ممكن، ارزيابي نتايج از تمامي جنبه هاي مختلف و سرانجام انتخاب راهكار بهينه و مطلوب در زمان مواجهه با شرايط خاص زندگی تصميم گيري عقلایی نمایند[29, 30].

[PDF]یک راهنما برای – Droginfo.com

ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ. ﺗﻤﺎﻳﻼت ﺟﻨﺴﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﻗﺪرت ﺳﺎزﮔﺎری ﺑﺎ اﻓﺮاد و ﻳﺎ ﻣﻮﻗﻌﻴﺘﻬﺎی دﺷﻮار. #. ارﺗﻘﺎ و ﺑﻬﺒﻮد ﺧﻮد ﺁﮔﺎهﯽ. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﺷﻨﺎﺧﺖ از ﺧﻮد و دﻳﮕﺮان. #. اﻓﺰاﻳﺶ ﺑﻴﻨﺶ در ﺑﺎرﻩ ﺁﻧﭽﻪ ﮐﻪ در اﻃﺮاﻓﺘﺎن ﻣﯽ ﮔﺬرد و ﺑﺮدﺑﺎری ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺁن. -2. اﺛﺮات. دراز ﻣﺪت. ﻣﺸﺎهﺪات. ﮐﻠﻴﻨﻴﮑﯽ ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دهﺪ اﻓﺮادی ﮐﻪ اﻏﻠﺐ ﺑﻴﺶ. از. 6. ( هﻔﺘﻪ. زﻣﺎن دﻓﻊ. THC. ) ﻣﺎرﻳﺠﻮاﻧﺎ. ﻳﺎ. ﺣﺸﻴﺶ. ﻣﯽ ﮐﺸﻨﺪ. ﺗﻘﺮﻳﺒﺎ ﺑﺮای. 2. ﺳﺎل ﻋﻤﻠﮑﺮد ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ و ادراﮐﯽ …

[PDF]20 ﺭﺍﻫﻜﺎﺭ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺗﺤﻮﻝ ﺩﺭ ﮔﻤﺮﻙ

ﺳﺎﻝ ﻳﺎﺯﺩﻫﻢ ﺷﻤﺎﺭﻩ 441 ﺳﻪ ﺷﻨﺒﻪ 28 ﺧﺮﺩﺍﺩ 1387. ﺍﺧﺒﺎﺭ. ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ﺍﺭﺩﺷﻴﺮ ﻣﺤﻤﺪﻱ ﺭﺋﻴﺲ ﻛﻞ ﺟﺪﻳﺪ ﮔﻤﺮﻙ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻣﻄﺮﺡ ﺷﺪ. ﺭﺍﻫﻜﺎﺭﻫﺎﻱ 20ﮔﺎﻧﻪ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺗﺤﻮﻝ. ﺩﺭ ﮔﻤﺮﻙ، ﺭﻓﻊ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻭ ﺗﻨﮕﻨﺎﻫﺎﻱ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻭ. ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﻲ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﮔﻤﺮﻛﻲ ﺑﻪ ﺯﻭﺩﻱ. ﺍﺟﺮﺍﻳﻲ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ. ﺍﺭﺩﺷﻴﺮ ﻣﺤﻤﺪﻱ ﺭﺋﻴﺲ ﻛﻞ ﮔﻤﺮﻙ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭﻣﺮﺍﺳﻢ. ﻣﻌﺎﺭﻓﻪ ﺧﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺳﺮﭘﺮﺳﺖ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺍﻣﻮﺭ. ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﻭ ﺩﺍﺭﺍﻳﻲ ﻭ ﺟﻤﻌﻲ ﺍﺯ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﻭ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ. ﻛﺸﻮﺭ ﺩﺭ ﺳﺎﻟﻦ ﻫﻤﺎﻳﺶ …

مروری بر راه‌کارهای افزایش مشارکت سیاسی زنان در جهان – مهرخانه

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ – الف) راهکارهای نهاد زنان ملل متحد برای افزایش مشارکت سیاسی زنان بنا بر آخرین آمار ارایه‌شده توسط نهاد زنان ملل متحد تا آگوست 2015، فقط 22 درصد از کرسی‌های پارلمان‌های ملی به زنان اختصاص دارد، که از سال 1995 با روندی کند، افزایش 11.3 درصدی داشته است. با این وجود، نهاد زنان ملل متحد، 30 درصد را به عنوان الگوی …

[PDF]بررسی تأثیر آموزش بر میزان آگاهی و مهارت دانشجویان مامایی در …

ﻫﺎي اﺣﻴﺎء ﻧﻮزاد. ،. ﭘﻴﺶ آﮔﻬﻲ ﺑﻴﺶ از ﻳﻚ ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻣﺮگ ﻧﻮزاد. در ﺳﺎل ﺑﻬﺒﻮد. ﻣﻲ. ﻳﺎ. ﺑﺪ . در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺗﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﺑﺮ ﻣﻴﺰان آﮔﺎﻫﻲ و ﻣﻬﺎرت داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﻣﺎﻣﺎﻳﻲ در ﺧﺼﻮص اﺣﻴﺎء ﻧﻮزاد ﻣﻮرد ارزﻳﺎﺑﻲ ﻗﺮار ﮔ. ﺮﻓﺖ ….. ﻛﺮده و ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ ﻣﻴﺎﻧﮕﻴﻦ آﮔﺎﻫﻲ آﻧﻬﺎ ﺣﺪود. 30. درﺻﺪ. اﻓﺰاﻳﺶ و اﻳﻦ آﮔﺎﻫﻲ ﺑﻌﺪ از ﺷﺶ ﻣﺎه ﻛﻪ ﺑﺮ روي ده ﻧﻔﺮ. از اﻓﺮاد ﻣﺬﻛﻮر اﻧﺠﺎم ﺷﺪه ﺑﻮد ﺑﻪ ﻣﻴﺰان. 15. درﺻﺪ. ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ. زﻣﺎن ﺑﻼﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﻌﺪ از. آﻣﻮزش، ﻛﺎﻫﺶ داﺷﺘﻪ …

[PDF]بیش فعالی: راهکارهای مطلوب در تعامل با کودکان بیش فعال

ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ. ﻋﻮاﻣـﻞ ﺧـﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﺜـﻞ ﺗﻌـﺪاد ﻓﺮزﻧـﺪان. ،. ﺳـﺎﺑﻘﻪ. ي اﺑــﺘﻼي. واﻟﺪﯾﻦ ﺑﻪ ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎﻟﯽ ﯾﺎ ﺳﺎﯾﺮ اﺧﺘﻼﻻت روان. ﭘﺮﯾﺸـﯽ و وزن. ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻫﻨﮕﺎم ﺗﻮﻟﺪ ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ از دﯾﮕﺮ ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﺮوز اﯾﻦ اﺧﺘﻼل. ﺑﺎﺷــﺪ. ﻫﻤﭽﻨــﯿﻦ. 30. ﺗــﺎ … و آﻣﻮزش ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ واﻟﺪﯾﻦ. 6 … اراﺋﻪ ﺷـﺪه. اﺳﺖ (ﻓﺎﺑﯿﻮ و ﻫﻤﮑﺎران،. 2009. ). در ﺣﺎل ﺣﺎﺿـﺮ از ﻃﺮﯾـﻖ ﻣﺸـﺎﻫﺪه. ي اﻟﮕﻮﻫـﺎي رﻓﺘـﺎري. ﻣﻌﯿﻦ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﺮح آن ﺧﻮاﻫﯿﻢ. ﭘﺮداﺧﺖ. و ﺑـﺎ اﻧﺠـﺎم ارزﯾـﺎﺑﯽ. از ﮐﻮدك از ﻃﺮﯾﻖ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﯾﺎ …

[PDF]– اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﺳﺎزي رواﻧﻲ ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪ ﻓﺮزﻧﺪان زﻧﺪاﻧﻴﺎن

اﻳﻦ ﺷـﻴﻮة آﻣﻮزﺷـﻲ ﺑـﻪ ﺷـﺮﻛﺖ ﻛﻨﻨـﺪﮔﺎن. ﻛﻤﻚ. ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ. ﺗﺎ ﺑﺪﻳﻦ وﺳﻴﻠﻪ اﻓﻜﺎر و اﻳﺪه. ﻫﺎي ﺧﻮد را در ﻗﺎﻟﺐ ﻛﻠﻤﺎت و ﺟﻤﻼت ﺳﺎده ﺑﻴﺎن ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ . اﻳﻦ ﺷـﻴﻮه ﺑﺎﻋـﺚ. ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ﻛﻼﻣﻲ، ﺟﺮأت ورزي. و اﺑﺮاز. وﺟﻮد در ﺷﺮﻛﺖ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﻲ. ﮔـﺮدد . ﻫﻤﭽﻨـﻴﻦ اﻧﻌﻄـﺎف ﭘـﺬﻳﺮي و. ﺗﺤﻤﻞ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻋﻘﺎﻳﺪ و ﻧﻈﺮات ﻣﺘﻔﺎوت در ﺑﻴﻦ اﻓﺮاد را اﻓﺰاﻳﺶ. ﻣﻲ. دﻫﺪ . اﺻﻞ اﺳﺎﺳﻲ ﺑﺮاي اﻳﻦ ﺷﻴﻮه، اراﻳـﻪ ﻓﺮﺻـﺖ. ﻣﺴﺎوي ﺑﺮاي ﻫﻤﻪ، ﺟﻬﺖ ﺷﺮﻛﺖ د. ر ﺑﺤﺚ و ﮔﻔﺘﮕﻮ اﺳﺖ.

مهارت گوش دادن چيست و چگونه آن را در خود تقويت كنيم؟ – راهكار …

روزنامه همشهري، شنبه 16 دي 1385، سال پانزدهم، شماره 4176، صفحه 17. چكيده. اين مقاله به موضوع مهارت گوش دادن مي پردازد و اهميت و كاركرد آن را تشرح مي كند و نكاتي ساده براي بهبود و تقويت مهارت گوش دادن ارائه مي نمايد. كليدواژه … از اين زمان نوشتن 9 درصد، مطالعه 16 درصد، صحبت كردن 30 درصد و گوش كردن 45 درصد را به خود اختصاص مي‌دهد.

شايسته سالاري در مديريت جامعه با تأکيد بر انديشه‌هاي …

۱ بهمن ۱۳۹۰ – سال دوم، شماره دوم، پاييز و زمستان 1389، صفحه 141 160. Ma’rifat-i Syasi, Vol.2. No.2, Fall & Winter 2010-11. مهدي نصر اصفهاني* / علي نصر اصفهاني**. چکيده. امروزه سازمان‌ها در تلاش‌اند تا شايسته‌ترين افراد را شناسايي و جذب کنند. وضعيت‌ سازماني‌ و منطق‌ حاكم‌ بر آن‌ ايجاب‌ مي‌كند ‌از هر كسي‌ و هر چيزي‌ به‌ درستي‌ و …

[PDF]تغییر سیاست جمعیتي جمهوري اسالمي ایران و پیامدهاي امنیتي …

توسط قلی زاده – ‏2010
شروع شد و از سال 1348 به صورت متمرکز ادامه یافت. در همین سال در وزارت بهداري. »واحد بهداشت و تنظیم خانواده« استقرار یافت تا جمعیت را کنترل کند. در سال هاي بعد. واحد مذکور … در آن زمان میزان رشد جمعیت به طور متوسط ساالنه 3/1 درصد بود که با اجراي … و همگاني به عنوان عوامل پشتیباني و تسهیل کننده پیشبرد این هدف در متن راهکارهاي.

[PDF]Global education monitoring report, 2016 – unesdoc – Unesco

اعالمیـه اینچئـون درمـورد آموزش تا سـال 2030 نقش تعیین کننده ای در شـکل دادن به هدف آموزش در توسـعه پایدارداشـته اسـت: »تضمیـن …. ارزشمندی در چگونگی پایش و سنجش میزان پیشرفت هدف چهارم توسعه پایدار ارائه می کند و با ارائه مثال نشان می دهد که امکان …. آموزش می تواند به افراد مهارت های مشارکت در شکل دادن و حفظ شهرهای پایدار را.

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی – پروفایل

12. تربيت بدني 2 (كارشناسي). 13. رشدوتكامل حركتي (كارشناسي). 14. روانشناسي ورزشي (كارشناسي). 15. روانشناسي ورزشي مقدماتي (كارشناسي). 16. فوتبال (1) (كارشناسي) ….. قطبي, “مقايسه اثر يك دوره فعاليت بيشينه و زير بيشينه بر ادراك عمق دانش آموزان 12 تا 15 ساله شهرستان ري” , نشريه رفتار حركتي و روان شناسي ورزشي, …

معاونت پژوهش و فناوری – معاونت پژوهش و فناری | دانشگاه علوم …

12. بررسي موانع تهيه طرح درس و ارائه راهكارهاي اصلاحي از ديدگاه اساتيد. 13. پديدار شناسي تجارب بيماران مبتلا به ديابت نوع 1. 14. بررسي پديدار شناسي تجارب اشتغال بانوان دانشگاه علوم پزشكي ياسوج. 15. بررسي همبستگي نتايج ماموگرافي با برخي عوامل زمينه اي در زنان بالاي 35 سال دانشگاه علوم پزشكي ياسوج. 16. تعيين ميزان …

[PDF]ارزیابی ریسک های ارگونومی با مشارکت سرپرستان تولیدی – …

30. /8/. 1392. ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش. /5: 12. /. 1392. ﭼﮑﯿﺪه. زﻣﯿﻨﻪ. و. ﻫﺪف. : ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻧﺸﺎن. داده. اﻧﺪ ﮐﻪ درﮔﯿﺮي و ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن در اﻣﻮر اﺛﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﺷﺮاﯾﻂ ﮐﺎري آن. ﻫﺎ، ﮐﻠﯿﺪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﺟﺮاي. ﻣﺪاﺧﻼت ارﮔﻮﻧﻮﻣﯿﮑﯽ … ﺎي ﮐﺎري ﺧﻮد، اﯾﻦ اﻓﺮاد ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﻨﺪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﮐﺎرﺑﺮدي در ﺟﻬﺖ ﮐﺎﻫﺶ ﺳﻄﺢ رﯾﺴﮏ. ﻫﺎي ارﮔﻮﻧﻮﻣﯽ اراﺋﻪ دﻫﻨﺪ . ﮐﻠﯿﺪواژه. ﻫﺎ: اﺧﺘﻼﻻت اﺳﮑﻠﺘﯽ. -. ﻋﻀﻼﻧﯽ، ارزﯾﺎﺑﯽ رﯾﺴﮏ ارﮔﻮﻧﻮﻣﯽ،. ﭘﻮﺳﭽﺮ. *1. (. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﻣﺴﺌﻮل. ).

[DOC]بسته خدمات سلامت سطح اول

پیوست 12: شرح خدمات ارائه شده توسط اعضای تیم سلامت در حیطه مراقبت گروه سنی 30تا 59 سال ….. در صورتی که بیمار قبلاً از سطح دوم به سطح سوم ارجاع شده باشد و زمان مراجعه مجدد به این سطح در برگه ارجاع مشخص شده باشد، سطح اول مي تواند مستقيماً بيمار را براي پيگيري درمان به سطح سوم ارجاع دهد و پيگيري وي نیز به عهده سطح اول …

[PDF]ﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ ﻣﻌﺮﻓﻲ دوره ﮔﺮوه ﻣﺸﺎوره ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﻼق 1394 ﻣﺮداد – گروه …

ﻫﺎي دﻧﻴﺎي ﻛﺴﺐ و ﻛﺎر را اراﺋﻪ ﻛﻨﺪ. ﻣﺎ از ﺷﻤﺎ ﻣﻲ. ﺧﻮاﻫﻴﻢ ﻛﻪ ﺳﻮال. ﻛﻨﻴﺪ ﺗﺎ ﻣﺎ. ﺑﻪ دﻧﺒﺎل ﺟﻮاب ﺑﺎﺷﻴﻢ. ﻣﺪرﺳﻪ ﺧﻼق: ﺗﻴﻢ ﻣﺸﺎوره ﺧﻼق داﻧﺶ ﻓﻨﻲ آﻣﻮزش ﻣﺪﻳﺮان و ﻛﺎ. رﺷﻨﺎﺳﺎن در ﺣﻮزه. ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي ﻧﺮم را داراﺳﺖ. دوره ….. در ﻧﻤﻮدار زﻳﺮ اﻳﻦ ﻣﻴﺰان ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ در ﻃﻮل ﭼﻨﺪ ﺳﺎل ﻧﻤﺎﻳﺶ. داده ﺷﺪه اﺳﺖ: 75. 40. 45. 49. 67. 62. 0. 10. 20. 30. 40. 50. 60. 70. 80. 1-2. ﺳﺎل. 3-5. ﺳﺎل. 5-7. ﺳﺎل. ﺗﻐﻴﻴﺮات ﻧﻤﺮه. EQ. در ﻃﻮل زﻣﺎن.

دربرنامه طرح تعالي مديريت – وزارت آموزش و پرورش

۱۴ شهریور ۱۳۹۶ – دربرنامه طرح تعالي مديريت، بايد فرهنگ مطالبه كيفيت مبناي كار مدارس قرار گيرد/ 18 هزار و 588 مدرسه مجري طرح تعالي مديريت در سال جديد … وي درخصوص ارزيابي مدارس طرح تعالي درسال گذشته، خاطرنشان كرد: با ارزيابي30 تيم ارزيابي استاني 554 مدرسه توسط استان ها حائز رتبه برتر شدند كه با ارزيابي كشوري 55 …

[PDF]هب انضمام دستورالعمل;quot& نحوه تعيين حق شغل، حق شاغل، …

افرادي كه طبق ضوابط. مصوب به عنوان نخبه تعيين مي شوند و افرادي كه عالوه بر. شرايط عمومي در بدو استخدام از تجربه و مهارت الزم برخوردار. هستند، طبق دستورالعمل مربوط …… تا 12 ماه. 500. 3. 14 درصد. 10 تا. 18 ماه. تا. 18 ماه. تا. 600. 4. 15 تا 19 درصد. 24 ماه. تا. 24 ماه. تا. 700. 5. 24 درصد. 20 تا. تا 30 ماه. تا 30 ماه. 800. 6. 25 تا 29 درصد.

سربازی در ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در سال ۱۳۹۲ هرگونه بخشش برای افرادی که از سربازی فرار کرده‌اند لغو شده و دلیل آن مشوق بودن برای افزایش سرباز فراری‌ها اعلام شد. طبق این تصمیم، تمامی افراد ذکور که به خدمت سربازی نرفته‌اند تا پایان ۵۰ سالگی همچنان در شمول خدمت وظیفه هستند. هرچند تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شد تا در محل سکونت خدمت سربازی خود را انجام …

دانشگاه پیام نور دوفصلنامه علمی- پژوهشی شناخت اجتماعی …

قضاوت اخلاقی در پنج دسته مختلف (معماهای شخصی، شخصی‌آسان، شخصی‌دشوار، غیرشخصی و کنترل) که در سه مرحله ارزیابی شد. … پس از هر القای هیجان یک بازی انجام میشد، تا داده‌های حرکتی آن از طریق حرکات نشانگر ماوس (12 مورد) بدست آید؛ داده‌های زیستی دما، رطوبت کف دست، و نیز فشار کلیک ماوس، از طریق یک ماوس زیست سنج، …

[PDF]اوﻟﻮﯾﺖ ﻫﺎی ﭘﮋوﻫﺸﯽ ﺳﺘﺎد ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر دوازده اوﻟﻮﯾ

ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﺑﻨﯿﺎن. ﻫﺎی دﯾﻨﯽ ﺑﺮ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی و ﮐﻨﺘﺮل اﻋﺘﯿﺎد. (. اﺳﺘﻔﺎده از ذﺧﺎﯾﺮ ﻏﻨﯽ. دﯾﻨﯽ و ﻣﺬﻫﺒﯽ در اﯾﺮان. ). -10. ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯿﺰان اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﭘﺮدازی. ﻫﺎی. ﺣﻮزه ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺮ ﺣﻞ ﻣﻌﻀﻞ ﺗﻤﺎﯾﻞ اﻧﺴﺎن ﺑﻪ ﻟﺬت … و اراﯾﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺟﻬﺖ اﺻﻼح وﺿﻌﯿﺖ ﻣﻮﺟﻮد .2. آﺳﯿﺐ ﺷﻨﺎﺳﯽ روش ﻫﺎ. ، ﺗﺪاﺑﯿﺮ و. اﻗﺪاﻣﺎت ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ و اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﯾﮕﺎن ﻫﺎی ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ای در ﺿﺮﺑﻪ زدن ﺑﻪ ﺑﺎﻧﺪﻫﺎی ﻗﺎﭼﺎق ﻣﻮاد. ﻣﺨﺪر ﻃﯽ ﺳﺎل ﻫﺎی. 1390-1386 .3.

[PDF]State of the World’s Children – Unicef

ارائه طیفی از خدمات مراقبتی در طول چرخه حیات افراد و ایجاد پیوند •. میان خانوارها … تا کنون پیشرفت کمی در زمینه افزایش میزان پوشش دهی با روشهای درمانی. موثر برای ….. 12. مشارکت جوامع محلی برای کاهش مرگ و میر مادران، نوزادان و کودکان زیر پنج سال. ضروری است. صحبت با اعضای جامعه محلی به منظور انگیزه دادن به آنان برای. مشارکت، …

[PDF]ضامن موفقیت هر برنامه و عمل )کاووشی در ابعاد مختلف نظام …

کارکنان / 12. گزارش ها / 15. سیمای تحول و توسعه شرکت مخابرات ایران؛ از بهمن 94 تا بهمن 15 / 95. نخستین مرحله ساده سازی ارائه خدمات در مراکز مخابراتی آغاز شد / 18. مراسم جشن …. محسوس در وضعیت مشترکان مخابرات خواهیم بود، گفت: »با اجرای برنامه ره نگاشت پنج ساله تحول باید همانند تمام شرکت های خصوصی، فرایند تحول. را هم زمان با …

[PDF]ﺄﺛﻴﺮ آﻣﻮزش ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ ﺑﺮ ارﺗﻘﺎء رﻓ – Bimonthly …

توسط F EbadifardAzar – ‏2012 – ‏مقالات مرتبط
ﻛﻨﺘﺮل و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس در اﻳﻦ ﺑﻴﻤﺎران ﺿﺮوري اﺳﺖ . ﻫﺪف از اﻳﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ارزﻳﺎﺑﻲ ﺗ. ﺄ. ﺛﻴﺮ آﻣﻮزش. راﻫﻜﺎ. رﻫﺎ و ﺗﻜﻨﻴﻜﻬﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳﺘﺮس. ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﺪل ﺑﺰﻧﻒ درارﺗﻘﺎء. رﻓﺘﺎر. ﺑﻴﻤﺎران. ﻣﻮﻟﺘﻴﭙﻞ اﺳﻜﻠﺮوزﻳﺲ در. اﻳﻦ …. و اراﺋـﻪ ﻋﻮاﻣـﻞ ﻗﺎدرﻛﻨﻨـﺪه. (. ﻛــﻼس آﻣﻮزﺷــﻲ و ﻣﻬﺎرﺗﻬــﺎي ﻋﻤﻠــﻲ. ،). ﻣﻬ. ﺎرﺗﻬــﺎي ﻣــﺪﻳﺮﻳﺖ. اﺳﺘﺮس در ﺑﻴﻤﺎران ام اس ارﺗﻘـﺎ ﻳﺎﺑـﺪ . ﺑﻨـﺎﺑﺮاﻳﻦ در اﻳـﻦ ﺗﺤﻘﻴـﻖ. آﻣﻮزش راﻫﻜﺎرﻫﺎي ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ اﺳـﺘﺮس از. ﺟﻤﻠـﻪ ورزش،.

[PDF]World Bank Documents & Reports

۸ تیر ۱۳۹۶ – گروه مطالعات جهانی اقتصاد کالن و مدیریت مالی. خاورمیانه و شمال ….. شکل1–1 نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به ازای هر شاغل )برحسب برابری قدرت خرید دالر سال 12 . …… مدت زمان الزم برای. بازنشستگی. بخش خصوصی 10 سال. بخش دولتی 30 سال. زمان طوالنی تر بسته به. متغیرهای دیگر. معیار عواید. بخش خصوصی 2 سال.

[PDF]ارزیابی وضعیت ایمنی بازار همدان و ارائه راهکارهای … – مجله …

توسط I Mohammadfam – ‏2013 – ‏مقالات مرتبط
۲۹ خرداد ۱۳۹۲ – هدف این مطالعه ارزیابي وضعيت ایمني بازار همدان و ارائه راهکارهاي کنترلي جهت جلوگيري از بروز. حادثه مي باشد … مديريت ريسک هاي ايمني بازارهای ايران انجام نشده …. جنس كف. عمر بنا )سال(. ميزان آسيب. تعداد طبقات. تعداد افراد شاغل. نوع و وضعيت سيم كشي برق. سيستم گرمايشي. لوله كشي گاز. كاشف حريق/ نگهبان شب.

[PDF]( ارﺗﻘﺎي ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ آﻣﻮزﺷﮕﺎﻫﻲ)

اراﺋﻪ ﮔﺮدﻳﺪه اﺳﺖ . ازآن ﺟﺎ ﻛﻪ ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ارزﺷﻲ و ﻛﻠﻴﺪي اﻳﻦ ﻣﺪل ارﺗﺒﺎط ﻧﺰدﻳﻜﻲ ﺑﺎ اﻫﺪاف ﻣﻮرد ﺗﻮﺟّﻪ در ﺳﻨﺪﺗﺤﻮل ﺑﻨﻴﺎدﻳﻦ دارد، ﺑﺎ ﺗﺄﺳﻲ از. اﻳﻦ ﻣ. ﺪل، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. ي. « ﺗﻌﺎﻟﻲ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺪرﺳﻪ. » ﺗﺪوﻳﻦ ﮔﺮدﻳﺪ. (ﺑﺮاي درﻳﺎﻓﺖ اﻃّﻼﻋﺎت ….. ﺷﺎﺧﺺ. ﻫﺎي ارزﻳﺎﺑﻲ و اراﺋ. ﻪ ﺑﻪ ﺷﻮراي راﻫﺒﺮدي. -4. ﺗﻬﻴّ. ﻪ و. ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺟﺪول زﻣﺎن. ﺑﻨﺪي اﺟﺮاي ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. -5. ﺗﻬﻴّ. ﻪ و ﺗﻮﻟﻴﺪ راﻫﻨﻤﺎي آﻣﻮزﺷﻲ و ﻧﻈﺎرﺗﻲ. -6. ﺗﻤﻬﻴﺪ ﻣﻘﺪﻣﺎت و. ﺑﺮﮔﺰاري دوره. ﻫﺎي آﻣﻮزﺷﻲ ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻣﺪرس.

تحلیل نتایج ارزیابی عملکرد دانشگاه الزهرا(س) در سال 1391

رود.تا.دانشگاه.در.آینده.به.نتایج.گسترده.ای.در.ارتباط.با. ذی.نفعان.خود.دست.یابد…البته.قضاوت.در.مورد.میزان.سرآمد.بودن،..نیازمند..داشتن. اطالعات.حداقل.سه.سال.نسبت.به. ….. و.شاخص.های.عملکرد.را.در.طول.زمان.ارائه.می.دادند.،.بودجه.این. کار.توسط.دفتر.مدیریت.برای.این.آژانس.ها.فرستاده.می.شد.]5[. 7-1- تاریخچه ارزیابی عملکرد در ایران. در.ایران.

میگنا – بهترین و مناسبترین سن برای ازدواج چه زمانی است؟ …

هر زمان این غریزه و فطرت و رشد سنی و عقلی و اجتماعی بیدار شود و دختر و پسر نیاز به ازدواج در درونشان بیدار شود؛ این زمان زمان ازدواج آن شخص است… بهترین و مناسبترین سن برای ازدواج …. سن ازدواج يكي از شاخصه‌هاي مهم براي ارزيابي ميزان سلامت و بهداشت جسمي و رواني افراد يك جامعه محسوب مي‌شود. در كشور ما كه هنجارهاي ديني نزد عموم مردم …

[PDF]در ﺗﺮاز دﻳﺎﺑﺖ دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ادﻏﺎم ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﻴﻤﺎري :

30. ﺳﺎل ﺣﺪاﻗﻞ دو ﻧﻔﺮ. از ﻫﺮ ده ﻧﻔﺮ. ﺑﻪ. دﻳﺎﺑﺖ ﻳﺎ اﺧـﺘﻼل ﺗﺤﻤـﻞ. ﮔﻠﻮﻛﺰ. (. وﺿﻌﻴﺖ ﭘﻴﺶ. دﻳﺎﺑﺘﻲ. ) ﻣﺒﺘﻼ ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ . ﺑﺴﻴﺎري از اﻳﻦ اﻓﺮاد ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﺧﺘﻼل ﻗﻨﺪ ﺧﻮن ﺧـﻮد آﮔـﺎﻫﻲ ﻧﺪارﻧـﺪ و ﺑـﻪ. دﻟﻴﻞ ﺑﻲ. اﻃﻼﻋﻲ از ﺑﻴﻤﺎري ﺧﻮد ﺑﻪ …… ﺎﺑﺘ. ﻲ. ردﻳﻒ. ﻧﺎم ﻓﺮآﻳﻨﺪ. ﺷﻴﻮه اﺟﺮاء. اراﺋﻪ دﻫﻨﺪه. ﺧﺪﻣﺖ. داﻧﺶ و ﻣﻬﺎرت ﻣﻮرد. ﻧﻴﺎز. اﺑﺰار و ﺗﺠﻬﻴﺰات. ﻣﺪت زﻣﺎن اﺟﺮاء. 2. -. ارﺟﺎع ﺑﻪ ﺳﻄﻮح ﺑﺎﻻ. ﺗﺮ ﺑﺮاي ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻮارض. (. ﺑﻪ ﻃﻮر. ﺳﺎﻻﻧﻪ و ﻳﺎ ﺑﺮﺣﺴﺐ ﺿﺮورت. ).

[PDF]Rah 19.indd – سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

12. ﺗﻘﻮﻳﻢ ﺁﻣﻮﺯﺷﻲ ﺳﺎﻝ 1387 ﺗﺪﻭﻳﻦ ﺷﺪ. 12. ﺩﻭﺭﻩ ﺁﻣﻮﺯﺷﻲ ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺍﺭﺯﺵ ﻭﻳﮋﻩ ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﺪ. 13. ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﻭ ﻣﺘﺼﺪﻳﺎﻥ ﺷﺮﻛﺖﻫﺎﻱ ﺣﻤﻞﻭﻧﻘﻞ ﻛﺎﻻﻱ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﺑﺎ ﻧﺤﻮﻩ ﺻﺤﻴﺢ ﻣﻬﺎﺭﺑﺎﺭ ﺁﺷﻨﺎ ﺷﺪﻧﺪ. 14. ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺭﺍﻧﻨﺪﮔﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﺪﻱ ﺑﮕﻴﺮﻳﺪ. 16. ﺍﺭﺯﻳﺎﺑﻲ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺩﻭﺭﺑﻴﻦﻫﺎﻱ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺳﺮﻋﺖ ﺑﺮ ﺍﻳﻤﻨﻲ ﺟﺎﺩﻩﺍﻱ. 17. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺣﺮﻳﻢ ﺭﺍﻩﻫﺎ ﺑﺎ ﺗﺼﺎﻭﻳﺮ ﻣﺎﻫﻮﺍﺭﻩﺍﻱ. 18. ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺣﻤﻞﻭﻧﻘﻞ ﺩﺭ ﺍﺗﺤﺎﺩﻳﻪ ﺍﺭﻭﭘﺎ. 19. ﺳﺎﻟﻨﺎﻣﻪ ﺗﺮﺩﺩ ﺷﻤﺎﺭﻱ ﺳﺎﻝ 1386 ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪ.

بررسی و ارزیابی سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان …

با توجه به مطالب فوق در این مقاله که حاصل یک پژوهش میدانی از شاخه کاربردی است محققین درصدد برآمدند تا میزان سطح بلوغ مدیریت سرمایه انسانی در سازمان های بخش … تا 53.83 در نوسان بوده است که بر اساس مدل باسی و مک مورر کلیه سازمان های مورد مطالعه دارای سطح بلوغ ضعیف می باشد که در پایان به ارایه راهکارهایی برای ارتقا سطح …

ایرنا – میزگرد ایرنا/آموزش و مدیریت راهکارهای کنترل خشم

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ – یادگیری مهارت‌های کنترل خشم بهترین راه مصون‌شدن برابر این حس غریزی است که شامل مراحل آرام‌سازی خود، ارزیابی منطقی و دورشدن از محیطی که باعث انگیزش اولیه خشم می شود … وی اضافه کرد: کلاس های آموزش کنترل خشم، جرات مندی برای افراد مورد هدف 15 تا 69 ساله به صورت ماهانه در مراکز خدمات جامع سلامت برگزار می شود.

معاونت آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر

۲۸ مهر ۱۳۹۵ – آغاز اجرای برنامه ملی خانواده آماده در مخاطرات (خادم)/ آمادگی تمامی خانوارهای ایرانی در برابر مخاطرات تا پایان سال 1400 … وی در خصوص ارائه راهکارهای ایجاد انگیزه همکاری و تشویق افراد جامعه برای مشارکت با جمعیت هلال احمر و همچنین پیگیری کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مقابله با مخاطرات، اعلام کرد: برخی از مشوق هایی که …

[PDF]: ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻣﺰاﯾﺎ، ﻣﻌﺎﯾﺐ و راﻫﮑﺎرﻫﺎي اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ و ﺧﻮاﻧﺪن اﯾﻨ

اﻓﺮاد. ﻣﺸﺎرﮐﺖ. ﮐﻨﻨﺪه. 24. ﻧﻔﺮ از. اﻋﻀﺎي. ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ. ﻫﺎي ﻋﻤﻮﻣﯽ. ﺷﻬﺮ. ﺳﻨﻨﺪج. در ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن ﺳﺎل. 1395. ﺑﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﮔﯿﺮي. ﺑﻪ. روش. ﻫﺪﻓﻤﻨﺪ. اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺖ. و. ﺗﺎ. اﺷﺒﺎع. اﻃﻼﻋﺎت. اداﻣﻪ. ﯾﺎﻓﺖ . ﺗﺤﻠﯿﻞ. داده. ﻫﺎ. ﻫﻢ. زﻣﺎن ﺑﺎ ﺟﻤﻊ. آوري اﻃﻼﻋﺎت ﺑﺎ. رو. ش. ﺗﺤﻠﯿﻞ. ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ. اﻧﺠﺎم. ﮔﺮﻓﺖ . ﯾﺎﻓﺘﻪ. ﻫﺎ: ﺑﺮ اﺳﺎس اﻫﺪاف ﭘﮋوﻫﺶ. ﺗﺤﻠﯿﻞ داده. ﻫﺎ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﺳﺘﺨﺮاج. 38. ﻣﻮﺿﻮع. اﺻﻠﯽ. در. 3. ﻣﻘﻮﻟﻪ. ﮐﻠﯽ. ﺷﺎﻣﻞ. ﻣﺰاﯾﺎ،. ﻣﻌﺎﯾﺐ و راﻫﮑﺎرﻫﺎي. اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ.

[PDF]ﺑﺮرﺳﻲ وﺿﻌﻴﺖ اﺷﺘﻐﺎل ﺑﺎزﻧﺸﺴﺘﮕﺎن وﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮﺑﺮآن « »

30 ﺗﺎ. درﺻﺪ ﺑﺎزﻧﺸﺴـﺘﮕﺎن ﺑـﺎﻻي. 60. ﺳـﺎل ﺗﻬﺮاﻧـﻲ اﺳـﺖ . (. ﺛﻤﺮ، ﺷﻤﺎره. 91. ، ص. ) 8. ﺑﺎزﻧﺸﺴﺘﮕﺎﻧﻲ ﻛﻪ در زﻣﺎن ﺑﺎزﻧﺸﺴﺘﮕﻲ در ﺳﻦ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻗﺮار دارﻧـﺪ . ﺑﻨـﺎﺑﺮاﻳﻦ. اﮔﺮ ﺳﻦ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺷﺎ. ﺧﺼﻬﺎي ﺟﻤﻌﻴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ. 65 ….. ﻧﻔـﺮ از ﺳـﺎزﻣﺎن ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ و. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰي ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻤﻮﻧﻪ اﻧﺘﺨﺎب ﺷﺪﻧﺪ . 1-7-. ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺷﻤﺎﺗﻴﻚ ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎي ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﻲ در اﺷﺘﻐﺎل ﻣﺠﺪد. ﺟﻬﺖ آﺷﻨﺎﻳﻲ ذﻫﻦ ﺧﻮاﻧﻨﺪﮔﺎن ﻣﺤﺘﺮم ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺷﻤﺎﺗﻴﻚ از ﺗﺤﻘﻴﻖ اراﺋـﻪ ﻣـﻲ. ﺷـﻮد.

معاونت دانشجویی | اخبار و رویدادها – دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای درخواست و تکمیل فرم مربوطه تا تاریخ 97/02/04 به اداره خدمات دانشجویی اتاق 108 مراجعه فرمایند. … انجام می‌گیرد. 12اسفند1396. به گزارش اداره خدمات دانشجویی؛. دو دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشجوی نمونه سال کشوری انتخاب شدند. 12اسفند1396. به گزارش مرکز تربیت بدنی؛.

mainpage-backup | دانشگاه شهید رجایی

۲ بهمن ۱۳۹۵ – آشنایی با تعداد و نوع سوالات هرآزمون; آشنایی با بخش های هرآزمون; آشنایی با نحوه نمره دهی; ارائه راهکار برای تقویت مهارت های زبانی; ارائه راهکارهای مناسب جهت کسب نمره ی ایده آل; معرفی منابع مفید جهت مطالعه; بخش پرسش و پاسخ در پایان. زمان: یکشنبه 14 آذر 1395 از ساعت 12 الی 13:30. لطفاً برای شرکت در کارگاه فوق، …

سبدگردان آسمان | سرمایه‌گذاری و تأمین هزینه تحصیلات فرزندان

در این مقاله سعی شده با ارائه راهکارهایی حرفه ای، به والدین درجهت داشتن یک برنامه مالی دقیق کمک شود. این احتمال … اگر سرمایه‌گذاری برای تحصیلات فرزندان را در سن 40 سالگی شروع کنید، به‌احتمال‌زیاد موفق به کسب میزان سرمایه دلخواه نخواهید شد. برخی از … بازبینی سالانه‌، باید شامل ارزیابی عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری نیز باشد.

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﮔﺬار در اﯾﺠﺎد ﻧﻮآوري،ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﮐﺎرآﻓﺮ

ﻣﻮرد ارزﯾﺎﺑﯽ ﻗﺮار. داده و ﺑﺎ ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺷﮑﺎف ﺑﯿﻦ ﺳﻄﺢ ﻣﻄﻠﻮب و وﺿﻊ ﻣﻮﺟﻮد. ﻓﺮﺻﺘﻬﺎﯾﯽ ﺑﺮاي. رﺷﺪ ﺷﺘﺎﺑﺎن و. ﺳﺎزﻣﺎن دﻫﯽ ﺷﺪه ﻧﻮآوري ﺟﻬﺖ. اراﺋﻪ اﯾﺪه ﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﺎزار. را در ﺷﺮﮐﺖ ﻓﺮاﻫﻢ ﺳﺎزد ﺗﺎ ﺑﺘﻮان ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺟﻬﺎدي در ﭘﯿﺎده … و ﺳﻨﺠﺶ ﻣﯿﺰان. ﺧﻼﻗﯿﺖ و ﻧﻮآوري در ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺗﺠﻬﯿﺰات و ﻣﺎﺷﯿﻦ آﻻت. راﻫﺴﺎزي ﻫﭙﮑﻮ راﻫﮑﺎرﻫﺎي اﻓﺰاﯾﺶ اﯾﻦ ﺷﺎﺧﺺ ﮐﻪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﯾﺠﺎد ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ و ﺗﺤﻮل ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ و ﭘﻮﯾﺎﯾﯽ در ﻣﺤﯿﻂ رﻗﺎﺑﺖ. ﻣﯿﮕﺮدد را اراﺋﻪ دﻫﯿﻢ.
وارد نشده: 30

[PDF]مديريت توليد – اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

رشته ها طبق جدول صفحه ١٣٨. شاخۀ فنی و حرفه ای و کاردانش. پایۀ یازدهم دورۀ دوم متوسطه. مديريت توليد. 1396 …… راهکارهای تقويت توليد ملی: حداقل وابستگی به خارج از ….. داد. – مجموعه ای از. فرایندهای پشت. سر هم می باشد. – افرادی با. مهارت محدود. می توانند در خط. تولید کار کنند. – حجم. تولید کم و. محصوالت. متنوع است. – تجهیزات. به صورت.

دستبرد علمي؛ مفاهيم، عوامل و راهکارها Plagiarism; Concepts … …

توسط M Bahadori – ‏2012
با هدف بررسي مفاهيم مربوط به دستبرد علمي، عوامل و ريشه هاي آن، ميزان شيوع آن در دنيا، شيوه هاي کشف و راهکارهاي مقابله با آن به منظور افزايش درک. اساتيد ودانشجويان از … اين موضوع تا سال 1990، تقريبا پديده اي نادر بود اما در سال. هاي اخير در سرتاسر ….. به موضوع پژوهش، ضعف در مهارت هاي برنامه ريزي و مديريت زمان،. توانايي ناکافي در …

[PDF]راهکار بخش عمومی (دولت) همکاران سیستم

مديريت مالي و ذيحسابي. مديريت اداري و منابع انساني. پشتيباني و خدمات عمومي. خدمات پشتيباني همكاران سيستم. همكاران سيستم در يك نگاه. ابزارها. 1. 8. 10. 12. 14. 16. 18. 20 … شركت مديريت طرح های عمومی در راستاي همگامي با دولت الكترونيك و با هدف ارائه راهكارهای جامع به …. شــده و پيگيری آن ها تا زمان تعييــن تكليف قطعی و اتخاذ.

[PDF]اثربخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر سرمایه روان‌شناختی و …

مهارت های زندگی. سرمایه روان شناختی. سازگاری. نوجوانان. بدسرپرست. * نویسنده مسئول. نوع مطالعه: پژوهشی. تاریخ دریافت: 1395/09/17. تاریخ پذیرش: 1395/11/20 ….. همدلی. تعریف مهارت همدلی،. ویژگی. های افراد همدل، راه. های تقویت همدلی، تأثیر همدلی در زندگی، فعالیت. گروه. ی. ) تکالیف مربوط به مهارت خودآگاهی(. ارائه تکلیف مهارت.

[PDF]بررسی کیفیت خدمات بهداشتی درمانی ارائه شده در مراکز …

ﺑﺎ ﻫﺪف ارزﯾﺎﺑﯽ. ﮐﯿﻔﯿﺖ ﺧﺪﻣﺎت ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣـﺎﻧ. ﯽ. اراﺋـﻪ. ﺷﺪه. در ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘ. ﯽ. درﻣﺎﻧ. ﯽ. ﺷﻬﺮ ﺧﺮم آﺑﺎد. ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺪل ﺳﺮوﮐﻮال. در ﺳﺎل. 1389. اﻧﺠﺎم. ﺷﺪ .. ﻣﻮاد و روش. :ﻫﺎ. در اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ. ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ …. در. اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ، ﺗﺎ ﺑﺎ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ. ﺑﺮاي ﮐﺎﻫﺶ اﯾﻦ. ﺷـﮑﺎف. ، ﮐﯿﻔﯿـﺖ ﺧـﺪﻣﺎت و ﻫﻤﭽﻨـﯿﻦ ﻣﯿـﺰان. رﺿﺎﯾﺖ ﻣ. ﺮاﺟﻌﯿﻦ. اﻓﺰاﯾﺶ. ﯾﺎﺑﺪ . ﻣﻮاد و روش. ﻫﺎ. اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ ﻣﻘﻄﻌﯽ. در ﺳـﺎل. 1389.

قوانین کار در گوگل بخش دوم

در گوگل سیستمی با عنوان GoogleGeist وجود دارد که به صورت سالانه صدها سوال از کارمندان میپرسد تا بر اساس نظرات کارکنان، گوگل شکل بگیرد. هر سال 30 تا … چرا همه افراد از مدیریت عملکرد متنفر هستند و گوگل چه راهکارهایی را در این زمینه بکاربرده است: بهبود عملکرد با تمرکز روی رشد فردی به جای نمره دادن و ارائه پاداش. شرکتهایی …

[PDF]و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎري در دﺳﺘﮕ – فصلنامه …

توسط محرابی – ‏2015
ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮاي آﺋﯿﻦ ﻧﺎﻣﻪ دورﮐﺎري در دﺳﺘﮕﺎه. ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺰوﯾﻦ و اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻋﻤﻠﯽ. 66. -2. اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ. ﭘﺲ. از. اﺑﻼغ. آﯾﯿﻦ. ﻧﺎﻣﻪ. و. ﺗﺼﻤﯿﻢ. دوﻟﺖ. در. آذر. ﻣﺎه. ﺳﺎل. 1389 … اﻓﺮاد. دورﮐﺎر. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . ﻣﺎ ﻧﯿﺰ در اﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺑﻪ دﻧﺒﺎل آن ﻫﺴﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮات ﺧﺒﺮﮔﺎن. ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ اﺟﺮاي ﻗﺎﻧﻮن دورﮐﺎري را ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﻤﻮده و ﻣﯿﺰان ﺗﺄﺛﯿﺮ اﯾﻦ. ﻋﻮاﻣﻞ را ﺑﺴﻨﺠﯿﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﯿﻢ راﻫﮑﺎرﻫﺎي ﻋﻤﻠﯽ را در اﺟﺮاي …

[PDF]اصول و مفاهیم مدیریت ریسک – VePub

سرمایه تعریف مي کند. بنابراین، براي تعریف ریسک مي توان دو دیدگاه. را ارائه کرد: ریسک به عنوان هرگونه نوسانات احتمالي در بازدهي – دیدگاه اول: اقتصادي در آینده. ریسک به عنوان … اصول و مفاهیم مدیریت ریسک. 12. ریسک. یعنی در معرض. خطر قرار گرفتن. ….. را فراهم می نماید تا ارزیابی میزان سرمایه مورد نیاز و تخصیص آن بهبود یابد.

[PDF]1395/1۲/30 – بانک خاورمیانه

۳۰ اسفند ۱۳۹۵ – گذاشت و کمک کرد تا نرخ رشد واقعی تولید ناخالص داخلي به 12/5 درصد برسد و نرخ تورم در پایان سال نیز رقم 9/0 درصد را. به ثبت … محترم بانک به اثربخشي کارکردهاي مدیریت ریسک، تطبیق، مبارزه با پولشویي و تامین مالي تروریسم، حسابرسي داخلي و ارزیابي. آلمان از مهم …… راهکارهای کنترلی مناسب ارائه داده است.

[PDF]بر میزان احساس فوردایس رفتاری شیوه شناختی به شادکامی …

توسط حسینی – ‏2017 – ‏مقالات مرتبط
Journal of Neyshabur University of Medical Sciences. مقاله پژوهشی اصیل. تأ. ثیر. آموزش. شادکامی. به. شیوه شناختی. –. رفتاری. فوردایس. بر میزان احساس. انسجام روانی … بیماران دیابتی مرکز. انجمن دیابت پارسیان مشهد با میانگین سنی. 75. سال .بود. گروه آزمایش تحت آموزش مهارت. های ارتقا شادکامی به روش. فوردایس قرار گرفتند. داده.

روزنامه رسالت | شماره :9161 | تاریخ 1396/12/3

۳ اسفند ۱۳۹۶ – ظرفيت هايي که دين اسلام در زمينه احکام ثانويه و چاره جويي براي مسائل مبتلا به جامعه بر مبناي تحولات زمان و مکان دارد بسيار عظيم است و انتظار مي رود تا …. همچنين ميتوان بر اين اساس راهكارهايي در راستاي افزايش ميزان خودباوري زنان ارائه نمود. … در سال 1394 از جمعيت در سن کار، 08/13 درصد را زنان تشکيل مي‌دهند.

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری – وزارت بهداشت

۱ آذر ۱۳۹۰ – قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر ماه 1386 کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه مدیریت خدمات کشوری مجلس شورای اسلامی مطابق اصل هشتاد و پنجم (85) ….. هرگونه ارائه خدمات و برقراری ارتباط با مراجعانی که نیاز به شناسایی افراد و آدرس محل استقرار آنها می باشد از سال 1388 بدون استفاده از شماره ملی و کدپستی …

[PDF]دریافت به صورت PDF – مشاوران توسعه آینده

ایجــاد آن هــا بــه ســال ها زمــان احتیــاج دارد. در حــال حاضــر، انــواع گوناگونــی از تکنیک هــای نســبتاً. پیچیــده اندازه گیــری مدیریــت دانــش وجــود دارد کــه می توانــد. بـه منظـور ارزیابـی میـزان پیشـرفت فرآیندهـای مدیریـت دانش در. سـازمان بـه کار رود. ایـن روش هـا شـامل الگوبـرداری، کارت امتیـاز. متــوازن و ماتریــس خانــۀ کیفیــت می شــود.

[PDF]اصل مقاله – فصلنامه مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات

حامیت های مالی و سازمانی، مهارت های مدیریت اضطراب و مدیریت. زمان می توانند در … روی اعضای هیئت علمی دانشگاه های ایاالت متحده، عنوان شده است که این اساتید 50 تا. ، 1996(. …. اضطراب صفتی، به زمان و موقعیت های خاص محدود می شود که در میان همه افراد طبیعی. بوده و اگر از حد طبیعی خود خارج نشود، نیازمند درمان نیست. میزان این اضطراب را.

[XLS]دريافت فايل

ارایه راه حل, *مقاله. 4, 3, آب منطقه‌اي خراسان جنوبی, آسیب شناسی وضعیت کیفیت کار تیمی در شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و ارائه راهکارهای تقویت کار تیمی, دانشگاه … پروانه نصیری, 7552-127347, 12 ماه, 400, 92, 94, یکی از بارزترين راه‌های مديريت تقاضاي آب (کنترل مصرف آب)، قیمت گذاری صحیح و مناسب منابع آبی می‌باشد که …

[PDF]بررسی اثربخشی عملکرد سوپروایزران آموزشی از دیدگاه …

توسط M Khodayarian – ‏مقالات مرتبط
۲۵ خرداد ۱۳۹۱ – ارزﻳﺎﺑﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد، ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ﻫﺎي ﺧﻮد را اﺛﺮﺑﺨﺶ ﺑﻴﺎن ﻧﻤﻮدﻧﺪ . ﻧﻤﻮﻧﻪ. ﻫﺎي ﭘﮋوﻫﺶ ﮔﺰارش ﻧﻤﻮدﻧﺪ ﻛﻪ. ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻴﺎرﻫﺎي ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺪه ﺑﻪ ﻣﻴﺰان. 100-70 %. در اﺛﺮﺑﺨﺸﻲ ﻋﻤﻠﻜﺮد ﺳﻮﭘﺮواﻳﺰر آﻣﻮزﺷﻲ ﻧﻘﺶ دارد . ﻧﺘﻴﺠﻪ ….. 30. 40. 50. 60. ﻣﺪﻳﺮان. ﭘﺮﺳﺘﺎري. ﭘﺮﺳﺘﺎران. ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ. ﺑﻠﻲ. ﺧﻴﺮ. ﺗﺎﺣﺪودي. 0. 10. 20. 30. 40. 50. 60. 70. 80. 90. 100. ﺻﻼﺣﯾت. آﻣوزﺷﯽ. ﺻﻼﺣﯾت. ﺑﺎﻟﯾﻧﯽ. ﻣﺣﯾط. ذھﻧﯽ. ﺻﻼﺣﯾت. ﻣدﯾرﯾت. و.

[PDF]متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری – پژوهشگاه علوم انسانی و …

سال توسط سازمان مدیریت و برنامه. ریزی کشور اجراء. شده و از سال. 6837. بودجه دستگاههای موضوع این قانون فقط با رعایت مفاد این ماده قابل تنظیم و. ارائه می. باشد …. متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری. 12. تبصره. 5. -. دستگاههای اجرائی می. توانند متناسب با وظایف و شرایط خاص دستگاه مربوط عالوه بر. موارد فوق. ، مواردی را با رعایت …

موسسه زبان برچسب ها | موسسه زبان ایران اروپا

۸ فروردین ۱۳۹۷ – موسسه زبان ایران اروپا به پاس اطمینان و رضایت زبان آموزان و مراجعین خود موفق به اخذ عالی ترین نشان در اجلاس رضایتمندی مشتری در سال 1396 نیز گردید. این اجلاس نظر به ….. نظر به اهمیت تقویت مهارت مکالمه و اختصاص زمان کافی به زبان آموزان برای صحبت کردن تعداد نفرات هر کلاس به صورت 12 تا 14 نفره می باشد.

[PDF]تأثیر سیستم مدیریت کیفیت بر درمان بیمار محور در یک …

۹ شهریور ۱۳۹۴ – درمان بیمار محور میزان تعامل بین پزشكان و بیمار است كه نیاز به دید و دركی از بیمار مقدمه: به عنوان یک انسان عالوه بر … اطالعات و توضیحات )12 سؤال(، مهارت های(سؤال در 8 بعد، دسترسی )2 سؤال -ناباروری با 45. ارتباطی كاركنان )6 سؤال(، …. 41/1 درصــد زنــان در گــروه ســنی 25 تــا 30 ســال و 31. درصـد مـردان در گـروه سـنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *